Panevėžio rajono Metų mokytojas K. Bražinskas: „Būti mokytoju ir sunku, ir lengva“

Panevėžio rajono Metų mokytojas K. Bražinskas: „Būti mokytoju ir sunku, ir lengva“

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / Arnetos MATUZĖVIČIŪTĖS, Birutės KRONIENĖS nuotr.

K. Bražinskas.

Šiandien Lietuvoje švenčiama Mokslo ir žinių diena. 37 metus mokytoju dirbantis Kęstutis Bražinskas šiais metais paskelbtas Panevėžio rajono Metų mokytoju. Šiuo metu Velžio ir Juozo Balčikonio gimnazijose dirbantis geografas pasakoja, kad šią profesiją pasirinkti jį pastūmėjo pokalbis baigiamojoje klasėje.

„Stoti į pedagoginį institutą paskatino tuometinio olimpinio čempiono  viešnagė mokykloje. Tąkart irkluotojas rekomendavo specialybę – geografiją ir kūno kultūrą, kuri man – besidominčiam geografija ir sportu – pasirodė labai patraukli“, – pasakoja K. Bražinskas.

BIC

Pašnekovas pasakoja, kad po pirmosios praktikos vienoje Vilniaus mokyklų, supratęs, kad pasirinko tinkamai. Įdomūs buvo ne tik dalykai, bet ir pats darbas su vaikais.

„Būti mokytoju ir sunku, ir lengva. Mokiniai visada tikrina naujus mokytojus, studentus. Jie klausinėja, sugalvoja įvairių provokacijų. Ypač vyresnių klasių moksleiviai. Ir kaip sureaguosi į tuos jų patikrinimus, kaip elgsiesi – toks, tikėtina, ir bus tavo kelias toje mokykloje, – patirtimi dalijasi pedagogas. –  Jei sugebi susitvarkyti, sudominti vaikus – tai seksis ir vėliau toje mokykloje.“

Iš Marijampolės kilęs K. Bražinskas studijų metais Vilniumi nesusižavėjo ir baigęs mokslus su šeima atvyko į Panevėžio rajoną.  Pirmieji pedagoginio darbo dešimtmečiai prabėgo Kabelių aštuonmetėje bei Katinų pagrindinėje mokyklose. Nuo 2005 metų mokytojauja  Velžo gimnazijoje.

Per beveik keturis dešimtmečius pedagoginio darbo K. Bražinskas pastebi, kad vaikai kartais ateina su labai rimtomis problemomis: tėvų konfliktai, skyrybos, kitokie nemalonumai. Jie ateina su labai rimtais klausimais.

„Sakydavau, kad galiu tik patarti, bet ne konstatuoti fakto kaip ką daryti, – atvirauja pašnekovas. – Kai kurie tiek atsiveria… Ir malonu, bet ir šiurpas yra, nes pamatai labai didelių problemų. Vaikas ieško pagalbos ten, kur jaučia paramą. Bet vėl, baisu, kad ne taip tave supras, o gal ne taip ir patarsi.“

Pasak mokytojo Kęstučio maloniausiai  sutikti buvusius mokinius po keleto metų, girdėti jų pasakojimus apie tai, kaip jie pasikeitė, ką pasiekė.

„Nors mokant  atrodė, kad lyg ir nesugebėjai tinkamai papasakoti, paaiškinti, bet pasirodo, kad po kažkiek laiko tie patarimai suveikia“, – pripažįsta K. Bražinskas.

Jis sako, kad vaikus pirmiausia reikia mokyti moralės, todėl negalima kalbėti vieno ir pačiam daryti visai ką kitą. Reikia ir mokytojui tas vertybes puoselėti, taip tampant pavyzdžiu. Šiais laikais statistika mokykloje jau nėra esminis faktas, kurio reikia išmokyti – viską galima rasti internete. O štai žmogiškumo pamokos liks visam gyvenimui.

„Kiekvienas žmogus pasieks daugiau, jei turės šiek tiek sveikų ambicijų. Neįsivaizduoju žmogaus be jokių ambicijų ir tikslų. Blogai kai vietoje stovima – reikėtų judėti kaip upei. Jei ji nejudės – užpelkės. Sraunioms upėms amūrų nereikia. Taip ir su žmonėmis, jie turi judėti, siekti ir savu pavyzdžiu ir kitus skatinti“, – įsitikinęs Panevėžio rajono Metų mokytoju išrinktas K. Bražinskas.

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.