7.8 C
Panevėžys
Sekmadienis, 29 gegužės, 2022

Panevėžio rajono gyventojai kviečiami dalyvauti svarbioje apklausoje

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, GINTARAS LUKOŠEVIČIUS

Panevėžio rajono savivaldybės administracija pradėjo pirmąjį Panevėžio rajono plėtros strategijos iki 2030 m. rengimo etapą. Strategijoje bus numatyta rajono ateities vizija ir vystymosi prioritetai. Rengiant šį planavimo dokumentą, labai svarbi Panevėžio rajono savivaldybės gyventojų nuomonė apie gyvenimo sąlygas ir gyvenamosios aplinkos kokybę rajone, teikiamas viešąsias paslaugas, todėl gyventojai kviečiami aktyviai dalyvauti apklausoje ir išsakyti savo nuomonę.

Apie jau veikiančią apklausą ir jos svarbą kalbamės su Panevėžio rajono savivaldybės Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Migle Bražėniene.

M. Bražėnienė.

– Koks šio tyrimo tikslas?

– Sužinoti ir įvertinti Panevėžio rajono savivaldybės gyventojų nuomonę. Ką jie galvoja apie dabartinės savivaldybės ir jos įstaigų veiklą, gyvenamąją aplinką? Kokių pastabų ir norų gyventojai turi, kaip iki 2030 metų turėtų vystytis rajonas? Mums rūpi einamieji klausimai, su kuriais gyventojai susiduria kasdien ir laisvalaikiu. Klausimai susiję su kultūros centrais, bibliotekomis, švietimo ir kitomis įstaigomis. Norime sužinoti realią gyventojų nuomonę, kad galėtume priimti tinkamus sprendimus.

– Kaip atrodo klausimynas?

– Klausimyną sudaro 37 klausimai, preliminarus pildymo laikas – 20–30 min. Jeigu klausimai nėra aktualūs, neteko naudotis tam tikromis paslaugomis, atsakymui skirtus laukelius galima palikti tuščius arba pažymėti „neturiu nuomonės“ ir pildyti anketą toliau. Apklausa yra anoniminė. Atsakymai yra konfidencialūs, jie bus naudojami tik statistiniams apibendrinimams.

– Iki kada galima atsakyti į anketos klausimus?

– Klausimynas aktyvus iki vasario 14 dienos. Yra nustatyta tam tikra imtis, kokia turėtų būti užpildyta, kad galėtume apklausą skaityti kaip reprezentatyvią ir naudoti duomenis strategijos kūrimui. Jeigu bus mažas susidomėjimas ir mažai užpildytų anketų, gali būti, kad laikas bus pratęstas dar dviem savaitėms.

– Kai gyventojai atsakys į klausimus ir bus suvesti bendri duomenys, kokie bus tolimesni savivaldybės žingsniai?

– Tuo remiantis bus padaryta tyrimo išvada. Atsižvelgdami į klausimyno rezultatus rengsim strateginį plėtros planą 2023–2030 metams.

– Ar šiuo metu jau galima kalbėti apie finansavimą?

– Dar tikrai ne. Strategijos kūrimas dar tik prasideda ir prasideda būtent šia apklausa, kuri yra atspirties taškas. Žiūrėdami, kam reikia pinigų, žiūrėsime pagal naują finansinio laikotarpio perspektyvą, kokioms sritims bus skiriama iš Europos Sąjungos, kokioms sritims skirs valstybė. Tada spręsim, kuo gali prisidėti rajono savivaldybė. Tiesiog reitinguosime tiek finansus, tiek prioritetus.

– Tai dar kartą akcentuokime, kodėl rajono gyventojams taip svarbu dalyvauti ir užpildyti anketą?

– Norime ne iš viršaus gyventojams nuleisti kažkokius tai rodiklius ar įgyvendinti projektus, kurie mums atrodo galbūt svarbūs ir reikalingi. Priešingai, norime atsižvelgti į gyventojų norus, pasiūlymus, kad jie parodytų vietas, kur mums reikia tobulinti, kur vykdyti projektus, kur gerinti gyvenamąją aplinką, kad jiems būtų gyventi geriau. Toks yra strategijos ir šio klausimyno tikslas.

Apklausą galima rasti čia  arba Panevėžio rajono savivaldybės interneto svetainėje bei feisbuko paskyroje.

Anketą galima pildyti keliais būdais:

  • elektroniniu būdu;
  • elektroniniu būdu artimiausiame bibliotekos padalinyje, kuriame yra galimybė pasinaudoti kompiuteriu;
  • popierinį variantą užpildyti galite atvykę į savo gyvenamosios vietos seniūniją, paprašę darbuotojo anketos.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fiksuotas rekordinis žmonių pasitikėjimas kariuomene

confident-noyce

Augo prezidento G. Nausėdos populiarumas – teigiamai vertina 60,3 proc. gyventojų

confident-noyce

Panevėžio rajone padaugės bankomatų: paaiškėjo, kur jie bus įrengti

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau