12 C
Panevėžys
Antradienis, 18 gegužės, 2021

Panevėžio rajono metų kultūros darbuotojas V. Vapsva: „Muzika gali išgelbėti pasaulį“

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
V. Vapsva.

„Muzika gali išgelbėti pasaulį“, – štai taip savo didžiausią aistrą pristato Šilagalio kultūros centro vadovas, „Sklepučini“ orkestro įkūrėjas bei Metų kultūros darbuotoju išrinktas Vilmantas Vapsva. Jis muziką atrado būdamas 15 metų, kai pradėjo lankyti muzikos mokyklą. Tiesa, kaip pats prisipažino, jo svajonė buvo groti saksofonu, tačiau tais laikais nebuvo taip paprasta groti tuo, kuo nori, tad teko apsistoti ties valtorna.

Laikas įkurti orkestrą

„Ta mintis groti valtorna tėčiui patiko labiau nei man (juokėsi). Nors mano svajonė buvo saksofonas, bet anuomet ne viskas priklausė nuo norų. Tuomet į muzikos mokyklas priėmimas buvo toks, kad kiekvienas instrumentas turėjo tam tikrą skaičių mokinių, tad man teko rinktis valtorną“, – prisiminė V. Vapsva.

Muzikos mokyklą jis baigė 1990 m. ir iškart po to įsidarbino Panevėžio orkestre „Garsas“. „Buvo toks įdomus laikotarpis, kai po nepriklausomybės atgavimo 10 metų dirbau ne tik su muzika, bet ir visokius kitokius darbus. Na, o po to 1999 m. man pasiūlė ateiti į Šilagalį. Puikiai atsimenu žodžius „Ar ne laikas tau pačiam įkurti savo orkestrą?“, – atskleidė Metų kultūros darbuotojas.

Tad štai taip 1999 m. buvo įkurtas orkestras „Sklepučini“.

V. Vapsva.

„Besimokydamas muzikos mokykloje tikrai nemaniau, kad gyvenime dirbsiu su muzika, bet va kaip viskas susidėliojo. Ėmiau po truputį burti vaikus į kolektyvą. Apmaudu, kad tais laikais buvo lengviau rasti norinčiųjų groti nei instrumentų, buvo jų trūkumas, o dabar viskas atvirkščiai, – nuogąstavo orkestro įkūrėjas. – Žinoma, skųstis negaliu, nes mūsų kolektyve pakanka narių.“

Gali išgelbėti pasaulį

Vyras mėgsta sakyti, kad muzika gali išgelbėti pasaulį. Paklaustas, kodėl taip mano, jis tikino, jog muzika niekada nekuria neigiamų emocijų. „Net jei muzika rimta, ji kuria teigiamas emocijas, šiurpuliukus“, – teigė V. Vapsva.

Pasak Šilagalio kultūros centro vadovo, jaunas žmogus, kuris prisiliečia prie muzikos, daugiau pasiekia gyvenime.

„Mano kolektyvą pagrindą sudaro jaunimas ir būtent tas, kuris nesimoko muzikos mokykloje. Taigi, visko išmoksta čia. Klystų manantieji, kad „Sklepučini“ groja tik šilagaliečiai, nes pas mus atvyksta grojikai iš viso rajono ir net Ukmergės“, – atskleidė vyras.

V. Vapsva.

Paklaustas, kaip pasikeitė „Sklepučini“ nuo įkūrimo iki dabar, V. Vapsva tikino, kad labiausiai pasikeitė materialinė bazė.

„Kai mes kūrėmės, dar nieko nebuvo – neturėjome instrumentų. Tuomet važiavome į uždaromus fabrikus, technikumus ir t. t. Tais laikais ten būdavo orkestrai, tad ten mes ieškodavome instrumentų. Juos dar turime iki šiol, kaip atsiminimą“, – pasakojo jis.

10 metų „C“ grupėje

Karantinas smarkiai sujaukė orkestro kasdienybę.

„Visi dabar repetuoja savarankiškai namuose arba nuotoliniu būdu. Stengiamės repetuoti taip, kad nepamirštume to, ką jau išmokome. Bet laukiame karantino pabaigos ir pradėsime vėl įprastas repeticijas kultūros centre“, – sakė V. Vapsva.

Orkestras jau 20 metų dalyvauja čempionatuose, yra iškovojęs ne vieną titulą.

Orkestras jau 20 metų dalyvauja čempionatuose, yra iškovojęs ne vieną titulą.

„Pačioje pradžioje startavome žemiausioje grupėje A, o dabar jau dešimt metų esame aukščiausioje – C – grupėje. Čia ir kūriniai smarkiai skiriasi. Kiekvienais metais čempionatuose būna privalomas kūrinys, kurį turime pagroti, o kitus renkamės patys pagal kolektyvo norus“, – aiškino vadovas.

Koncertas iškart po karantino

Paskutinį kartą kolektyvas pasirodė lapkričio mėnesį, o paskutinis rimtas pasirodymas vyko „Vario audroje“ praėjusį rugsėjį.

„Kitas artimiausias pasirodymas pagal mūsų planus, pasibaigus karantinui, lygiai po mėnesio, organizuosime koncertą mūsų kultūros centre“, – žadėjo orkestro vadovas.

Be muzikos, vienintelis V. Vapsvos hobis – kelionės. „Nors dabar karantinas trukdo daryti ir tą, ir tą“, – nors su šypsena, bet apgailestavo pašnekovas.

V. Vapsva.

Visų mylimas ir gerbiamas

Šių metų balandžio 8 dieną buvo išrinktas Metų kultūros darbuotojas. Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Kanceliarijos skyriaus vyriausioji ryšių su visuomene specialistė Danutė Pociuvienė paaiškino, kad geriausią metų kultūros darbuotoją renka Savivaldybės tarybos patvirtinta Metų kultūros darbuotojo vardo suteikimo komisija. Vardą tvirtina Savivaldybės taryba. Šiemet juo išrinktas Vilmantas Vapsva.

Vardo suteikimo tikslas – įvertinti per metus savo kultūrine veikla nusipelniusius Panevėžio rajono kultūros ir meno darbuotojus, skatinant juos tolesnei aktyviai kūrybinei veiklai.

„Vilmantas Vapsva yra atsidavęs darbui, puikus administratorius bei vadybininkas, orkestro dalyvių ir tėvų mylimas meno vadovas. Jo inicijuojamas bendradarbiavimas su aplinkinių gyvenamųjų vietovių bendruomenėmis bei Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga duoda gražius rezultatus. Šilagalio kultūros centro renginiuose kasmet pritraukiama vis daugiau įvairaus amžiaus lankytojų, jiems pasiūlomos vis įvairesnės veiklos“, – taip kandidatūros aprašyme buvo pristatytas V. Vapsva.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžietė siuvėja I. Vapsvienė: „Kuriame malonumą ir džiaugsmą vilkėti sielai mielą rūbą“

confident-noyce

Panevėžio rajono TAU – nešvaistanti organizacija

confident-noyce

Buvusiose Kurganavos mokyklos patalpose – socialinis paslaugų centras „Vilties sodas“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau