Panevėžio rajono Garbės piliečio titulas suteiktas skulptoriui iš Vadoklių

Panevėžio rajono Garbės piliečio titulas suteiktas skulptoriui iš Vadoklių

Raimonda MIKUČIONYTĖ / "Tėvynės" nuotr.

G. Karalius.

Panevėžio rajono Garbės piliečio vardo suteikimo komisija nutarė Garbės piliečio vardą suteikti profesoriui, skulptoriui Gediminui Karaliui. Tai jau šešioliktas Panevėžio rajono Garbės pilietis.

Iškilminga šventė įvyks vasario 16 dieną Vadokliuose. Šventės metu G. Karaliui bus įteiktos Garbės piliečio regalijos.

Didžiuojasi titulu

BIC

Vadokliuose gyvenantis ir kuriantis puikiai Lietuvoje žinomas skulptorius G. Karalius teigė, kad didžiuojasi suteiktų titulu.

„Didžiuojuosi ir džiaugiuosi. Labai svarbu suprasti Garbės sampratą ir suteiktą vardą garbingai išlaikyti. Kita vertus suteiktas titulas įprasmino pasirinkimą sugrįžti gyventi į tėviškę. Pajutau prasmę ir supratau, kad ne veltui sugrįžau į Vadoklius“, – ramiai kalbėjo skulptorius.

Kuria naują skulptūrą

Vienas pirmųjų Lietuvos menininkų, apdovanotų Nacionaline kultūros ir meno premija, G. Karalius pasakojo, kad laukia šventės, kurios metu jam iškilmingai bus įteiktos Garbės piliečio regalijos.

„Džiaugiuosi dar ir todėl, kad ši šventė vyks Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Turiu daug darbo, nes sukūręs ir pastatęs Vadokliams skulptūrą Vyčio apygardos partizanams, darbuojuosi prie kitos skulptūros Lietuvos kariuomenės kūrėjams savanoriams. Ji bus atidengta Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Privalau atiduoti pagarbą šiems savanoriams ir skulptūrą kuriu labai atsakingai. Šie žmonės mokėjo aukotis, rizikuoti. Norint būti tokiu, žmogui reikia būti subrendusiam“, – kalbėjo apie naują skulptūrą G. Karalius ir teigė, kad joje bus daug prasmingų simbolių, skirtų šiems iškiliems žmonėms.

Rinko iš dviejų kandidatų

Panevėžio rajono Garbės pilietis buvo renkamas iš dviejų žmonių.

Ramygaliečiai siūlė rajono Garbės pilietės vardą, po mirties, suteikti Lietuvos katalikų vienuolei, Šv. Kazimiero seserų kongregacijos įsteigėjai ir generalinei vyresniajai Marijai Kazimierai Kaupaitei. Vienuolė gimė 1880 m. sausio 6 d. Gudeliuose, Ramygalos valsčiuje, mirė 1940 m. balandžio 17 d. Čikagoje.

Garbės piliečio vardas suteikiamas asmeniui pagerbti už jo ypatingus nuopelnus, išskirtinį indėlį į Panevėžio rajono mokslo, švietimo, kultūros, sporto, ekonomikos, socialinio vystymo, krašto apsaugos ir kitas sritis, už Panevėžio rajono garsinimą šalyje ir pasaulyje. Kandidatūras siūlyti gali visuomeninės organizacijos, įstaigos, seniūnijos, gyventojų bendruomenės bei pavieniai asmenys.

 Panevėžio rajono Garbės piliečiai

Nuo 2005 m. Panevėžio rajono Garbės piliečio vardas suteiktas 15-ai asmenų:

Alfonsui Giedraičiui (1925–2007), Kazimierui Kisieliui (1926–2014), Rimantui Banevičiui (1937 m.), Jonui Žilevičiui (1921–2011), Virmantui Velikoniui (1934–2012), Pranciškui Benediktui Tamulioniui (1939 m.), Gabrielei Petkevičaitei-Bitei (1861–1943), Jonui Čeponiui (1925 m.), Klementui Sakalauskui (1945 m.), Gražinai Grigaliūnienei (1950 m.), Vytautui Rapolui Gritėnui (1938 m.), Edmundui Rinkevičiui (1950–2019), Edrund Olaisen, Jonui Kauneckui (1938 m.), Valerijai Bartulienei (1943 m.).

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.