Panevėžio rajono gimnazistai Europos Parlamentą išvydo savo akimis

Panevėžio rajono gimnazistai Europos Parlamentą išvydo savo akimis

Lina KAZAKAITIENĖ / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Du Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos mokiniai Lukas Krasauskis ir Irmantas Brazauskas bei mokytoja Lina Kazakaitienė lankėsi Belgijos sostinėje Briuselyje. Jie dalyvavo vidurinių mokyklų konkurse 2019, kurį remia Europos regionų komiteto EA frakcija. Mokiniai kartu su kitomis komandomis iš 7 šalių turėjo galimybę pažinti Europos Parlamento darbą, dalyvauti plenariniame posėdyje.

Susitikime su Regionų komiteto nariais, mokiniai pristatė savo kraštą, mokyklą. Vėliau jie aplankė Europos Sąjungos muziejų, kur sužinojo daug faktų apie Europos Sąjungos kūrimosi pradžią, eigą, ryškiausius įvykius.

BIC

Vakare EA frakcijos pirmininkas Karl Vanlouwe visas komandas pakvietė į vakarienę, kur konkurso nugalėtojai vieni su kitais galėjo artimiau susipažinti.

Pažintinės kelionės metu mus globojo vizito iniciatorius Europos regionų komiteto narys Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis. Mero pastangų dėka keletą metų iš eilės rajono mokyklų mokiniai turi galimybę plėsti akiratį tokiame puikiame renginyje.

Kitą dieną apžvalginiu miesto autobusu apvažiavome gražiausias Briuselio vietas. Matėme Katedrą, Karališką muziejų, aikštes, Justino rūmus, Parlamento pastatus, žymųjį Belgiškų vaflių fabrikėlį.

Konkurso tikslas – suteikti jaunimui žinių apie Regionų komitetą, Europą ir ES buvo pasiektas. Grįžome į Lietuvą pilni įspūdžių.

Briuselyje daugiausia iš visos Lietuvos svečiavosi Panevėžio rajono mokinių. Mero P. Žagunio iniciatyva į Belgijos sostinę jie vyksta jau 8 metus iš eilės.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.