Panevėžio rajono gyventojai už geriamąjį vandenį mokės brangiau

Panevėžio rajono gyventojai už geriamąjį vandenį mokės brangiau

Raimonda MIKUČIONYTĖ / BNS nuotr.

Panevėžio rajono savivaldybės taryba nustatė geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bei atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos bazines kainas.

Jos įsigalios nuo kovo 1 dienos ir jau balandžio mėnesį geriamojo vandens vartotojai už išnaudotą vandenį, per kovo mėnesį, mokės naujomis kainomis.

Perskaičiavo komisija

BIC

Velžio komunalinio ūkio direktorius Vaidas Virbalas naujienų portalui JP teigė, kad Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija kas tris metai perskaičiuoja geriamojo vandens kainas.

„Iki kovo 1 dienos galioja kainos, kuris 2014 metų birželio 19 dienos sprendimu buvo patvirtinusi Panevėžio rajono taryba. Per tą laiką daug kas keitėsi: kilo atlyginimai, keitėsi degalų kainos. Be to, kainų pokyčiams juk įtakos turi ekonominiai rodikliai, sąnaudos“, – sakė V. Virbalas ir tęsė:

„Pagrindinė kainų keitimo priežastis – 2014 metais lapkričio 1 d. įsigaliojęs  geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pakeitimai įstatymas. Jis įpareigojo savivaldybių tarybas iki 2015 m. lapkričio 1 dienos nustatyti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazines kainas. Labiausiai kainos kils verslo įmonėms, nes jos, pagal patvirtintus naujus įkainius, mokės ir už išgaunamą vandenį – gamtos išteklių mokestis. Kadangi įkainiai įsigalioja nuo kovo 1 dienos, tai už tą mėnesį vartotojai atsiskaitys balandžio mėnesį.“

Geriamas vanduo brangesnis

Pagal patvirtintus naujus geriamojo vandens įkainius Panevėžio rajono daugiabučių namų gyventojai už m³ vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą mokės 2,12 euro. Anksčiau mokėjo 2,02 euro.

Keitėsi mokestis ir už apskaitos prietaiso priežiūrą. Pagal naujus įkainius vienam butui teks mokėti 1 eurą, o butai, kuriuose nėra apskaitos prietaiso, mokės 0,50 euro. Anksčiau buvo 0,67 euro, kai yra prietaisas ir 0,38 euro, kai jo nėra.

Individualių namų gyventojai už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas mokės 2,07 euro/m³. Anksčiau buvo 1,84 euro/m³.

Už apskaitos prietaiso priežiūrą mokestis padidėjo ir namui mėnesio mokestis patvirtintas – 0,93 euro. Anksčiau buvo 0,48 euro mėnesiui.

Namai, kuriuose, dėl kai kurių priežasčių, nėra apskaitos prietaiso mokės 0,46 euro mokestį, o ankstesnis buvo – 0,22 euro namui per mėnesį.

Kainos šoktels ir verslininkams

Kilo kainos ir įmonėms, kurios perka geriamąjį vandenį komerciniams tikslams bei perkantiems geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniu ruošti ir tiekti abonentams.

Dabar už m³ teks mokėti 1,79 euro (be PVM). Dar prie sunaudoto vandens kiekio teks pridėti mokestį 0,89 euro (be PVM) mėnesiui už apskaitos prietaiso priežiūrą.

Įmonės, kurios perka geriamąjį vandenį, skirtą patalpoms šildyti ir tiekti vartotojams bei geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti ir tiekti vartotojams už m³ mokės 1,70 euro (be PVM). Jiems taip pat teks mokėti 0,89 euro (be PVM) mėnesiui už apskaitos prietaiso priežiūrą.

Kito mokestis ir už nuotekų surinkimą mobiliosiomis transporto priemonėmis. Dabar už m³ teks mokėti 10,08 euro, o anksčiau buvo – 4,85 euro/m³.

AIK

Labirintų parkas

Mano namukas

Biuro verslas

Dattoo tattoo

Panevėžio gimtadienis

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.