0.4 C
Panevėžys
Trečiadienis, 24 balandžio, 2024

Panevėžio rajono mokiniai įvertinti šalies konkurse „Sidabro vainikėlis“

Kėdainių daugiakultūriame centre vykusiame Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ šalies parodos uždarymo ir laureatų apdovanojimo ceremonijoje ne kartą nuskambėjo ir Panevėžio rajono jaunųjų kūrėjų vardai. Jau septintus metus organizuoto konkurso metu apdovanoti geriausi Lietuvos jaunieji liaudies meno puoselėtojai bei jų mokytojai.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro sudaryta komisija iš viso apdovanojo kelias dešimtis geriausių jaunųjų liaudies meno puoselėtojų iš visos Lietuvos. Konkurso simboliai – sidabro vainikėliai įteikti šešiems geriausiems kūrinių ar kūrinių kolekcijų autoriams.

Diplomais bei specialiaisiais diplomais apdovanoti konkurso finalinės parodos antrų bei trečių vietų laimėtojai.

Konkursas vyko trimis etapais – vyko rajoninės parodos, iš kurių geriausių darbai varžėsi regioninėje parodoje ir galutiniame, baigiamajame konkurso etape – finalinėje parodoje. Iš viso 2019 m. konkurse „Sidabro vainikėlis“ dalyvavo 390 mokinių, eksponuota per 1 000 kūrinių. 5 jaunieji kūrėjai iš Panevėžio regiono turo pateko į konkurso nacionalinį etapą, jų darbai buvo įvertinti komisijos.

II vietos diplomas atiteko Upytės tradicinių amatų centro jaunajai kūrėjai Agnei Zalatorytei (keramika), mokytojas Romas Galiauskas; III vietos diplomai įteikti Smilgių gimnazijos jauniesiems kūrėjams Narūnui Plačui ir Rokui Kiaušui (klumpių drožyba), Viliui Šalkauskui (kalvystė), mokytojas Vitalijus Salogubovas. Specialus diplomas „Už tradicijos atgaivinimą“ įteiktas Liūdynės kultūros centro jaunajai kūrėjai Kornelijai Židonytei (popieriaus karpiniai), mokytoja Daiva Židonienė.

Konkurso „Sidabro vainikėlis“ parodų ciklas sumanytas tam, kad vaikai ir jaunuoliai galėtų parodyti visuomenei savo darbus, kuriems įtaką darė liaudies menas ar dailieji amatai.

Jaunieji kūrėjai skatinami tobulinti savo žinias, meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius ir varžytis dėl geriausiųjų vardo bei simbolinių prizų – „Sidabro vainikėlių“.

Tikimasi, kad darbų parodos sudomins ir pritrauks jaunuosius meistrus ir jų bendraamžius, tėvus, pedagogus, veiksmingai prisidės prie tradicinės kultūros puoselėjimo. Konkursas leidžia apžvelgti ir palyginti visos Lietuvos mokyklinio amžiaus jaunimo kūrybą, pagerbti gabiausius mokinius, įvertinti talentingiausius jų mokytojus bei vadovus.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Respublikiniame bendruomenių konkurse įvertinta panevėžiečių įrengta slėptuvė

confident-noyce

Daugiau nei 200 lietuvių EK iniciatyvoje gali laimėti nemokamas keliones po Europą

confident-noyce

Etnografijos muziejui toliau vadovaus vienintelė konkurse dalyvavusi G. Šapranauskaitė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau