Panevėžio rajono bibliotekose – prevencijos projektai

Panevėžio rajono bibliotekose – prevencijos projektai

Birutė KRONIENĖ ("Tėvynė") / Organizatorių nuotr.

Su chna grafika velžiečius supažindinusi ir socialinį meno projektą „(Ne)Gyvenimas“ pristačiusi Vaida Virbalaitė pasakojo ir apie meno terapijos poveikį bei vaikų rankas papuošė chna piešiniais.

Įvairiapusės veiklos nestokojančiose Panevėžio rajono bibliotekose vykdomi ir Sveikatos rėmimo fondo finansuojami projektai. Velžio biblioteka įgyvendina tęstinį projektą „Svaigintis – žalinga ir nemadinga“, skirtą alkoholio, tabako ir psichotropinių medžiagų vartojimo prevencijai.

Prieš porą metų projektas „Svaigintis – žalinga ir nemadinga“ įgyvendintas laikantis krypties, jog geriausiai nuo žalingų užsiėmimų vaikus ir jaunimą apsaugo prasminga veikla, tad projekto dalyviai lipdė molį, piešė projekto simboliką, žvalgėsi po Molėtų kraštą.

BIC

Šiemet jau rimtais paaugliais tapusi kompanija ėmėsi sudėtingesnių veiklų. Dailininkė ir meno terapijos specialistė Vaida Virbalaitė Velžio bibliotekoje pristatė socialinį meno projektą „(Ne)Gyvenimas“, paskaitoje kalbėjo apie meno terapijos poveikį žmogaus vidiniam pasauliui, supažindino su chna grafikos subtilybėmis. Projektą „(Ne)Gyvenimas“ sumaniusi ir kartu su fotografe Enrika Samulionyte įgyvendinusi V. Virbalaitė chna grafika piešė ant Panevėžio pataisos namuose kalinčių moterų rankų.

„Šios moterys žaloja save, jų rankos su daugybe randų, tad šio projekto esmė tokia ir buvo – nežalokime savęs, geriau gydykimės menu“, – sakė dailininkė. Meno terapijos magistrantūroje studijuojanti Vaida kalbėjo apie tai, kuo gali jaunam žmogui pagelbėti menas, o viena iš pagalbos formų gali būti piešimas ant kūno chna grafika. Visi paskaitos dalyviai neatsispyrė norui papuošti rankas chna ornamentu.

Žinių apie priklausomybių grėsmes jaunimas sėmėsi ir viešnagėje Pilnų namų bendruomenėje Panaros kaime, šalia Merkinės. Čia veikia socialinės-psichologinės reabilitacijos centras nuo priklausomybių alkoholiui ir narkotikams kenčiantiems vyrams. Centro psichologė Inga Leškevičienė pasakojo, kokias grėsmes jauniems žmonėms kelia iš pažiūros atrodytų nepavojingas sidro ragavimas, žolės parūkymas ar elektroninė cigaretė.

Po viešnagės Pilnų namų bendruomenėje ir paskaitos apie priklausomybių ligas projekto „Svaigintis-žalinga ir nemadinga“ dalyviai grožėjosi Nemunu nuo Merkinės piliakalnio.

„Kaip bebūtų apmaudu, tokių dalykų jauni žmonės dažnai pabando norėdami atrodyti kieti prieš bendraamžius, o laikui bėgant tai tampa priklausomybe, nuo kurios išsivaduoti tampa vis sunkiau ir galiausiai reikia specialistų pagalbos, – pasakojo psichologė. – Jauni žmonės dažnai net nežino, kokias baisias pasekmes gali turėti noras svaigintis. Štai atvažiuoja pas mus į reabilitaciją trisdešimtmetis, kuris nuo dvylikos metų rūko žolę. Pradėjusi dirbti su juo matau, kad jo mąstymo raida ir sustojusi tuo metu, kai jis pradėjo nuodytis – protas tebėra kaip dvylikamečio. Reikia suprasti, kad narkotikai žudo greitai, alkoholis ir cigaretės – lėtai, tačiau ir tai yra nuodai, gresiantys priklausomybių ligomis“.

Projekto „Svaigintis – žalinga ir nemadinga“ dalyviai apžiūrėjo Pilnų namų bendruomenės ekologinį vaistažolių ir prieskonių ūkį, koplyčią, ragavo vietinės ekologiškos arbatos. Po nelengvos paskaitos pasigrožėjome Dzūkijos nacionalinio parko grožiu, istoriniu Merkinės miesteliu, neišsigandę karščio užkopėme į Merkinės piliakalnį ir apžvalgos bokštą ir tada jau gaivinomės ežere.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.