Panevėžio rajono mokyklų sportininkų užmojai – dideli

Panevėžio rajono mokyklų sportininkų užmojai – dideli

Dovilė BARVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / Alvido SAVICKO, Dovilės BARVIČIŪTĖS nuotr.

Pasak Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiojo specialisto Alvido Savicko, jaunieji sportininkai Panevėžio rajoną garsina ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Minint Europos judumo savaitę, trečiadienio rytą Panevėžio rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai dalyvavo rudens kroso varžybose. Panevėžio Skaistakalnio parke įvairiose distancijose jėgas išbandė 250 rajono mokinių, taip pradėdami naujų mokslo metų didžiuosius sporto renginius.

Pasak Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiojo specialisto Alvido Savicko, jau tradicija tapusios rudens kroso varžybos yra geras apšilimas prieš Lietuvos mokyklų žaidynes, pirmenybes, įvairius čempionatus šalyje bei tarptautines varžybas.

BIC

O šiais mokslo metais kūno kultūros mokytojai bei treneriai kelia aukštus tikslus – ir toliau skinti laurus varžybose, skatinti vaikus judėti ir domėtis sveika gyvensena ne tik pamokų metu, bet ir po jų, skatinti moksleivius dalyvauti masiniuose bėgimuose, organizuoti varžybas bei ieškoti vis naujų sporto šakų.

Atsižvelgdami į vaikų amžių, poreikius, pomėgius, rajono sporto pedagogai dirba lanksčiai ir tai duoda naudos. Lietuvos mokyklų žaidynėse rajono vaikai aktyviai dalyvauja kalnų dviračių kroso, orientavimosi, turizmo, lengvosios atletikos, krepšinio, futbolo, tinklinio, stalo teniso, kvadrato ir kitų sporto šakų varžybose. 2017–2018 mokslo metais Lietuvos mokyklų žaidynėse Raguvos gimnazijos turizmo sportininkės tapo šalies čempionės, Velžio gimnazijos merginos krepšinio varžybose laimėjo antrąją vietą, tais pačiais pasiekimais džiaugiasi ir Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos dviračių sporto būrelio narės, trečiąsias vietas šalyje iškovojo Dembavos progimnazijos futbolininkai ir Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos orientacininkai.

Pasak A. Savicko, Panevėžio rajoną ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų garsina dziudo imtynių, turizmo, orientavimosi sporto sportininkai. Pavyzdžiui, Raguvos gimnazijoje ypač propaguojamas turizmo sportas ir, nors ši sporto šaka nėra tokia populiari kaip krepšinis ar futbolas, gimnazijos jaunių komanda kasmet šalyje laimi prizines vietas. Vaikus į pergales veda treneris Sigitas Žudys.

Rudens kroso varžybose Skaistakalnio parke įvairiose distancijose jėgas išbandė 250 rajono mokinių.

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijoje itin populiarus orientavimosi sportas, o treneris Vytas Dulius, kuris yra ir Lietuvos jaunių rinktinės treneris, ne kartą savivaldybės įvertintas už orientacininkų puikų parengimą šalies ir tarptautinėms varžyboms. Aukštus laimėjimus šalyje skina ir dziudo imtynininkės iš Smilgių gimnazijos. Trenerės Mildos Blaževičienės paruoštos merginos dalyvauja ne tik šalies, bet ir tarptautiniuose turnyruose.

„Panevėžio rajonas neturi sporto centro. Mokytojai ir treneriai dirba tik su toje mokykloje besimokančiais vaikais, tuo tarpu kituose rajonuose sporto centruose vaikai treniruotes gali lankyti iš įvairių mokyklų, taip sudarinėjamos labai stiprios rinktinės. Šiuo atveju mūsų sportininkai tikri „gigantai“, nes geba įveikti kitų rajonų rinktines“, – teigia A. Savickas ir priduria, kad čia didelę iniciatyvą rodo ir sporto metodininkai, kurie jaunimui padeda siekti gerų rezultatų.

Be to, A. Savickas pažymi, kad rajono mokyklose yra sudarytos geros sąlygas sportuoti. Tai irgi padidina susidomėjimą, nes sutvarkytoje aplinkoje sportuoti yra maloniau. Panevėžio rajone atnaujintos ne vienos mokyklos sporto bazės. Beveik visose renovuotos salės, kitose – lauko aikštynai. Ypač geros sąlygos sportuoti vaikams sudarytos Paįstrio, Raguvos, Ramygalos, Naujamiesčio, Paliūniškio mokyklose. Šiuo metu vyksta didelės lauko sporto aikštynų rekonstrukcijos Velžio ir Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijose.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.