Panevėžio rajono gyventojams teks plačiau atverti pinigines: keisis vandens kainos

Panevėžio rajono savivaldybės kolegija svarstys klausimą ir spręs, kiek gali kilti rajono gyventojams kainos už Velžio komunalinio ūkio tiekiamą vandenį ir nuotekų tvarkymą.

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis naujienų portalui JP patvirtino, kad Kolegijos posėdyje bus aptariamos tiekiamo vandens ir nuotekų naujos kainos.

„Jos, savaime suprantama, kils. Paskutinį kartą vandens ir nuotekų kainos rajono gyventojams patvirtintos 2014 metais. Kelti kainas reikia. Juolab, kad daug kas pasikeitė per tą laiką: kilo komunalininkų atlyginimai, keitėsi paslaugų kainos, degalų, reikia rūpintis vandentiekio plėtra rajone ir užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę. Negaliu pasakyti, kiek kainos bus kilstelėtos. Naujas kainas apskaičiavo nepriklausomi ekspertai ir jas pristatys“, – sakė rajono meras.

Velžio komunalinio ūkio direktorius Vaidas Virbalas portalui JP patvirtino, kad rajono gyventojams vandens ir nuotekų kainos keisis.

„Negaliu pasakyti, kokios jos bus, nes jas dar turi tvirtinti Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės (VKEK) komisija. Nepriklausomi ekspertai vandens ir nuotekų kainas pristatys rajono savivaldybės Kolegijai, o vėliau visi skaičiavimai bus pateikti VKEK komisijai“, – aiškino kainų kėlimo eigą V. Virbalas ir pridūrė:

„Patvirtinus kainas komisijai, joms vėliau turi pritarti, arba ne rajono Taryba. Jeigu rajono politikai nepritars naujoms kainoms, VKEK komisija kainas gali pakelti savo nuožiūra.“

Tai ne vienintelis kartas, kai Velžio komunalinis ūkis keičia kainas. 2017 metų pabaigoje Velžio komunalinis ūkis paskutiniame rajono Tarybos posėdyje pateikė sprendimo projektą kelti teikiamų atlygintinų paslaugų kainas. Kainos dvigubai buvo padidintos elektrofizinių matavimų paslaugoms.

Įstaigos vadovas V. Virbalas tuomet aiškino, kad kainas didinti priversti – didėjo darbo užmokestis bei darbams atlikti reikia didesnių darbo sąnaudų.

„Kainos nebuvo didintos nuo 2008 metų. Per tuos metus daug kas keitėsi – atlyginimai didėjo, sąnaudos darbui kito. Todėl ir teko didinti paslaugų kainas. Minėtos paslaugos teikiamos įvairioms rajono įstaigos – kultūros centrams, vaikų darželiams ir kitoms“, – sakė V. Virbalas.

Panevėžio rajono savivaldybė gelbėja ir daro nemažas nuolaidas Velžio komunaliniam ūkiui.

Rajono savivaldybės taryba atleido Velžio komunalinį ūkį nuo nekilnojamojo turto mokesčio 10 581 eurų, todėl rajono biudžetas neteks tokios sumos.

Velžio komunalinio ūkio prašyme nurodo, kodėl būtina juos atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio: įstaigos veikla yra nuostolinga dėl patirtų objektyvių sąnaudų – padidėjo minimali alga, nepalankios gamtinės sąlygos, investicijos ir kiti dalykai.

[quote_box_center] Iš Panevėžio rajono savivaldybės Kontrolės komiteto ataskaitos:

Kai kurie Viešosios įstaigos Velžio komunalinio ūkio pažeidimai padaryti gavus žodinį Savivaldybės administracijos direktoriaus leidimą. [/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Valstybės kontrolė: ne visi gyventojai turi galimybę gauti švarų geriamąjį vandenį

confident-noyce

Giliai po Grenlandija gali tekėti mįslinga „Tamsos upė“

confident-noyce

Po Grenlandija aptiktas ežeras gali būti net kelių milijonų metų amžiaus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau