22 C
Panevėžys
Antradienis, 11 rugpjūčio, 2020

Panevėžio rajono mokyklos – edukacinių erdvių konkurso nugalėtojos

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoPANEVĖŽIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vasaros laikotarpiu vyko geriausiai edukacines erdves tvarkančių mokyklų konkursas. Jo tikslas – aktyvinti mokyklų tikslingą, darnų ir estetišką edukacinių erdvių kūrimą ir kūrybišką jų naudojimą mokinių ugdymo procesui organizuoti, įtraukiant į praktinę veiklą visą mokyklos bendruomenę; skatinti mokyklų bendruomenių kūrybiškumą ir savarankiškumą, kuriant mokyklos vidaus ir lauko ir edukacines erdves; ugdyti vaikų ir jaunimo aplinkosaugos ir bendrąsias vertybes, formuojant mokyklos aplinkos savitumą, kuriant gamtos ir žmogaus sąlyčio aplinkoje zonas; stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius tarp ikimokyklinio, bendrojo ugdymo, profesinio mokymo įstaigų, neformaliojo vaikų švietimo mokyklų, skleisti gerąją patirtį.

Nacionaliniam etapui buvo atrinkta 80 mokyklų, tarp kurių puikavosi ir Panevėžio rajono mokyklos. Vertinimo komisija aplankė jas visas ir išrinko geriausiai savo edukacines erdves kuriančias ir naudojančias mokyklas.

Mokyklų edukacinių erdvių konkursas yra skirtas geriausiai savo edukacines erdves kuriančiai ir naudojančiai mokyklai 2020 metais išrinkti. Konkursą inicijavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Konkursas vyko dviem etapais: I etapas (iki birželio 15 d.) – savivaldybių lygmeniu ir II etapas (iki liepos 16 d.) – nacionaliniu lygmeniu. II etape nugalėjo net keturios Panevėžio rajono mokymo įstaigos. Tarp ikimokyklinio ugdymo įstaigų konkurso nugalėtojais tapo Dembavos vaikų lopšelis-darželis „Smalsutis“ ir Velžio lopšelis-darželis „Šypsenėlė“. Tarp bendrojo ugdymo mokyklų nugalėjo Naujamiesčio gimnazija ir Paįstrio Juozo Zikaro gimnazija.

Naujamiesčio gimnazijos direktorė Daiva Dirsienė gimnazijos „Facebook“ paskyroje rašė: „Dėkoju visiems padėjusiems ir padedantiems kurti mūsų gimnazijos kitokią, originalią ir išskirtinę edukacinę aplinką.“

Dembavos vaikų lopšelio-darželio „Smalsutis“ direktorė Daina Murauskienė teigė, kad vaikams labai patinka visos darželio erdvės. „Mes semiamės daug idėjų iš užsienio, viską nuolatos atnaujiname. Turime labai įdomią akmenų spiralę, pažintį su vaistažolėmis, paukščių miestą. Vaikai visa tai dievina“, – sakė D. Murauskienė.

Velžio lopšelio-darželio „Šypsenėlė“ direktorė Lilija Miežinienė pasakojo, kad jų edukacinė erdvė yra pereinamoji: „Vaikai eina nuo vienos erdvės prie kitos, išbando įvairias kompetencijas. Turime tyrinėjimo erdvę, konstravimo. Jos yra vaikų mėgstamiausios. Taip pat yra sporto aikštynas, matematikos šalis, kalbos mokymasis ir pan. Čia lavinama vaizduotė.“

Viena iš komisijos narių, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus specialistė Diana Aleksejevaitė teigė, kad ji apžiūrinėdama erdves daugiausia dėmesio skyrė vaikų sveikatai. „Mes, visuomenės sveikatos specialistai, vertinome, kaip edukacinių erdvių įrengimas padeda išsaugoti ir stiprinti sveikatą. Todėl didžiausią dėmesį skyrėme vaikų skatinimui būti lauke, grūdinimuisi, fizinį aktyvumą skatinančioms priemonėms ne tik lauke, bet ir vidaus erdvėse“, – sakė specialistė.

Vilniaus miesto savivaldybės ekologė dr. Ona Motiejūnaitė teigė, kad jai svarbiausia – žalioji ugdymosi aplinka. „Viena plačiausiai ugdymosi procese naudojamų edukacinių erdvių – žalioji ugdymosi aplinka. Daugumoje mokyklų yra įrengtos pakeltos lysvės, šiltnamiai, žaliuoja sodai, informacija apie augalus pateikiama etiketėse, parengtose metodinėse priemonėse, tačiau dar retokai augalų įvairovė siejama su ugdymo programomis. Tad mokyklos-nugalėtojos buvo tos, kurios atitiko mūsų reikalavimus“, – pasakojo O. Motiejūnaitė.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vaiko talentų vystymas privačioje mokykloje

confident-noyce

Zoologijos sodo vadovo konkursas sustabdytas, tikslinamos jo sąlygos

confident-noyce

Panevėžio rajone vėl bus renkamas „Žydintis kaimas“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau