22 C
Panevėžys
Šeštadienis, 15 rugpjūčio, 2020

Panevėžio rajono globėjams – padėkos ir pagarba

Artėjant gražiausioms metų šventėms – Kalėdoms, Panevėžio rajono savivaldybės salėje vyko globėjų (rūpintojų) šventė „Padėkos popietė“.

Renginys skirtas padėkoti geradariams – budintiems globotojams, globėjams, rūpintojams, kurie savo širdis ir namų duris atvėrė be tėvų globos likusiems vaikams, rūpinasi jais kaip savais, dovanodami šilumą  ir meilę.

Šių atsidavusių, svetimam skausmui neabejingų Panevėžio rajono žmonių namuose saugų gyvenimą atrado 121 vaikas. Iš jų 85 globojami globėjų šeimose, 12 – Gražinos Grigaliūnienės šeimynoje, 4 vaikus priglaudė budintys globotojai, 20 vaikų globojami tėvų prašymu. Panevėžio rajone šiuo metu yra 78 globėjai. Jiems visokeriopą pagalbą teikia Panevėžio rajono globos centras.

Į šventinę popietę pakviestiems svečiams už prisiimtą atsakomybę auginti likimo nuskriaustus vaikus dėkojo Savivaldybės meras Povilas Žagunis.

„Jūsų kilni misija verta didžiausios pagarbos. Dėkoju už tai, kad savo pavyzdžiu ugdote brandų ir atsakingą visuomenės požiūrį į vaikų globą, dėkoju už pasiaukojimą, kantrybę ir gerumą gydant sužalotas mažas širdeles, dėkoju už suteiktas sąlygas vaikams gyventi ne globos namuose, o jūsų šeimose apgaubtiems meile ir rūpesčiu“, – sakė meras.

Nuoširdžius padėkos žodžius globėjams tarė Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narys Šeimos tarybos pirmininkas Donatas Tumas, Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Žaneta Ginaitė, Panevėžio rajono vaikų globos namų direktorė Jūratė Pagojienė, Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Virginija Savickienė, seniūnų atstovas Saulius Skrebė, Globos centro globėjų ir įtėvių programos GIMK atestuota specialistė Viktorija Dambrauskienė.

Mero pavaduotojas Antanas Pocius globotojams įteikė Socialinio centro padėkas, Šeimos tarybos pirmininkas D. Tumas – kalėdinius žaisliukus ir palinkėjimus, kad, grįžus į namus, jais papuoštos eglutės globojamiems vaikams suteiktų dar daugiau namų šilumos bei džiaugsmo.

Šventės dalyviams parodytas Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatro „Avilys“ spektaklis – R. Venskūnaitės drama „Baltakojė“. Po spektaklio svečiai neskubėjo skirstytis – jaukiai bendravo prie vaišių stalo, dalijosi mintimis, aptarė bendras temas.

Padėkos renginį organizavo Panevėžio rajono globos centras. Šios socialinių paslaugų įstaigos, kuri, vykdant institucinės globos pertvarką, įsteigta Vaikų globos namuose, tikslas – sudaryti sąlygas tėvų globos netekusiems vaikams augti saugioje, šeimai artimoje aplinkoje, kuri pakeis Vaikų globos namus.

Pagrindinės globos centro funkcijos: ieškoti ir parengti budinčius globotojus ir socialinius globėjus, organizuoti vaikų priežiūrą pas budinčius globotojus, laikinąją ar nuolatinę globą (rūpybą) pas socialinius globėjus ir vaikų laikinąją ar nuolatinę globą (rūpybą) pas globėjus giminaičius.

Rajone yra parengti 4 budintys globotojai, su jais sudarytos sutartys. Su 5-ąja parengta budinčia globotoja sutartis bus sudaryta artimiausiu metu.

2019 m. pas budinčius globotojus apgyvendinta 10 vaikų, šiuo metu likę 4.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

JAV Komunizmo aukų memorialo vadovas dėkoja už Lietuvos poziciją dėl Kubos režimo

confident-noyce

Panevėžio „Olimpo“ ledo ritulio veteranų komandai – valdžios padėkos

confident-noyce

Statistika Panevėžio rajone: mažėja atiduodamų vaikų į globos namus skaičius

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau