Panevėžio rajono bendruomenes džiugina rudens gerybės

Panevėžio rajono bendruomenes džiugina rudens gerybės

Dovilė BARVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / Arūno REVOTO, Rasos MATULIONYTĖS nuotr.

Įsibėgėjęs ruduo į Panevėžio rajono bendruomenes, kultūros centrus, bibliotekas atnešė pačių įvairiausių gėrybių – spalvotų, skaniausių, kvapniausių. Visą spalį bendruomenėse vykstančios išradingų darbų mugės tik dar kartą įrodo, kad ruduo nebūtinai turi būti liūdnas. Tuo buvo galima įsitikinti praėjusį savaitgalį. Penktadienį Berniūnų kaimo bibliotekoje vyko gražiausios rudeninės puokštės rinkimai, o šeštadienį Velžio kultūros įstaigos namuose stalus nuklojo gardžiausi rudeniniai užkandžiai.

Nuo moliūgų iki batelių

Berniūnuose rudens šventė organizuojama jau ketvirti metai iš eilės. Gyventojai, pristatę išradingiausius, skaniausius, sveikiausius rudeninius patiekalus ir gėrimus, šiemet rinkosi į bendruomenės namus pasidžiaugti savo ir kaimynų gražaus ir prasmingo darbo vaisiais, išsirinkti pačią rudeniškiausią, išradingiausią ir gražiausią puokštę iš surinktų rudens gėrybių.

BIC

Išradingumo praktikuojantiems floristams išties netrūko – puokštes papuošė ne tik gėlės, bet ir iš daržo atneštos cukinijos, moliūgai, obuoliai ar uogos. Iš gražiausių reikėjo išrinkti gražiausią. Simboliška, bet vakaro puošmena tapo Berniūnų bendruomenės pirmininko Sigito Uliansko puokštė pavadinimu „Bendruomenės pirmininkas pekloje“.

Į didelį moliūgą sukrautos įvairios rudeninės daržovės ir vaisiai abejingų nepaliko. Antroji vieta atiteko bibliotekos lankytojai Maritai Dabužinskienei, kuri pristatė ekologišką augalą. Trečią vietą užėmė šventės organizatorė, bibliotekininkė Rasa Matulionytė. Jos rankų darbo puokštė – batelis, papuoštas rožėmis iš rudeninių lapų, svečiams kėlė asociacijas, kad kasdienis bibliotekininkės darbas nutrina visų batų padus.

Kaip didelė šeima

Rudeninėje šventėje dalyvavo beveik pusė šimto žmonių. Į renginį atvyko Seimo narys Petras Nevulis ir jo padėjėja Vaiva Mockevičienė, bendrovės „Švaros komanda“ direktorius Alfredas Vitkus ir kiti garbingi svečiai. Renginio metu visus linksmino muzikantas Vytautas bei Berniūnų muzikos ansamblis. Visiems įteiktos padėkos.

Anot R. Matulionytės, rudenį, kai baigiasi visi darbai, žmonės užsidaro namuose, todėl, kad jiems nebūtų liūdna, nutarė tokias šventes organizuoti kiekvienais metais.

„Tai baigiamasis renginys iš bibliotekos projekto „Grynas oras – švari gamta“. Dėkoju visiems, aktyviai dalyvavusiems projekte. Šioje šventėje mane dar kartą nustebino žmonių išradingumas, kasmet vis įdomiau, ir gausesnis būrys renkasi. Šį rudenį vos tilpome į salę ir tai labai džiugina. Tik mes visi drauge galime sukurti jaukią aplinką, gražų bendravimą ir susiburti į vieną didelę šeimą“, – po renginio kalbėjo R. Matulionytė.

Šventė ypatinga

Bendruomeniškumo jausmo, gausių apdovanojimų, sveikinimų, geros nuotaikos nestigo ir Velžyje, kur vyko taip pat tradicine tapusi „Rudens gerybių šventė“. Renginio organizatorė, Velžio seniūnijos senjorų asociacijos „Velžynė“ pirmininkės pavaduotoja, tarybos narė Snieguolė Revotienė sako, kad šiemet ši šventė ypatinga. Pagal 2017 m. Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ paraišką, asociacija parašė projektą „Tradicinė rudens gėrybių šventė Velžio kaime“ ir gavo finansavimą. Todėl galėjo įsigyti vertingų prizų geriausių patiekalų nominacijoms, užsisakyti skanių užkandžių, pasikviesti muzikantą, didesnį būrį draugų, bičiulių ir bendraminčių, kaimyninių bendruomenių, svečių iš Seimo, savivaldybės bei seniūnijos.

Renginyje dalyvavo Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas Kazimieras Binkis, Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, Seimo nario Antano Bauros padėjėjas Algimantas Birbilas, Maženių kaimo bendruomenės pirmininkė Danutė Pleskienė ir kiti svečiai. Visiems muzikavo, dainavo ir kitaip linksmino nenuilstantis Virginijus Kiršgalvis iš Paįstrio kultūros centro, Velžio kultūros įstaigos liaudies šokių grupė „Kupolėlė“ (vad. Jonas Marcinkevičius), Maženių bendruomenės šokių grupė „Gariava“ (vadovė Danutė Pleskienė).

Išrinkti geriausieji

Šven­tė­je ne­trū­ko nei šur­mu­lio, nei dai­nų, nei šo­kių, o ne kasdieniai rudeniniai užkandžiai sulaukė savo valandos. Kompetentinga komisija vi­sų šei­mi­nin­kių pa­tie­ka­lus ne tik ra­ga­vo, bet ir išrinko pačius pačiausius. Tam skirta net dešimt nominacijų. Tiesa, komisija renginio metu nusprendė nominacijas papildyti. Du įvertinimus už saldžiausią ir išradingiausią patiekalą pelnė šeimininkė Janina Trumpiškienė, o kad Janinai neatitektų prizas – antras arbatinukas, išrinkta 11-a nominacija, už kasdieniškiausią patiekalą ji įteikta Zitai Sidarkevičienei. Toliau rudeninių užkandžių nominacijos išdalintos taip: Danutei Garbauskienei – „Sočiausias“, Marijai Bredelienei – „Estetiškiausias“, Genovaitei Plekavičienei – „Vaikiškiausias“, Romualdai Aleknavičienei ir Vladai Pilipavičienei – „Rudeniškiausi“, Danguolei Aliukienei – „Kūrybiškiausias“, Veronikai Marcinkevičienei – „Paslaptingiausias“, Laimei Vilkienei – „Lietuviškiausias“, Marytei Račkauskienei – „Komerciškiausias“.

Be to, Seimo nario A. Bauros vardu A. Birbilas apdovanojo šeimininkes Laimę Vilkienę, Janiną Mieliauskienę ir Bronę Ramanauskienę. Pastarosios šeimininkės patiekalas buvo „Vyrų tortas“.

Be pasveikinimų bei padėkos žodžių neliko ir šventėje dalyvavęs geriausias Panevėžio rajono metų mokytojas, Velžio gimnazijos pradinių klasių pedagogas Jonas Marcinkevičius. Senjorų asociacijos ir visų velžiečių vardu S. Revotienė mokytojui linkėjo kūrybinės sėkmės, neišsenkančių idėjų, kantrybės, ištvermės ir dar daug kitų laimėjimų tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime.

Renginio vedėjai smagu, jog ru­dens šven­tė – pui­ki pro­ga su­si­tik­ti, pasidžiaug­ti tuo, ką su­bran­di­no lau­kai, dar­žai ir so­dai, ką žmo­gaus ran­kos pa­ga­mi­no, ji dė­ko­jo darbš­čioms ir iš­ma­nioms šei­mi­nin­kėms.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.