7 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 6 gegužės, 2021

Panevėžio rajono gyventojai iki vakcinavimo vietų bus pavėžėjami

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Panevėžio rajono gyventojai iki vakcinavimo vietų bus pavėžėjami.

Nors dėl karantino suvaržymų sulėtėjo gyvenimo tempas ir žmonės mažiau važinėja autobusais, tačiau Panevėžio rajono gyventojai keliauja apsipirkti į Panevėžio miestą.

Panevėžio rajono savivaldybė atsisakė kai kurių autobusų reisų rajone ir paliko tiek maršrutų, kad susisiekimas tarp Panevėžio miesto ir rajono nenutrūktų. Tvarkaraščiai taip pakeisti, kad būtų užtikrintas gyventojų nuvykimą į darbą ir parvykimą iš jo.

Nori daugiau autobusų

Retai važinėjančiais priemiestiniais autobusais rajono gyventojai nėra patenkinti ir skundžiasi rajono valdžiai, kad atnaujintų daugiau priemiestinių reisų, o autobusai važiuotų ne tik ankstyvą rytą ir pavakare, bet ir vidurdienį.

Be to, rajono gyventojams dar vienas galvos skausmas, kaip reikės pasiekti Velžyje veikiantį vakcinavimo centrą. Juk specialaus reiso į skiepijimo centrą nėra.

Panevėžio rajono gyventojams dar vienas galvos skausmas, kaip reikės pasiekti Velžyje veikiantį vakcinavimo centrą. Juk specialaus reiso į skiepijimo centrą nėra.

Gali patys paskambinti

Panevėžio rajono savivaldybės gydytoja Renata Valantinienė ramino gyventojus ir teigė, kad pavėžėjimo klausimas į vakcinacijos vietas – išspręstas.

„Yra paskirti seniūnijose automobiliai, kurie pavėžės gyventojus iki vakcinacijos vietos arba mobiliojo punkto. Nustatytos keturios kryptis, kuriomis automobiliai ir veš žmones. Panevėžio rajono poliklinika turi vakcinuojamų žmonių telefonų numerius ir skambinant jų klausiama, ar reikia juos pavėžėti. Duodami vairuotojų telefonų numeriai ir gyventojai netgi gali patys pasiskambinti“, – aiškino R. Valantinienė.

R. Valantinienė.

Sudarkytos keturios kryptys

Pasak Rajono savivaldybės gydytojos, yra keturios kryptys, kuriose pavežami rajono gyventojai.

„Tai Vadokliai–Ramygala–Upytė, Paįstris–Panevėžys–Karsakiškis, Velžys–Miežiškiai–Raguva ir Smilgiai–Naujamiestis. Kadangi yra keturios kryptys, tai jas aptarnauja keturi vairuotojai. Rajono poliklinika turi tų vairuotojų telefono numerius ir, esant reikalui, tuos numerius pasako žmonėms. Gyventojams reikia daugiau domėtis ir klausti, kaip pasiekti vakcinavimo vietas“, – teigė R. Valantinienė ir sakė, kad kol kas nereikia naudoti geltonųjų mokyklinių autobusiukų.

Panevėžio rajono gyventojai iki vakcinavimo vietų bus pavėžėjami.

Leidimai – keturioms bendrovėms

Panevėžio rajono savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Neringa Kraujalienė aiškino, kad yra sudarytos sutartys su keturiais vežėjais, kurie užtikrina reisus ir susisiekimą Panevėžio rajone.

„Sutartis ir leidimai pervežti keleivius Panevėžio rajone gali keturios įmonės. Tai bendrovės „Panevėžio autobusų parkas“, „Ridvija“, „Transporto centras“ ir „Autovalda“. Šių įmonių autobusai keleivius veža link Ramygalos, Upytės, Pušaloto, Smilgių, Pasvalio, Vabalninko, Subačiaus, Jotainių, Maženių, Pavašuokių, Naujamiesčio, Raguvos, Troškūnų“, – pristatė vežėjus N. Kraujalienė

Panevėžio rajono gyventojai iki vakcinavimo vietų bus pavėžėjami.

Reikėtų daugiau reisų

Į Vadoklius autobusu vežantis keleivius Vytautas Gilys teigia, kad reikėtų dar vieno papildomo reiso.

„Dirbu bendrovėje „Autovalda“, kuri turi Panevėžio rajono savivaldybės leidimą vežti keleivius. Nors keleivių nėra gausų, bet sulaukiame skundų. Pageidaujama, kad autobusas važiuotų ne tik ryte ir vakare, bet būtų dar vienas papildomas reisas – vidurdienį. Ryte iš Panevėžio išvažiuojame 6.15 val., o vakare – 16.15 val. Kai iš Vadoklių ryte atvežu keleivius, namo iš Panevėžio jie grįžta tik vakariniu autobusu. Apsipirkus tenka laukti kelias valandas, o kur jiems dėtis tas kelias valandas – kavinės neveikia, ir sėdi keleiviai autobusų stotyje belaukdami, kada galės sugrįžti į namus. Reikia dar vieno reiso iš Panevėžio apie 11 valandą“, – svarstė V. Gilys ir teigė, kad rajono gyventojai, negalėdami sugrįžti, samdo vairuotojus pavėžėjimui link namų.

E. Lunskis.

Sulaukė prašymų

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis teigė, kad pagrindinė priežastis, kodėl reikėjo keisti autobusų važiavimo tvarką, – pandemijos metu labai sumažėjo keleivių srautas.

„Per pandemiją autobusais mažiau žmonės važinėja. Maršrutai užpildyti 30 proc. visomis važiavimo kryptimis. Todėl ir sumažinta autobusų rida 30 proc. Tačiau sulaukiame nemažai skambučių, ypač pastaruoju metru, kad būtų atstatyti maršrutai. Panevėžio rajono gyventojai prašo, kad būtų atnaujinti maršrutai nuo 9-os iki 15-os valandos. Tomis valandomis autobusai dabar nevažiuoja. Tačiau atnaujinti reisų kol kas nesiruošiame – laukiame karantino pabaigos“, – aiškino E. Lunskis ir teigė, kad stengiamasi išlaikyti susisiekimą, kuris gyventojams reikalingas.

Pandemija pakeitė ne vieną mūsų gyvenimo įprotį. Teko keisti ne tik apsipirkimų tvarką prekybos centruose, bet keitėsi keliavimo įpročiai. Paskelbus karantiną, buvo panaikinti priemiestiniai autobusų maršrutai, todėl rajono gyventojams sudėtingą atvažiuoti į Panevėžį ir grįžti namo. Be to, Panevėžio rajono gyventojai sunerimo, kaip iš atokiai esančio kaimo pasieks vakcinavimo vietą.

 

A. Gražys.

Bendrovės „Panevėžio autobusų parkas“ direktorius Arnoldas Gražys: „Šiuo metu įmonė turi leidimus aptarnauti dešimt maršrutų: į Pašilius, Ramygalą, Žižmius, Krekenavą, Ėriškius, Linkaučius, Pociūnėlius, Žibartonius, Pušalotą ir Joniškėlį. Karantino metu visais maršrutais keleiviai vežami tik ankstyvaisiais rytiniais reisais (atvežti į darbą) ir popietiniais reisais apie 17–18 val. – parvežti iš darbo. Beje, atskiromis savaitės dienomis – pirmadieniais ir trečiadieniais – kai kuriais maršrutais autobusai važiuoja ir popietinėmis valandomis“. Nuo balandžio 22 d. atnaujinamas autobusų eismas tolimojo susisiekimo maršrutais: „Panevėžys – Šiauliai“, „Šiauliai – Vilnius“, „Vilnius – Pakruojis“, „Panevėžys – Biržai“, o nuo balandžio 24 d. atnaujinami trys priemiestiniai maršrutai: Panevėžys – Krekenava – Panevėžys; Panevėžys – Ėriškiai –Panevėžys; Panevėžys – Pušalotas – Panevėžys bei nuo tos dienos pradės važinėti autobusai į Šilaičių kapines ir Pakuodžiupių, „Ekrano II“, „Šilo“ sodų bendrijas.

 

E. Toliušis.

Panevėžio rajono savivaldybės Smilgių seniūnijos seniūnas Edmundas Toliušis: „Pavėžėti seniūnijos gyventojų iki Velžyje esančio vakcinacijos centro nereikia. Iš atokių seniūnijos kaimų senelius ir babytes skiepytis vežame į Smilgių ambulatoriją. Per dieną paskiepyti atvežame iki 30 senjorų, kurie patys negali atvažiuoti. Be to, mūsų seniūnija neturi problemų dėl susisiekimo su Panevėžiu. Smilgių seniūnija Panevėžio rajone yra paskutinė seniūnija, čia baigiasi priemiestinių autobusų maršrutai, todėl susisiekimas yra neblogas. Prasčiau yra seniūnijoms, kurios jungia dvi skirtingas savivaldybes. Pavyzdžiui, Karsakiškio, kuri yra jungiamoji grandis su Kupiškio rajonu.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Premjerė: Pakruojo sprendimas skiepyti gyventojus nuo 18 metų – saviveikla

confident-noyce

Marijampolė svarsto kartoti akciją, kai skiepijami senjorai ir juos atlydėję artimieji

confident-noyce

Vilnius didelių įmonių darbuotojus kviečia skiepytis „AstraZeneca“ vakcina

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau