Panevėžio rajono atstovus į Dainų šventę išlydėjo su pagarba ir padėkomis

Artėjančioje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtoje Dainų šventėje „Vardan tos…“ pasirengęs dalyvauti gausus būrys Panevėžio rajono atstovų. Naujamiesčio kultūros centre-dailės galerijoje vyko šventiškas išleistuvių į šį grandiozinį renginį vakaras.

Meras Povilas Žagunis padėkojo meno kolektyvus Dainų šventei rengusiems vadovams, kultūros centrų direktoriams, švietimo įstaigų vadovams – visiems, nuoširdžiai prisidėjusiems prie parengiamųjų ir organizacinių darbų, apdovanojo juos simbolinėmis dovanėlėmis.

Meras akcentavo, kad šiemetė Dainų šventė – ypatinga, tad dalyvauti joje palinkėjo su ypatingu užsidegimu ir lietuvybės dvasia. Renginio dalyviai šnekėjo, kad, nors dainų šventėse daugelis dalyvauja ne pirmą kartą, šįkart repetuodami jautę ypatingą pakilimą ir į šventę vyks didžiuodamiesi, kad yra lietuviai, kad dainuoja, šoka, vaidina, kuria Lietuvai.

Dainų šventėje Panevėžio rajonui atstovaus 780 meno mėgėjų, susibūrusių į 48 kolektyvus: 2 liaudies instrumentų orkestrai, 3 chorai, 5 pučiamųjų instrumentų orkestrai ir 4 choreografinės grupės, 5 liaudiškų šokių kolektyvai, 13 liaudiškos muzikos kapelų, 4 mėgėjų teatrai, 8 folkloro kolektyvai, 4 vokaliniai ansambliai, taip pat – amatininkai, duonos kepėjos, žolininkės.

Dalyvavimą Dainų šventėje organizuoja ir į Vilnių vyksta 14 narių organizacinė grupė. Dalyvius į sostinę veš 20 autobusų. Savivaldybės rūpesčiu dalyviams organizuojama patogi nakvynė, tam skirta 20 tūkst. Eur, sceniniams ir tautiniams kostiumams – 45 tūkst. Eur (Lietuvos nacionalinis kultūros centras skyrė 4 700 Eur).

 

Savivaldybė į Dainų šventę siųs greitosios medicinos pagalbos automobilį su GPM specialistų brigada.

Vyriausia Panevėžio rajono atstovė, besirengianti dalyvauti šventėje, – aktyvi tradicinės kultūros puoselėtoja, liaudies medicinos žinovė 90-metė Janina Bikinienė iš Trakiškio.

86-eri metai – ne kliūtis vykti į šventę Miežiškių kapelos „Rudenėlis“ ir folkloro ansamblio „Ringis“ dalyviui  Napoleonui Skeiveriui, dalyvavusiam visose dainų šventėse nuo 1964 metų.

Miežiškių kultūros centro kapelos „Rudenėlis“ buvusi ilgametė vadovė ir folkloro ansamblio „Ringis“ dalyvė Aldona Petrulaitienė dalyvavo visose dainų šventėse nuo 1956 metų.

Tarp jauniausių dalyvių – 8-mečiai šokėjai Urtė Zupkaitė iš Vadoklių kultūros centro Jotainių padalinio kolektyvo „Virsna“ ir paįstrietis Lorensas Krisiūnas.

Dainomis ir šokiais meilę Lietuvai atskleis ir ištisos šeimos: miežiškėnai Valerija ir Juozapas Bartuliai su dukromis Jurga Švagždiene, Giedre Bučiene, sūnumi Aušrium Bartuliu ir žentu Linu Švagždžiu.

Miežiškiuose gyvenantys Aldona ir Algis Petrulaičiai į šventę vyks kartu su dukra Rita Gasaitiene, anūke Ugne Gasaityte, marčia Birute Vienažindyte-Petrulaitiene.

Gražiai Panevėžio rajono gretas papuoš velžiškių Kronių šeima.

Išleistuvių dalyviai buvo vaišinami linkėjimu „Gero vėjo“ papuoštu tortu, kurį pjaustydamas ir dalydamas meras P. Žagunis būsimiems šventės dalyviams ir organizacinės grupės nariams linkėjo kuo didžiausios sėkmės ir nepamirštamų įspūdžių.

Renginio dalyvių nuotaiką kėlė uždegantys muzikos garsai – koncertą surengė Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos vario dūdų orkestras „Aukštyn“ – šių metų Europos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato II vietos laimėtojas. Meras P. Žagunis kolektyvą pasveikino su šiuo neeiliniu garbingu apdovanojimu.

Vėliau scena buvo užleista svečių iš Vilniaus grupei „Rakija klezmer orkestar“ .


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimas atnaujino Dainų švenčių įstatymą: daugiau dėmesio mėgėjų meno kolektyvams

confident-noyce

Raguvos kultūros centro grupei „Trys kartos“ – apdovanojimas už šeimos tradicijų saugojimą

confident-noyce

Vilniuje prasideda folkloro festivalis „Griežynė“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau