Panevėžio rajono mokyklos keičia pamokų formatą: vaikus žada mokyti autobuse

Panevėžio rajono mokyklos keičia pamokų formatą: vaikus žada mokyti autobuse

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt / JP, Gimnazijos nuotr.

Gimnazijos direktorius R. Baltušis teigia, kad netrukus gimnazistams nebereikės dairytis pro tvankios klasės langus, o mokyklos kieme atsiras net kelios erdvės po atviru dangumi.

Ilgėjantys mokslo metai keičia mokymo formą. Kai kurios Panevėžio rajono mokyklos žada vaikus mokyti lauke bei netradicinėse erdvėse.

Velžio gimnazija savo lėšomis nenaujame autobuse kuria edukacinę klasę, o už Europos sąjungos projektams bei savivaldybės skiriamas lėšas stato modernią lauko klasę.

Gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis teigia, kad netrukus gimnazistams nebereikės dairytis pro tvankios klasės langus, o mokyklos kieme atsiras net kelios erdvės po atviru dangumi.

BIC

Viena klasė bus įkurta nebenaujame penkiasdešimties vietų autobuse. Jame vyks edukaciniai užsiėmimai.

Pasak gimnazijos direktoriaus, idėja kilo dėl iki birželio pabaigos pailgintų mokslo metų.

Anot R. Baltušio, žadama išnaudoti visas erdves – vidiniame kieme mokiniai aptūps staliukus, o gimnazijos stadione atsiras moderni erdvė su stiklo sienomis. Mokyklos direktorius teigia, kad mokykla jau braška nuo mokinių skaičiaus, todėl kai kuriems išėjus į lauką bus laisviau, o vaikams mokytis įdomiau.

Pavyzdžių yra ir daugiau

Praktiką pamokas vesti lauke perėmė ir Panevėžio rajono Naujamiesčio gimnazija, kurioje jau ne pirmą pavasarį pamokos persikelia į kiemą.

Jame įrengtos net kelios edukacinės erdvės, o praėjusių metų pavasarį netgi susidarė eilė, norinčiųjų mokytis lauke.

„Kartą išėjus vesti pamokos į lauką ir turint tokias edukacines erdves, nebesinori sėdėti klasėje. Todėl ieškome vis naujesnių būdų kaip sugalvoti įdomesnę pamoką, kaip pateikti ją vaikams įdomiau ir kitokiais būdais nei iš vadovėlio sėdint klasėje“, – sako gimnazijos mokytoja Alma Briedienė.

P. Žagunis.

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis teigiamai vertina lauko klasių atsiradimą bei pastebi, kad kai kurios mokyklos mokymosi erdves lauke įsirengia iš sutaupytų pinigų, kuriuos savivaldybė skiria aplinkos tvarkymui.

Tačiau vien tik savivaldybės lėšų neužtenka, sako P. Žagunis.

„Pats geriausias sprendimas yra Velžio mokykloje, kurioje bus įrengta lauko klasė iš ES projekto pinigų, kur visa Velžio bendruomenės teritorija bus tvarkoma“, – sako P. Žagunis.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.