Panevėžio rajono darbdaviai skundžiasi darbuotojų stygiumi

Panevėžio rajono darbdaviai skundžiasi darbuotojų stygiumi

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / Arnetos MATUZEVIČIŪTĖS nuotr.

G. Ražauskas.

Skatinamas verslumas Panevėžio rajone ir mieste skamba perspektyviai bei daug žadančiai, tačiau nemažai verslininkų susiduria su netikėta problema – darbuotojų stygiumi.

Du jaunuoliai Tomas Kasperavičius bei Martynas Leipus Panevėžyje prieš kelis mėnesius atidarė kavinę, kuriai unikalų meniu teko kurti kartu su profesionalų virtuvės šefu Nerijuimi Kunkuliu iš Kauno.

„Jis ne tik sudarė meniu, bet ir apmokė personalą – virėjus, darbuotojus. Net ir dabar, kai su savo veikla jau pradedame įsivažiuoti, jis mūsų neapleidžia ir prireikus pakonsultuoja tiek telefonu, tiek papildomais mokymais darbuotojams“, – pasakoja Martynas.

BIC

Tiesa, dabartinis džiugesys slepia streso kupiną priešistorę. Didžiausiu jaunųjų verslininkų iššūkiu tapo personalo paieška. „Net ir dabar stokojame darbuotojų. Kartais tenka visą dieną praleisti ieškant pagalbos virtuvėje“, – prisipažįsta verslininkų duetas.

Būtent dėl personalo stokos kavinė kol kas dar nedirba visą savaitę, kaip buvo planuota. Greitu metu tikimasi klientams pasiūlyti dienos pietus, nes įkūrėjai stengiasi orientuotis ne į gėrimus, bet į maistą.

Gediminas Ražauskas, kelerius metus puoselėjantis mažmeninės prekybos verslą, prieš pusmetį Krekenavoje įkūrė kavinę. Vystydamas veiklą jis susidūrė su netikėtais iššūkiais.

„Stokojama visokios darbo jėgos – ir kvalifikuotos, ir nekvalifikuotos. Pardavėją atrasti dar galima, bet virėjos su kvalifikacija – beveik neįmanoma“, – pasakoja verslininkas.

Prieš pusmetį atidarinėdamas naują kavinę jis bene visus darbuotojus priėmė be patirties ir išsilavinimo. Kai kurie jų net ir priimti dirbti gana greitai persigalvodavo.

„Per pusmetį pasikeitė 15 žmonių. Bene visi jie iš aplinkinių gyvenviečių, iš miesto neieškojome. Netikėjau, kad virtuvėje didžiausia problema gali būti darbuotojai, tačiau dauguma kalba panašiai“, – sako G. Ražauskas.

Anot jo, lietuviai, norintys ir galintys dirbti, darbus jau turi, o Užimtumo tarnyboje dažnai besilankantys – ir toliau dažniausiai mins tą slenkstį. Vyras, paklaustas, ar įžvelgia kokias nors aplinkybių pasikeitimo perspektyvas, ką reikėtų daryti, kad darbuotojų nestigtų, mano, kad reikėtų imigrantų iš Ukrainos.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

6 KOMENTARAI

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.