Panevėžio rajono meras: „2020 metai – iššūkių metai“

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
P. Žagunis.

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis išlydint 2020 metus pastebėjo, kad jie kiekvienam – skirtingi, bet lyginti jų su 2019-aisiais negalįs – nueinantieji pažymėti pandemijos.

„Tačiau darbai vyko kaip 2019-aisiais, taip ir 2020 metais. Darbai nesustojo – vyko reformos, toliau buvo vykdomi projektai. Per metus padaryta nemažai svarių darbų“, – apibūdino metus meras P. Žagunis.

Kiekviena diena kitokia

Pasak rajono mero, išskirtinumas toks, kad 2020 metai tapo daugeliui žmonių iššūkiu.

„Pirmiausia norėčiau paminėti medikus, kurie kovoje su pandemija stovi pirmose gretose. Jau pati pirmoji pandemijos banga, kai kovo 16 dieną buvo paskelbtas karantinas, įnešė nežinios ir nerimo. Iššūkiai laukė ir švietimo darbuotojų. Teko pereiti į kitokį mokymosi būdą – nuotolinį mokymą. Keitėsi daug kas materialiniame ūkyje – perkami kompiuteriai, technika, sprendžiami organizaciniai klausimai. Kiekviena diena vis kitokia“, – pasakojo apie iššūkius P. Žagunis.

80 projektų per metus

Panevėžio rajono meras pasidžiaugė, kad rajone darbai ir vykdomi projektai nesustojo – jie toliau buvo vykdomi.

„Pasakysiu vieną skaičių – per 2020 metus vykdoma 80 projektų. Vieni jų užbaigti, kiti tęstiniai. Sudėjus į vieną vietą visus projektus, tai būtų didelė statybų aikštelė. Didžiausi projektai – viešųjų erdvių sutvarkymas. Darbai vyko Krekenavoje, Ramygaloje, Velžyje, Piniavoje. Nemažai darbų padaryta tvarkant Panevėžio rajono kelius, rajono gyvenviečių gatves. Iš viso sutvarkyta, berods, 30 gatvių gyvenvietėse. Vienos gatvės išasfaltuotos naujai, kitos užlopytos“, – skaičiavo nuveiktus darbus P. Žagunis.

Darbai socialinėje srityje

Pasak Panevėžio rajono vadovo, manyta, jog kai kurių projektų per 2020 metus nespės įvykdyti.

„Negalvojom, kad spėsime praplėsti Piniavos ikimokyklinę ugdymo įstaigą. Visai užbaigta sporto salės statyba. Piniavos gyvenvietėje – tai tikrai nemažas įvykis. Tai ne tik sporto salė, joje galės vykti ir kultūriniai renginiai. Pavyko su Krekenavos kultūros centru. Pradžioje planavome išleisti 50 tūkst. eurų, o rangos darbų padarėme už 600 tūkstančių. Tikimės, kad kitąmet Krekenavoje darbai bus užbaigti. Įrengti visiškai nauji senelių globos namai Gustonyse. Tai naujas, šiuolaikiškas pastatas, kuriame jaukiai gali įsikurti 20 senjorų. Tokios socialinės įstaigos jau veikia Ramygaloje, Krekenavoje. Turime tris įstaigas, kuriose gali gyventi 60 pagyvenusių žmonių. Tokios nedidelės socialinės įstaigos pandemijos metu pasiteisino – saugesnės“, – pasakojo rajono meras.

Nebelieka vaikų globos namų

P. Žagunis pasidžiaugė pavykusia vaikų namų reforma.

„Panevėžio rajone nebelieka vienintelių Linkaučių vaikų globos namų. Pagal vykdomą šalies Vyriausybės politiką, vaikų globos namai skaidomi į šeimos namus. Vaikai iškeliami gyventi į šeimos namus Piniavoje, Vaivaduose ir Miežiškiuose. Atliktas didžiulis darbas. Liko tik formalumai – sutvarkyti dokumentus ir persikelti vaikams į naujas gyvenimo vietas“, – aiškino Panevėžio rajono meras.

Vykdoma švietimo reforma

Anot rajono mero, nors ir labai skaudu kalbėti apie uždarytas ugdymo įstaigas, bet tai yra švietimo reforma.

„Mokyklų optimizavimo programa tęsiama toliau, kaip patvirtino Panevėžio rajono savivaldybės taryba. Neliko Žibartonių, Linkaučių, Karsakiškio, Berčiūnų pagrindinių mokyklų. Mokiniai vežiojami į kitas artimesnes mokslo įstaigas. Tačiau šiais metais nelabai ir teko moksleivius vežioti – daugelyje mokyklų vyko nuotolinis mokymas“, – aiškino P. Žagunis apie pokyčius švietimo sistemoje.

Ruošiasi kitiems metams

Panevėžio rajono meras teigia, kad būtų galima daug pasakoti apie nuveiktus darbus kiekvienoje srityje.

„Daug kas keitėsi, daug projektų įgyvendinta. Jų nemažai ir labai puikių įgyvendino Panevėžio rajono bendruomenės. Judame, krutame ir nestovime vietoje, nors daugeliui darbui trukdė tas nelemtas reiškinys – pandemija“, – neslėpė jos įtakos P. Žagunis ir teigė, kad jau ruošiasi 2021 metų darbams.

Palinkėjo vilties ir tikėjimo

„Galime padėti tašką ties 2020-aisiais – šventinis laikotarpis baigėsi. Bet dedant tašką reikia suplanuoti ir tęsinį. Linkėjimai – tradiciniai. Jeigu nuo palinkėjimų kas nors priklausytų ir pasikeistų gyvenimas, būtų labai gerai. Pirmutinis linkėjimas – užbaigti reikalus su pandemija. Kuo daugiau sveikatos, kantrybės žmonėms! Pats svarbiausias linkėjimas visiems – ir mažam, ir dideliam, ir jaunam, ir senam padėti suvaldyti pandemijos reiškinius. Visų prašau vykdyti įvestus draudimus ir negalvoti, kaip juos apeiti. Visiems turėti vilties ir tikėjimo, kad 2021 metais būsime sveiki, tvirti ir, įvertinę gyvenimą išmoktomis pamokomis, gyvensime toliau.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Meras: Anykščiuose „SPA Vilnius“ darbuotojai paskiepyti laikantis ministro įsakymo

confident-noyce

Panevėžio rajone – pasiruošimas vakcinacijai nuo COVID-19

confident-noyce

Panevėžio rajono Garbės piliečiu komisija išrinko gamtininką A. Slučką

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau