Panevėžio rajono Bendruomenių sąjunga suskaičiavo nuveiktus darbus ir pagerbė šviesuolius

Panevėžio rajono Bendruomenių sąjunga suskaičiavo nuveiktus darbus ir pagerbė šviesuolius

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos didžiojoje salėje vyko Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos (PRBS) penkioliktoji ataskaitinė konferencija.

PRBS – gausiausia nevyriausybinė organizacija rajone ir viena gausiausių šalyje – jungia per 7 tūkst. narių, susibūrusių į 66 bendruomenes. Praėjusiais metais tiek bendruomenės, tiek pati sąjunga augo, plėtėsi jų veikla, stiprėjo materialiniai ištekliai, išryškėjo bendruomenių lyderiai.

BIC

Ataskaitiniame pranešime PRBS pirmininkas Kazimieras Binkis pasidžiaugė sėkmingai vykdoma projektine veikla – iš 15-os pernai Žemės ūkio ministerijai pateiktų paraiškų 14 gavo finansavimą, iš viso – 40,5 tūks. Eur.

Svarios finansinės paramos bendruomenės kasmet sulaukia iš Savivaldybės. Kiekviena bendruomenė savo parengtiems projektams įgyvendinti gali gauti iki 500 Eur. Aktyviausioms skirta ir papildomų lėšų. Savivaldybės parama bendruomenėms 2018 m. siekė 90 tūkst. Eur.

Pirmininkas K. Binkis už glaudų bendradarbiavimą dėkojo Panevėžio rajono savivaldybės tarybai ir administracijai, seniūnijoms, viešajai bibliotekai, Visuomenės sveikatos biurui, kultūros centrams, Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnams, Panevėžio rajono vietos veiklos grupei, kitoms nevyriausybinėms organizacijoms.

Konferencijos dalyvius pasveikinęs meras Povilas Žagunis aukštai įvertino aktyvią PRBS veiklą, sėkmingai įgyvendinamus projektus, kurie kaimo žmonių gyvenimą daro gražesnį ir kokybiškesnį, skatina bendruomeniškumą.

Padėkos raštus už ilgametę ir nuoširdžią 15 metų besitęsiančią veiklą meras įteikė PRBS tarybos narėms Sigitai Rudienei ir Marijai Povilonienei.

Konferencijos dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo nariai Guoda Burokienė ir Petras Nevulis.

Tradiciškai pagerbti aktyviausi bendruomenių nariai – PRBS konkursų laureatai.

Jau 7 metus vykstančiame konkurse „Mūsų kaimo šviesuolis“ skelbiamos 3 nominacijos.

„Kaimo šviesuolių šeima“ šiemet tapo Krekenavos seniūnijos Linkaučių kaimo bendruomenės nariai Radviliškių kaimo duonos kepyklos savininkai Audronė ir Albinas Kisieliai.

„Kaimo gyvosios kultūros ir tradicijų puoselėtojo“ nominacija įteikta Miežiškių kaimo bendruomenės atstovui tautodailininkui, medžio drožėjui Eduardui Titui.

„Kaimo bendruomenės lyderio“ nominacija teko Karsakiškio seniūnijos Karsakiškio bendruomenės narei Gražinai Žemaitienei.

Nominantai apdovanoti diplomais ir stiklo menininko R. Kriuko prizais.

Didelio susidomėjimo sulaukė fotokonkursas „Mano kaimo grožis“. Komisijos vertinimui pateiktos 39 nuotraukos. Prizinių vietų laimėtojams skirti diplomai ir piniginės premijos. I vieta skirta Naujamiesčio seniūnijos bendruomenės „Dvaras” atstovei Laimai Tatorienei, II vieta teko Naujamiesčio seniūnijos Berčiūnų kaimo bendruomenės atstovei Karolinai Petronienei, III vietą pelnė Vaida Sarapienė iš Karsakiškio seniūnijos Sodelių kaimo bendruomenės.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.