Panevėžio rajono atstovai dalyvavo konferencijoje Briuselyje

Panevėžio rajono atstovai dalyvavo konferencijoje Briuselyje

Birutė KRONIENĖ ("Tėvynė") / Birutės KRONIENĖS nuotr.

Europos Parlamente Briuselyje įvyko konferencija „LEADER‘iai, kuriantys vietos bendruomenes. Leader vaidmuo BŽŪP, pasiekimai ir perspektyvos po 2020 m.“ Vieno iš konferencijos organizatorių, europarlamentaro Bronio Ropės kvietimu konferencijoje lankėsi Panevėžio rajono bendruomenių atstovai. Vietos veiklos grupė į konferenciją delegavo valdybos narę Vilmą Fedaravičienę.

Konferencijoje vyravo dviprasmės nuotaikos: visi supranta, kad LEADER programa yra neabejotinai naudinga ir reikalinga Europos kaimiškosioms teritorijoms, kita vertus – reikia įdėti labai daug darbo tobulinant programą, kad ateinantis laikotarpis būtų kuo sklandesnis. LEADER yra dalis Bendrosios žemės ūkio politikos, tad jau yra žinoma šiek tiek informacijos apie Bendrąją žemės ūkio politiką po 2020 m.

„Lietuvoje yra nepaprastai daug galimybių, tik svarbu suvokti, kad mažinti finansavimo negalima – finansavimą reikia didinti, jei norime pasiekti tolygaus regionų vystymosi. Žemės ūkio programa neturi būti mažinama – ne kaimo žmonės kalti, kad atsitiko Brexitas, kuris dar nežinia, kaip baigsis“, – konferencijoje sakė B. Ropė.

BIC

Pasak europarlamentaro, 5 proc. nuo Bendrosios žemės ūkio politikos bus skirta LEADER programai, tačiau kol kas nėra žinoma, kokia tai bus suma. „Turime stengtis, kad LEADER programa taptų gyvybingesnė ir lengviau plėtojama, – sakė B. Ropė. – Labai svarbu, kad įgyvendinant programą viešasis sektorius neužgožtų nevyriausybinių organizacijų.“ Pagrindinės naujo laikotarpio LEADER programos gairės: VVG išliks, bus finansuojama iš daugiau nė vieno fondo, organizacijai bus suteikta daugiau teisių atrinkti finansuojamus vietos projektus ir avansinių mokėjimų galimybės visiems pareiškėjams.

Apie LEADER programos įgyvendinimo problemas Lietuvoje kalbėjo Lietuvos VVG tinklo pirmininkas Povilas Saulevičius. Kaišiadorių VVG atstovė Auksė Degutytė pristatė vietos plėtros strategijos įgyvendinimo patirtį.

 

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.