Panevėžio rajono nepasiturinčių šeimų vaikams dovanojo artėjančių Kalėdų stebuklą

Panevėžio rajono nepasiturinčių šeimų vaikams dovanojo artėjančių Kalėdų stebuklą

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Aštuoniasdešimt Panevėžio rajono nepasiturinčių šeimų vaikučių vakar dalyvavo Kalėdų šventėje, tradiciškai rengiamoje bendradarbiaujant Panevėžio miesto apylinkės teismui ir Panevėžio rajono savivaldybei.

Panevėžio lėlių vežimo teatre vykusį renginį organizavo teisėjos Rita Dambrauskaitė ir Ineta Baliukonytė.

BIC

„Nagrinėjant miesto ir rajono bylas, juntama socialinės atskirties takoskyra. Kadangi rajono vaikai gyvena toliau nuo kultūros židinių, nutarėme suteikti jiems galimybę prisiartinti prie miesto teikiamų galimybių, bent per šventes padovanoti tai, ko jie negali patirti taip dažnai, kaip jų bendraamžiai mieste“,– sakė I. Baltrukonytė.

Į šventę 3–10 metų vaikučiai atvežti seniūnijų transportu. Juos lydėjo socialiniai darbuotojai, pačius mažiausius – ir tėveliai. Daugelis mažųjų Lėlių vežimo teatre lankėsi pirmą kartą.

Susirinkusiuosius pasveikino ir malonios šventės bei džiaugsmingo Kalėdų laukimo palinkėjo Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius.

Renginį vedanti Panevėžio krašto muziejaus etninės kultūros specialistė Vitalija Vasiliauskaitė į sceną pakvietė buvusią Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos auklėtinę, dabar Londono Karališkosios muzikos akademijos pirmakursę Rusnę Tušlaitę. Dainininkei akomponavo Panevėžio muzikos mokyklos mokytoja Jūratė Vilienė. Krištolinio balso savininkės atliekamos dainos sulaukė gausių aplodismentų.

Vakarą tęsė nuotaikingas spektaklis „Grybų karas“, kurį dovanojo Anykščių kultūros centro jaunimo teatro studija „Mes“ (režisierė Jolanta Pupkienė). Žiūrovai patyrė smagių emocijų ir įsitikino, kad ne veltui šis spektaklis šiemet tapo Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų konkurso laureatu bei buvo pripažintas vienu geriausių edukaciniu muzikiniu spektakliu šalyje.

Ir žinoma, kokia gi šventė be Kalėdų Senelio. Jo dovanų maišai buvo tokie dideli, kad vienas niekaip nebūtų panešęs, teko į pagalbą kviestis visą būrį zuikių (jais tapo teatro studijos „Mes“ jaunieji aktoriai).

Teisėja I. Baliukonytė nudžiugino, kad dovanos bus dviejų dalių – žaislai ir saldainiai. Pasiimti žaislų vaikučiai lipo į sceną, o saldainius Kalėdų Senelis dalino ir kartu nusifotografuoti atminčiai kvietė į teatro foje.

Kai dovanomis nešini mažieji laimingi iškeliavo namo, jauniesiems aktoriams buvo suruošta padėkos vakarienė su picomis.

Labdaringa Kalėdų šventė nepasiturinčių Panevėžio rajono šeimų vaikams šiemet vyko trečius metus iš eilės. Idėjos autorė – R. Dambrauskaitė.

Saldainius į Kalėdų Senelio maišą šiemet „sudėjo“ ir teatro salę išnuomojo Savivaldybė, renginio organizacija ir žaislais pasirūpino teisėjos R. Dambrauskaitė ir I. Baliukonytė. Jų iniciatyva savo vaikų naudotus, tačiau gerai išlaikytus žaislus labdarai sunešė Panevėžio miesto apylinkės ir Panevėžio apygardos teismų darbuotojai. Taip norėta paskatinti dalijimąsi, bendruomeniškumą.

„Juk tikroji labdara yra ne tada, kai atiduodi kitam tai, ko tau nebereikia, o tada, kai su mažiau turinčiu daliniesi tuo, kas pačiam artima ir brangu“,– sakė I. Baliukonytė.

Renginį piniginėmis lėšomis taip pat parėmė notarai, Panevėžio Rotary klubai. Panevėžio muzikos mokykla šventei paskolino pianiną.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.