15 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 13 rugpjūčio, 2020

Panevėžio rajono savivaldybė padės įgyvendinti rajono bendruomenių svajones

Pažagienių bendruomenės pirmininkė Elena Stanienė pasakojo, kad Pažagieniuose labai reikia erdvės po stogu ne tik bendruomenės susirinkimams, bet ir jaunimui, senjorams.
Pažagienių bendruomenės pirmininkė Elena Stanienė pasakojo, kad Pažagieniuose labai reikia erdvės po stogu ne tik bendruomenės susirinkimams, bet ir jaunimui, senjorams.

Panevėžio rajono savivaldybėje pirmą kartą išbandomas dalyvaujamasis biudžetas – naujas piliečių iniciatyvų skatinimo būdas, kai vietos bendruomenės ir pavieniai gyventojai kviečiami teikti idėjas, skirtas viešųjų erdvių infrastruktūrai gerinti ir patrauklumui didinti. Vertinimą ir viešą atranką perėję projektai bus finansuojami savivaldybės biudžeto lėšomis. Jiems įgyvendinti preliminariai skirta 20 tūkstančių eurų.

Į Panevėžio rajono savivaldybės administracijos paskelbtą kvietimą teikti projektus atsiliepė 15 bendruomenių ir du gyventojai. Pateiktoms viešųjų erdvių tvarkymo iniciatyvoms mažiausia prašoma suma – 2 tūkst. eurų, didžiausia, leistina maksimali, – 7 tūkst. eurų.

Gėda prieš atvykstančius svečius

Dembavos bendruomenė konkursui pateikė futbolo aikštelės, Guobų g. 1A, patrauklumo didinimo projektą. Bendruomenės pirmininkas Valentinas Gylys teigė, kad planuojamas apsauginio futbolo aikštelės atitvaro įrengimas, vejos atnaujinimas.

„Gavome laišką iš Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos, kad galima dalyvauti tokiame konkurse. Taigi, surinkome mūsų bendruomenės valdybą ir pasitarėme, ką galėtume atnaujinti Dembavoje. Mūsų bendruomenėje yra aktyvus narys, kuris organizuoja futbolo turnyrus, stovyklas ir pan. Todėl tam, kad galėtume tęsti šias veiklas, sugalvojome, kad būtų puiku atnaujinti futbolo aikštelę“, – sprendimo motyvus aiškino V. Gylys.

Bendruomenės pirmininkas pasakojo, kad praėjusį sekmadienį vykusiame futbolo turnyre jie sulaukė svečių iš Visagino. „Buvo išties nejauku, kai kaskart tenka bijoti, kad kamuolys išlėks į gatvę“, – tvirtino V. Gylys ir pridūrė, kad nei jis, nei kiti bendruomenės nariai nebenorėtų jausti tos baimė.

Nerakinama pasimatymų terasa

Pažagienių bendruomenė planuoja įrengti pasimatymų terasą, kuri būtų pastatyta tarp Švyturio g. 25 ir 17 namų. Bendruomenės valdybos pirmininkė Elena Stanienė džiaugėsi, kad jų bendruomenė yra itin aktyviai įsitraukusi į gyvenvietės būklės gerinimą. „Esame labai aktyvi bendruomenė ir turime didelę problemą, jog neturime, kur visiems kartu susirinkti, pabendrauti. Šiuo metu buriamės daugiabučio namo patalpose, kurias nuomojame iš bendrijos „Agro“. Bėda ta, kad ten reikia nuolatos taikytis prie namo gyventojų, nes mes užimame automobilių stovėjimo aikštelę ir kyla kitų problemų“, – atviravo E. Stanienė.

Ji pasakojo, kad Pažagieniuose labai reikia erdvės po stogu ne tik bendruomenės susirinkimams, bet ir jaunimui, senjorams. „Jaunimas pas mus neturi kur leisti laiką. Kadaise jie būdavo mokyklos-darželio kieme, tačiau dabar ten pastatyta aukšta tvora, kuri – rakinama. Todėl tenka ieškoti kitokių sprendimų. Taip pat ir vyresnio amžiaus gyventojai neturi kur pasėdėti, paplepėti. Dažnai jie ateina pas mus į minėtas patalpas, kurias nuomojamės. Ten jie pasimasažuoja mūsų mobiliame SPA ir dar bent valandą šnekučiuojasi su kitais bendraamžiais“, – teigė valdybos pirmininkė.

Išskirtinis šios terasos bruožas – durys bus nerakinamos. „Pasimatymų terasa stovės tarp dviejų gyvenamųjų namų, tad visada bus aiškiai matoma, saugoma kaimynų. Kodėl ten? Todėl, kad nuo bendruomenės salės bus vedama elektra į terasą. Daugelis Lietuvoje esančių bendruomenės namų yra rakinami, tad ne bet kada galima į juos patekti. Mūsų terasa ir namelis bus kitoks – nerakinami. Tad čia jaunimas galės ateiti bet kuriuo paros metu. Ko gero pagalvosite, kad jie gali kažką sulaužyti, pavogti, tačiau viduje nebus ką vogti. Juk stalo ar suolų tikriausiai neišneš“, – juokėsi E. Stanienė.

Pontoninis tiltelis sėkmingam varžybų startui

Kiti projekto dalyviai – Ėriškių bendruomenė, kurie svajoja apie pontoninio tilto Ėriškių tvenkinyje įrengimą. Bendruomenės pirmininkė Virginija Giedraitienė teigė, kad toks tiltas reikalingas dėl įvairiausių priežasčių.

„Turime labai gražų tvenkinį, kuriuo naudojasi daug žmonių: žvejai, poilsiautojai ir kt. Toje vietoje, kurioje norime įrengti tiltą – pakrantė kruopščiai sutvarkyta, yra tinklinio aikštelė, vaikų sūpynės, mūsų bendruomenės patalpos ir t. t. Be to, jau šešeri metai mes organizuojame kaimo šventę, kurios metu vyksta drakonų valčių varžybos. Mes neturime prieplaukos, nuo kurios sėkmingai valtys galėtų startuoti, būtų saugu ir patogu. Todėl kilo mintis, kad pontoninis tiltelis būtų puikus sprendimas tiek mūsų šventėms, tiek poilsiautojams, tiek žvejams ir kitiems lankytojams“, – apie savo viziją pasakojo V. Giedraitienė.

Susipažinti su projektais ir už juos balsuoti galima Panevėžio rajono savivaldybės interneto svetainėje www.panrs.lt iki liepos 15 d. Finansavimas bus skirtas daugiausia, bet ne mažiau kaip 100, balsų surinkusiems projektams.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio policijos pareigūnai – geriausi apskrityje

confident-noyce

Zoologijos sodo vadovo konkursas sustabdytas, tikslinamos jo sąlygos

confident-noyce

Panevėžio rajone vėl bus renkamas „Žydintis kaimas“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau