Panevėžio rajono merui įteiktas „Auksinio Fenikso“ apdovanojimas

P. Žagunis.

„Auksiniai feniksai“ – vieni reikšmingiausių kultūros apdovanojimų Lietuvoje. Per metus jų išdalijama vos penki, o siūlomų kandidatų būna daugiau kaip pusšimtis.

Pirmadienio vakarą Vilniaus rotušėje iškilmingos ceremonijos metu Panevėžio rajono merui Povilui Žaguniui įteikta „Auksinio Fenikso“ nominacija „Metų kultūros politikas“.

„Apdovanojimų tikėtis nereikia – reikia dirbti, – atsiimdamas nominaciją sakė P. Žagunis. – Fenikso nusileidimo Panevėžio rajone pradmenys yra tame, ką daro mūsų žmonės, kultūros darbuotojai. Tai yra didžiulis jų indėlis, jų kasdienybė, jų gyvenimas ir darbas. Šis feniksas pirmiausia yra Panevėžio rajono kultūros, savivaldybės bei kitų sričių specialistų darbo įvertinimas. Ačiū jiems.“

Dėmesys dirbantiems regionuose

„Auksinių feniksų“ renginys sostinėje sutelkė šalies kultūros darbuotojus. Šis ilgainiui labai svarbiu tapęs apdovanojimas sureikšmina regionuose tyliai dirbančių ir kuriančių žmonių indėlį, kuris kitąkart gal ir liktų nepastebėtas.

Kasmet dėl „Geriausio metų kultūros centro vadovo“ titulo varžosi net 500 kultūros centrų vadovų. Šiais metais juo tapo Skuodo kultūros centro direktorius Vidmantas Valinskis.

Kitoms keturioms nominacijoms sulaukta daugiau nei pusšimčio siūlymų.

„Metų kultūros politiku“ pripažintas Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.

„Metų kultūros mecenato“ apdovanojimas įteiktas Telšių įmonei UAB „Sidonas ir KO“.

„Metų partneriu“ tapo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Teatro katedra.

„Metų kūrėju“ išrinktas Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas.

„Apdovanojimais norime  parodyti, koks svarbus kiekvieno indėlis – partnerio, politiko, vadybos, kūrybos“, – sakė R. Matulis.

G. Nausėda.

Renginyje dalyvavęs prezidentas Gitanas Nausėda, atkreipė dėmesį, kad valstybės kelyje į priekį svarbi ne vien ekonominė ar socialinė gerovė.

„Kultūra visais laikais buvo tai, kas padėjo žmogui išlikti žmogumi, o tautai tauta“, – sveikinimo kalboje sakė jis.

Kultūrai kuriamas kontekstas

„Auksinio fenikso“ apdovanojimus prieš aštuonerius metus įsteigė Lietuvos kultūros centrų asociacija, pagerbdama žmones, kuriančius ir saugančius Lietuvos kultūrą.

„Mūsų sumanymas ir buvo, apjungti visą kontekstą, parodyti kas dalyvauja kultūros kūrimo procese. Kūrėjai vieni negali nieko padaryti, jiems reikia labai didelės socialinės aplinkos“, – sakė asociacijos prezidentas.

Jis pastebi, kad pradėjus teikti „Auksinius Feniksus“  aplinka tapo palankesnė, artimesnė, supratingesnė kultūros centrų atžvilgiu.

Rajone jau trečias

„Metų kultūros politiko“ „Auksinis Feniksas“ buvo įteiktas už tai, kad penkiolika metų savo pareigas einantis Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis koją kojon kultūros plėtros taku žengia su visais 114-ika šio rajono kultūros ir meno darbuotojų.

„Jis dažnas ne tik renginių dalyvis, bet ir prasmingų iniciatyvų globėjas bei mecenatas. Be šio žmogaus paskatinimo bei paramos Panevėžio rajone nebūtų nutūpusios net trylika Aukso paukščių, savivaldybė „Auksinės krivūlės“ nominacijose nebūtų pripažinta „Kultūros puoselėtoja“, o žinia apie Panevėžio rajono orkestrus, teatro kolektyvus, vokalinius ansamblius nesklistų taip plačiai Lietuvoje bei užsienyje“, – pristatydamas mero nuopelnus sakė renginio vedėjas.

„Auksinio Fenikso“ apdovanojimai per aštuonerius jų gyvavimo metus į Panevėžio rajoną atkeliavo trečią kartą: 2014 metais geriausiu „Metų kultūros ir meno kūrėju“ buvo paskelbtas Remigijus Vilys, o 2017-aisiais „Metų kultūros rėmėjais“ pripažinti Panevėžio rajono verslininkai, ūkininkai Audronė ir Albinas Kisieliai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

D. Nausėdienė įteikė apdovanojimą lituanistinės mokyklos Italijoje įkūrėjoms

confident-noyce

Tarp geriausių šalies tautodailininkų – velžietis kalvis S. Kronis

confident-noyce

Kai abu kartu – vieninteliai tokie Lietuvoje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau