-3.1 C
Panevėžys
Šeštadienis, 26 lapkričio, 2022

Panevėžio rajono savivaldybė siekia išsaugoti vertybinį objektą

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS

Viešosios įstaigos „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ viena iš dalininkių – Panevėžio rajono savivaldybė planuoja įstaigai skirti 15 tūkstančių eurų. Tokiai investicijai posėdyje pritarė Panevėžio rajono savivaldybės taryba.

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis teigė, kad skirti 15 tūkstančių eurų investiciją yra bendras dalininkų – Anykščių, Panevėžio miesto ir rajono savivaldybių susitarimas.

„Tikslas – išsaugoti mūsų vertybinį objektą. Taip kaip Trakų pilį saugo Trakai, kaip Gedimino pilį saugo Vilnius, taip Lietuvoje saugomas siaurasis geležinkelis. Jis skirtas ne pramonės gamybai, ne krovinių gabenimui, o turizmo sričiai. Norime jį išsaugoti vaikams, parodyti, kad toks geležinkelis yra, juolab kad čia vyksta įvairios edukacinės programos“, – kalbėjo P. Žagunis.

Savivaldybės tarybos sprendimo dėl Panevėžio rajono savivaldybės turto investavimo į VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ projekto aiškinamajame rašte rašoma, kad investavus bus kuriama ar plėtojama infrastruktūra.

Savivaldybės turto investavimu bus sukuriama pridėtinė vertė ir užtikrinamas šią vertę kuriančios veiklos ilgalaikis ekonominis tvarumas. Iš investavimo objekto bus gauta ne tik pelno (pajamų), bet ir socialinis rezultatas (švietimo, kultūros, mokslo, aplinkos, sveikatos ir socialinės apsaugos, kitų panašių sričių) arba užtikrintas veiksmingesnis Lietuvos Respublikos įstatymuose ir Vyriausybės nutarimuose nustatytų valstybės ir savivaldybės funkcijų atlikimas.

Įgyvendinus investavimo kriterijus laukiama šių rezultatų: investicijos skiriamos įveiklinti kultūros paveldo pastatus, kuriuose planuojama pasiūlyti visuomenei aktualias paslaugas, gerinama viešųjų paslaugų kokybė, didinamos viešųjų paslaugų pasirinkimo galimybės ir prieinamumas. Plėtojama infrastruktūra, užtikrinamos saugios kelionės siauruoju geležinkeliu.

Organizuojamos kelionės pritrauks keliautojus ir pramogų mėgėjus iš visos Lietuvos. Investicijomis bus kuriama pridėtinė vertė Panevėžio rajono savivaldybėje. VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ prisidės prie visuomenės interesus atitinkančios Lietuvos susisiekimo sistemos kūrimo, užtikrindama aukščiausius kokybės, saugos ir saugumo standartus, kurdama patrauklią aplinką ir viešųjų paslaugų kokybę bei didindama paslaugų įvairovę.

Siekiama, kad VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ organizuodama renginius, edukacines programas taptų Lietuvoje ir Europoje pripažintu turistiniu traukos objektu.

Be to, VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ vysto veiklas, susijusias su kultūros paveldo aktualizavimu, mokslo, verslo ir valstybės bendradarbiavimu, vykdo edukacines ir meno veiklas, todėl planuojamas teigiamas socialinis rezultatas integruojant siaurąjį geležinkelį į kultūros turizmo erdvę.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šiemet Kalėdinis siaurukas keleivių lauks Anykščiuose ir Panevėžyje

confident-noyce

Visą savaitę Siaurukas kvies „Vaiduoklių traukiniu“ vykti į Helovyno miestelį

confident-noyce

„Atiduotuvių peronas“ Panevėžyje: gausiai dalijosi savo daiktais ir rūbais

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau