Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydyje svarbiausia – bendrystė

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Šilagalio kultūros centro projektų vadovė J. Žilytė-Milerienė kviečia visus nepasididžiuoti ir dalyvauti Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydyje Šilagalyje.

Šiandien Šilagalyje tęsiasi graži tradicija. Jau septynioliktą vasarą visos rajono bendruomenės susiburs į vieną svarbiausių metų renginį – Panevėžio rajono kaimo bendruomenių sąskrydį. Šiemet jis šiek tiek kitoks – pažymėtas pandemijos ženklu, bet visus susirinkusiuosius vienija pats svarbiausias dalykas – bendrystė.

Šviesina gyvenimą

Sąskrydį organizuojanti Panevėžio seniūnija džiaugiasi, kad bene didžiausias metų renginys atkeliauja į jų seniūniją, į Šilagalį. Pasak Panevėžio seniūnijos seniūno Sauliaus Skrebės, kasmetinė šventė bendruomenių gyvenimą daro gražesnį, kokybiškesnį ir skatina bendrystę.

„Tai ne tik puiki proga plėtoti patirties pasidalijimą bei partnerystę, bet kartu įprasminti bendruomenių veiklą, kartu praleisti laiką, geriau pažinti vieni kitus. Galima sakyti, kad tai pirmas kartas, kai sąskrydį organizuoja Panevėžio seniūnija. Tai jau septynioliktas bendruomenių sąskrydis“, – aiškino S. Skrebė ir teigė, kad didžiausia atsakomybė krito ant Šilagalio kaimo bendruomenės narių.

„Šilagalio kultūros centras atsakingas už bendruomenių sąskrydį ir jam ruošėsi atsakingai. Žinoma, organizuoti padėjo ir seniūnija, ir kitos bendruomenės, ir Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga“, – pristatė organizatorius seniūnas.

Bendruomenių sąjungos pirmininkė O. Baltramiejūnienė.

Jungia noras būti drauge

Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė sako, kad bendruomenes jungia noras būti kartu.

„Noras pabūti kartu, pabendrauti, pasidalinti gerąja patirtimi, sužinoti kuo gyvena kaimynai ir kitos bendruomenės. Sąskrydis – tradicinis renginys, kuris vyksta jau septynioliktąjį kartą – tai rodo, kad jis žmonėms reikalingas“, – sakė O. Baltramiejūnienė.

Pristatydama bendruomenių sąskrydį, ji tęsė: „Šiais metais Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydis organizuojamas įgyvendinant Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos vietos projektą „Panevėžio rajono bendruomenių tradicijų puoselėjimas per aktyvią kultūrinę veiklą“ pagal Panevėžio rajono vietos veiklos grupės 2016–2023 m. vietos plėtros strategijos priemonę „Gyventojų aktyvumo, verslumo iniciatyvų skatinimas, krašto tradicijų puoselėjimas“.

Telkimas bendrai veiklai, užimtumas

Pasiteiravus, kokios veiklos – svarbios bendruomenėms ir ką norėtų palinkėti sąskrydžio dalyviams, O. Baltramiejūnienė sakė:

„Pagrindinis bendruomeninių organizacijų tikslas – gyventojų telkimas bendrai veiklai, užimtumo didinimas, socialinės atskirties mažinimas. Bendruomenių nariai aktyviai dalyvauja gyvenamosios aplinkos tvarkymo, gražinimo darbuose, organizuoja šventes, sportines varžybas, stovyklas vaikams ir jaunimui. Daugelis bendruomenių teikia projektus, vykdo ir koordinuoja jų veiklas. Kiekvienai bendruomenei – svarbu gyventi saugioje, gėriu ir grožiu apsuptoje aplinkoje. Todėl noriu bendruomenėms palinkėti susitelkimo, kūrybiškumo, bendradarbiavimo, o šiandien – gero pasibuvimo kartu.“

J. Žilytė-Milerienė.

Sąskrydžio akcentras

Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro projektų koordinatorė, kultūrinės veiklos vadybininkė Jurga Žilytė-Milerienė pasakojo, kad bendruomenių sąskrydžiui gautas finansavimas.

„Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga parengė projektą ir jam buvo skirtas finansavimas. Projektas įgyvendintas per dvejus metus. Finansuoti du sąskrydžiai. Pernai vykęs sąskrydis Geležiuose ir šiųmetis – Šilagalyje“, – aiškino J. Žilytė-Milerienė.

Tęsdama pasakojimą ji sakė: „Nors šiųmetis sąskrydis neturi pavadinimo, bet akcentas yra. Kadangi į sąskrydį susirenka bendruomenės iš viso Panevėžio rajono seniūnijų, tai svarbiausias dalykas – bendruomenių bendrystė. Šis akcentas jausis visuose sąskrydžio renginiuose. Itin bendrystės jausmas išryškės košės virimo varžytuvėse ir degustacijos metu.“

Rūpestis visais

Pasak J. Žilytės-Milerienės, bendruomenių sąskrydyje pagalvota apie visus bendruomenių narius – nuo mažiausio ligi didžiausio.

„Bus apdovanoti konkurso „Žaliuojantis kaimas“ dalyviai. Vyks savaitraščio „Tėvynė“ prenumeratos akcija. Vaikams – ypatingas dėmesys. Jie žais ir dūks vaikų kiemelyje.  Kartu su jais žais animatorė Rūta Anima. Mažuosius džiugins „Teatriukas“ iš Vilniaus. Be to, jie galės išmėginti liaudies amatus. Bus galima ne tik stebėti, kaip dirba liaudies meistrai, bet ir patiems pasidaryti kokį nors dirbinį“, – vardijo užsiėmimus vaikams renginio koordinatorė ir teigė, jog ir suaugusiesiems bus kas veikti sąskrydyje:

„Įvairi  koncertinė programa, kurioje koncertuos svečiai iš Pabradės, Miežiškių. Gros Šilagalio orkestras „Sklepučini“, o su orkestru „Aukštyn“ dainuos Liudas Mikalauskas. Be to, koncertinę programą pristatys „X faktorius“ žvaigždės Titas ir Benas. Visko išvardyti neįmanoma. Tiesiog reikia dalyvauti sąskrydyje ir būti su visais bendrystėje.“

P. Žagunis.

Bendruomenės tobulėja

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis nepraleido nė vieno bendruomenių sąskrydžio. Apsilankys jis ir šiųmečiame.

„Nuo pirmos dienos, kai susibūrė Panevėžio rajone bendruomenės, jos kasmet tobulėja, o tai parodo jų atlikti darbai, įgyvendinti projektai. Jų daug ir jie visi skirti bendruomenių žmonėms, nes kiekvienas projektas pagyvina rajono gyvenvietes, miestelius, kaimus“, – sakė rajono meras ir palinkėjo:

„Linkiu bendruomenėms stiprybės, gerų idėjų, kurios būtų įgyvendintos. Bendruomeniečiai, būkite sveiki ir laimingi ne tik sąskrydyje, bet ir visą laiką.“

Trumpa istorija

 

Šilagalys – gyvenvietė Panevėžio rajone, 5 km nuo Panevėžio. Įsikūręs svarbioje transporto kryžkelėje Vilnius–Panevėžys, Panevėžys–Aristava–Sitkūnai, Panevėžio aplinkkelis.

 

Veikia „Dominari“ logistikos centras.

 

Gyvenvietėje yra biblioteka, medicinos punktas, kultūros namai. Istoriniuose šaltiniuose Šilagalys minimas nuo 1585 m.

 

Sovietmečiu gyvenvietė, 1954–1963 metais, buvo Uliūnų apylinkės centras.

 

2014 m. kovo 18 dieną Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė dekretu patvirtino Šilagalio herbą.

 

2011 metų surašymo duomenimis, Šilagalyje gyvena 621 gyventojas.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydis

confident-noyce

Šilagalyje siautėjo Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydis

confident-noyce

Prezidentas apsilankė politinių kalinių ir tremtinių sąskrydyje

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau