25 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 6 rugpjūčio, 2020

Panevėžio rajono mero ataskaitai pritarė ir opozicija

P. Žagunis.

Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas su ataskaitos pristatymu ir atsakymu į klausimus susidorojo per geras 10 min., tuo tarpu rajono merui Povilui Žaguniui 120 puslapių išguldytą veiklos ataskaitą pristatyti ir į klausimus atsakyti prireikė pusantros valandos. Jo ataskaitą net opozicija palydėjo plojimais.

Dar ir liko

Tiesioginiuose mero rinkimuose triumfavęs P. Žagunis pasidžiaugė, kad praėjusieji metai rajonui buvo sėkmingi, neliko pradelstų skolų ir liko dar 2 mln. Eur, o Lietuvos laisvosios rinkos institutas savo studijoje Panevėžio rajonui skyrė 15 vietą tarp 54 mažųjų savivaldybių.

Merą džiugino ir tai, kad iš daugiau kaip iš 250 rajone esančių daugiabučių renovuota daugiau kaip 20.

Skaičiai nedžiugina

Tarp kitų skaičių meras paminėjo, kad pernai rajone socialinę paramą gavo 14 tūkst. (37,5 proc.) gyventojų ir jai buvo skirta 7,243 mln. Eur. 2014 metais socialinę paramą gavo 19 tūkst. arba 44,5 proc. gyventojų.

124 tūkst. Eur paremtos religinės bendruomenės, tačiau gyventojų bendruomenėms remti skirta vos 51,7 tūkst. Eur.

P. Žagunis atkreipė dėmesį, kad vieno vaiko išlaikymas globos namuose per mėnesį kainavo apie 3 tūkst. Eur. Beveik tiek pat atsiėjo ir senelių globa. Net 42,4 proc. moksleivių buvo skirtas nemokamas maitinimas. Vieno moksleivio išlaikymas bendrojo lavinimo mokykloje vidutiniškai per metus biudžetui kainavo daugiau kaip 4 tūkst. Eur.

Santuokai amžius – ne riba

Mero ataskaitoje taip pat užfiksuota, jog rajone įregistruota apie 200 santuokų, jauniausiai nuotakai buvo 16, o vyriausiai – 73 metai. Jauniausias jaunikis buvo septyniolikos, o vyriausiajam buvo suėję 76 metai.

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Nijolė Gaidžiūnienė naujienų portalui JP sakė, jog abu pensininkai – našliai ilgą laiką gyveno kartu ir, kad vėliau nekiltų nesklandumų, nusprendė įteisinti savo santykius.

Beje, pernai registruotos dvi auksinės santuokos. Auksinio jubiliejaus sulaukė buvęs rajono meras Kazimieras Jočys su žmona Nijole.

Meras atkreipė dėmesį, kad iš 196 abiturientų į užsienį mokytis ar dirbti išvyko tik 5 proc.

Ragino darbdavius dalytis

Tarybos narius domino nedarbo lygis, naujų darbo vietų kūrimas, socialinės atskirties mažinimas.

Atsakydamas P. Žagunis sakė, kad metų pradžioje nedarbo lygis buvo 10,1 proc. o metų pabaigoje nesiekė nė 9 proc. Anot jo, nepaisant nedarbo, darbdaviai vis dažniau skundžiasi kvalifikuotų specialistų stygiumi.

„Kol darbdaviai nesidalins pelnu, socialinė atskirtis nemažės. Darbdaviai turi suprasti ir išmokti pradėti dalytis tuo, kas bendru darbu buvo sukurta“, – konstatavo meras, duodamas suprasti, kad už minimumą specialistų nusisamdyti tikrai nepavyks.

„Dominari“ plečiasi

P. Žagunio žodžiais rajone veikia 1700 smulkių įmonių, o dar šiemet ir tolesnę plėtrą numatanti „Dominari“ atidarys naują įmonę su 500 naujų darbo vietų. Be to, dvi įmonės jau pasirašė žemės nuomos sutartis Ramygalos plyname lauke.

Tarybos nariams pasiteiravus, kokios naudos rajonui davė tarptautinis bendradarbiavimas, P. Žagunis šiek tiek padvejojęs pripažino, kad rajonas be jo nebūtų pražuvęs. Anot jo, daugiau naudos turėjo rajoną lankę rumunai ar moldavai.

Apleisti pastatai

Meras sutiko, kad rajono nepuošia apleisti pastatai, tačiau ši problema turėtų būti sprendžiama valstybiniu lygiu. Anot jo, jei su bešeimininkiais pastatais dar susitvarkoma, daugiausiai rūpesčių kelią šeimininkus turintys objektai. P. Žagunis prisiminė daugelį metų Krekenavos centre po gaisro likusį laužą, kurio savininką griuvenas parduoti teko prašyti vos ne atsiklaupus ant kelių.

Meras sakė tikintis, kad ateis laikas, kai bus sugriežtinta apleistų pastatų savininkų atsakomybė.

Ne bedarbystė, o tinginystė

katinas posedis rajono taryba 12-07-04 foto zilenaites (2)
J. Katinas pareiškė, kad rajone bedarbystės nėra, o yra tik tinginystė

Liberalsąjūdietis verslininkas Jonas Katinas priekaištavo, kad niekas nesutrukdė naikinti rajono policijos komisariatą, kad niekaip nesiseka sutvarkyti nuostolingai dirbančio Velžio komunalinio ūkio, į kurį per 14 metų investuota 40 mln. Lt, mažai dėmesio skiriama priemiestinėms gyvenvietėms.

Galiausiai politikas pareiškė, kad rajone bedarbystės nėra, o yra tik tinginystė, nes jau dabar „Dominari“ į rankas siūlo 800 Eur.

Vandens teks palaukti

Administracijos direktoriui Eugenijui Lunskiui savo ataskaitos net nereikėjo pristatinėti, nes visi sutiko, jog ją galimą paskaityti internete. Politikams pasiteiravus, ar šiemet Paįstrio ir Ėriškių gyventojai gali tikėti gero vandens, administracijos direktorius tik papurtė galvą ir pridūrė, jog geriausiu atveju kitąmet bus pasirašyta rangos sutartis.

E. Lunskis patikino tarybos narius, jog savivaldybės administracijoje nei valstybės tarnautojų, nei dirbančiųjų pagal darbo sutartis nepadaugėjo.

1 komentarai

Jonui 2016-04-07 14:41 at 14:41

Ir kada tas Katinas baigs pezėti nesąmones nes visiškai pasiklydęs skaičiuose turbūt su matematika prastai.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau