Panevėžio rajono bendruomenininkai dalyvavo Lietuvos bendruomenių sąjungos sąskrydyje

Panevėžio rajono bendruomenininkai dalyvavo Lietuvos bendruomenių sąjungos sąskrydyje

Marija POVILONIENĖ ("Tėvynė") / Odetos Baltramiejūnienės nuotr.

Varžytuvių „Stiprūs, greiti ir gražūs“ dalyviai bei prizininkai su Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininku Kazimieru Binkiu (dešinėje).

Panevėžio rajono bendruomenininkai vyko į tradicinį Lietuvos bendruomenių sąjungos organizuojamą „LKBS SĄSKRYDIS 2019“ renginį. Šio sąskrydžio tikslas – plėtoti geros patirties pasidalijimą, propaguoti bendruomenių judėjimo iniciatyvas Lietuvoje.

Sąskrydyje dalyvavo daugiau nei tūkstantis kaimo bendruomenių atstovų iš įvairių Lietuvos savivaldybių, kurie pristatė rajonų bendruomenines organizacijas ir savo veiklą. Džiugu, kad suvokiama, jog be bendruomenių nėra kaimo ateities.

Panevėžio rajonui atstovavo 72 dalyviai. Tai Karsakiškio, Krekenavos, Miežiškių, Naujamiesčio, Paįstrio, Panevėžio, Raguvos, Ramygalos, Upytės, Velžio ir Vadoklių seniūnijų bendruomenių atstovai, vadovaujami Bendruomenių sąjungos pirmininko Kazimiero Binkio.

BIC

Sąskrydis prasidėjo susitikimu su organizatoriais, prisistatymu ir kiemelio įsirengimu.

Skambėjo gražiausi LR Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkės Guodos Burokienės sveikinimo žodžiai bendruomenininkams. Gerbiama Guoda prisiminė, kad penkiolika metų ji mus visus kvietė į sąskrydžius, o tik antri metai dalyvauja kaip viešnia. Mūsų delegacijos priekyje žengė Bendruomenių sąjungos pirmininkas Kazimieras Binkis, tvirtai laikydamas sąjungos vėliavą.

Prie jo tūkstantinėje žmonių minioje visi žygiavome pajūriu. Vaizdas nepakartojamas. Vėjyje plevėsuoja Lietuvos Respublikos, Lietuvos bendruomenių sąjungos, Lietuvos rajonų bendruomenių sąjungų, miestų, miestelių ir net atskirų bendruomenių vėliavos. Ypatingai karšta, ošia jūra, bangos skalauja krantą, tyška vanduo, kuris semia eisenos dalyvių kojas, tačiau dauguma nesitraukia į šalį – tokiame karštyje jūros banga yra tikra atgaiva. Tas žygiavimas įspūdingas, ypatingas, jį reikia pamatyti, patiems dalyvauti, širdimi pajausti. Tik visur aktyviai dalyvaudamas įgyji patirties, sustiprėja bendruomeniškumo jausmas, užlieja bendravimo šiluma.

Grįžę į aikštę išklausėme svečių sveikinimus.

Labai patiko dalyvauti „Diskusijų kavinėje“. Diskutavome, kaip įtraukti jaunimą į bendruomeninę veiklą, kalbėjomės apie socialinės atskirties mažinimą bei asmenų iš socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių įtraukimą į bendruomenės veiklą. Buvo paaiškinta, kaip veikia LR Vietos savivaldos bei LR Bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymai ir jų įgyvendinimas. Visi, kurie norėjo, galėjo lankytis „Amatininkų dirbtuvėse – mugėje“.

Šiame sąskrydyje buvo gausu smulkaus verslo gaminių: rankų darbo suvenyrų, įvairiausių krepšių, rankinių, papuošalų, servetėlių, aibė gardėsių, medaus, duonos su džiovintomis spanguolėmis. Visi sąskrydžio dalyviai buvo vaišinami skania žuviene.

Vyko Etnožaidynės – varžytuvės ,,Stiprūs, greiti ir gražūs“. Nors kepino karštis, tačiau mūsų ištvermingas jaunimas su užduotimis susidorojo puikiai. Mini golfo komanda: Tomas Kazokaitis, Laimis Kazokaitis ir Virginijus Tarulis iškovojo pirmąją vietą. Tai Sodelių ir Uliūnų kaimų bendruomenininkai. Tik septyniomis sekundėmis nuo pirmos vietos laimėtojų varžytuvėse „Stiprūs, greiti ir gražūs“ atsiliko kita mūsų komanda: Tautvydas Gaspariūnas, Justina Gaspariūnienė, Ernestas Katkūnas, Tomas Kazokaitis, Judita Mulevičiūtė. Iškovota antroji vieta. Sportinėse varžytuvėse reikėjo labai taiklios rankos, vikrumo, lankstumo, budrumo ir išradingumo. Mūsų komandų dalyviai įrodė, kad jie tokie ir yra.

Panevėžio rajono jaunasis dainininkas Ovidijus Astrauskas iš Liberiškio kaimo dainavo tarp „Bendruomenių deimančiukai“ dalyvių dvi dainas. Jaunuolis taip užtraukė, kad suskambo visa aikštė, sąskrydžio dalyviai nepagailėjo plojimų ir šaukė pakartoti. Ovidijus tą ir padarė.

Visi sąskrydžio dalyviai aktyviai judėjome bendruomenių šokyje. Vaizdas nepakartojamas. Trijų hektarų plote pilna aikštė žmonių, visi šoka, šėlioja, abejingų nėra.

Sąskrydžio dalyviams koncertavo muzikinė grupė „16Hz“. Ypatingai karštą šeštadienį praleidome puikiai. Nepakartojamos akimirkos ilgam išliks atmintyje. Subatvakaryje „Ant bangos“ nesudalyvavome, nes laukė tolimas kelias į namus. Atsisveikinome su jūra ir kupini įspūdžių, laimingi, išsiruošėme namų link.

Bendruomenių sąjungos pirmininkas Kazimieras Binkis nuoširdžiai visiems bendruomenininkams padėkojo už gerą ir draugišką nuotaiką, bendrystę. Visi pasidžiaugėme mūsų sportinių varžytuvių laimėtojais, dainininku. Pirmininkas pakvietė ir liepos 27 d. būti aktyviais dalyviais savo rajono sąskrydyje, kuris vyks Geležiuose.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.