Panevėžio rajono meras pasveikino pažangiausius abiturientus

Panevėžio rajono meras pasveikino pažangiausius abiturientus

0192-03-12456Šiandien Bistrampolio dvare vyko tradiciniai Panevėžio rajono mero pusryčiai, skirti pagerbti pažangiausius rajono abiturientus.

Šiemet šventėje dalyvavo 24 abiturientai, kurių valstybiniai brandos egzaminai įvertinti 91-100 balų. Tai – Velžio, Krekenavos Mykolo Antanaičio, Raguvos, Smilgių gimnazijų bei Naujamiesčio ir Vadoklių vidurinių mokyklų moksleiviai.

Šimtukais savo brandos atestatus papuošė keturi rajono moksleiviai. Tai geriausias rezultatas, iki šiol pasiektas rajone.

BIC

Velžio gimnazijos abiturientai Erikas Matulionis ir Gintarė Stakėnaitė aukščiausiu balu išlaikė anglų kalbos, Gytis Vyšniauskas iš Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos bei Raguvos gimnazijos dvyliktokė Justina Žvirblytė – lietuvių kalbos ir literatūros valstybinius brandos egzaminus.

Meras Povilas Žagunis pasveikino puikių mokslo laimėjimų pasiekusius abiturientus, šimtukininkus atlydėjusius klasės auklėtojus, tėvelius, pažangiausius abiturientus išugdžiusių švietimo įstaigų vadovus.

Rajono vadovas visiems abiturientams palinkėjo gerų studijų, o jas baigus – sugrįžti atgal darbuotis gimtinės labui.

„Šiandien jus, gabiausius ir talentingiausius rajono moksleivius, išlydim, o po 4–5 metų lauksim sugrįžtant, patys per tą laiką darysim viską, kad mūsų kaimuose, miesteliuose jūsų lauktų geresnis gyvenimas, geresnės darbo vietos“, – sakė P. Žagunis.

Mero pusryčių dalyvius pasveikino Bistrampolio dvaro šeimininkas klebonas Rimantas Gudelis. Svečiams koncertavo Murmansko lietuvių bendruomenės ansamblis, koncertinę programą surengė Velžio gimnazijos dvyliktokė Indrė ir būsimasis dvyliktokas Algirdas su jiems akomponavusia  mokytoja Lina Kairyte.

Susirinkę svečiai buvo vaišinami šilkine koše ir pienu.

Ta proga prisiminta, kad prieš keletą metų rajono meras, Europos Regionų komiteto narys, darė pranešimą apie rajono mokyklose vykdomą pieno programą, pagal kurią moksleiviams nemokamai teikiami pieno produktai. Pranešimas buvo sutiktas labai palankiai, Lietuvoje įgyvendinama pieno programa pradėta vykdyti ir kitose Europos Sąjungos šalyse.

Iškilmingi pusryčiai baigėsi bendra fotosesija – įsiamžinimu krašto istorijai didžiajame Bistrampolio dvaro balkone.

Į namus abiturientai išvyko apdovanoti gėlėmis bei atminimo dovanėlėmis, kurias įsteigė Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto, jaunimo ir savivaldos reikalų komiteto nariai.

Renginį vedė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Skaidrutė Kriukienė.

Skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Čingienė apžvelgė valstybinių brandos egzaminų rezultatus.

Valstybinius brandos egzaminus šiemet laikė 200 rajono abiturientų. Bent vieną valstybinį brandos egzaminą laikė 191 abiturientas. Daugiausia buvo laikančiųjų užsienio (anglų) kalbą – 134, lietuvių kalbą ir literatūrą – 120, matematiką – 115, istoriją – 100.

Minimalų brandos egzaminų skaičių – du laikė 16 abiturientų, šešis pasirinko 9 abiturientai.

Geriau nei šalies vidurkis Panevėžio rajono abiturientai išlaikė biologijos, rusų kalbos, fizikos, chemijos, istorijos, geografijos valstybinius brandos egzaminus.

Geriau nei praėjusiais metais buvo išlaikyti matematikos, fizikos, geografijos, istorijos, informacinių technologijų valstybiniai brandos egzaminai.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.