-1.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 21 sausio, 2022

Panevėžio rajono abiturientai pasirinko, kokius laikys egzaminus

Iki lapkričio 6 dienos šalies mokyklų abiturientai turėjo pasirinkti brandos egzaminus, kuriuos laikys. Anksčiau mokiniai tam turėjo laiko iki vasario pabaigos. Manoma, jog anksčiau pasirinkę egzaminus abiturientai galės iš anksto tikslingai jiems ruoštis, o savivaldybės ir mokyklos turės daugiau laiko susiplanuoti ugdymo procesą.

Kitąmet laikyti brandos egzaminus Panevėžio rajone registravosi 149 abiturientai, pernai – 188. Kaip ir kasmet, populiariausi egzaminai tie patys – lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, matematikos ir istorijos.

Populiariausias – anglų kalbos egzaminas

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Ilonos Čingienės duomenimis, populiariausias lieka anglų kalbos egzaminas. Jį pasirinko 124 abiturientai. Šį egzaminą daugiausia jaunuolių rinkosi ir šiemet, ir pernai. Populiariausių egzaminų sąraše ir matematika. Ją rinkosi 117 kandidatų.

2019 metais laikyti lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą ketina 99 abiturientai. Nuo kitų metų jis privalomas norint studijuoti universitetuose ar kolegijose, ir nesvarbu ar tai būtų valstybės finansuojama vieta, ar ne. Pasirinkę mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą moksleiviai galės toliau mokslus tęsti tik profesinėse mokyklose. Tokį egzaminą rajone pasirinko laikyti 50 moksleivių.

Istorija taip pat populiari. Šį egzaminą šiemet rinkosi 71 abiturientas. Aukštų pozicijų neužleidžia ir biologijos egzaminas. Manoma, kad tai susiję su faktu, jog nemažai Panevėžio rajono moksleivių tradiciškai galvoja apie medicinos studijas. Jį laikys 49 kandidatai. Geografijos egzaminą pasirinko 36, informacinių technologijų – 15, chemiją – 2 abiturientai. Panevėžio rajone nė vienas dvyliktokas nepasirinko laikyti rusų, vokiečių ir prancūzų kalbų egzaminų.

Abejojantieji – rizikuoja

I. Čingienė mano, kad paankstėjęs egzaminų pasirinkimo laikas moksleiviams įnešė norą apsidrausti ir pasirinkti daugiau egzaminų. Pavyzdžiui, valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą pernai rinkosi 47 proc. abiturientų, šiemet – 66 proc., valstybinį anglų kalbos egzaminą atitinkamai 71 proc. ir – 83 proc., matematiką – 59 ir 79 proc., istoriją – 40 proc. ir 48 proc.

„Mokiniai, kurie tiksliai žino, ko nori, ką veiks po mokyklos ar ką studijuos, ankstesnis egzaminų pasirinkimo laikas įtakos neturi, tačiau tie, kurie dar abejoja savo tolimesne veikla, renkasi laikyti daugiau egzaminų“, – sako I. Čingienė.

I. Čingienė.

Šeštadienį tik du egzaminai

Jau kurį laiką abiturientų egzaminai vykdavo ir šeštadieniais, tačiau savivaldybių ir mokyklų pageidavimu kitąmet egzaminų, vykstančių šeštadieniais, skaičius sumažintas nuo septynių iki dviejų, o likusių egzaminų datos integruotos į ugdymo procesą. Mat, šeštadieniais vykstantys egzaminai sudarydavo nemažai nepatogumų tiek abiturientams, tiek ir mokytojams. Egzaminų tvarkaraštis patvirtintas dar rugpjūčio mėnesį, o mokyklos antrojo pusmečio ugdymo planą jau dabar gali pradėti dėlioti taip, kad vykstantys brandos egzaminai netrukdytų kitų klasių mokinių ugdymo. Abiturientai šeštadieniais laikys du egzaminus – anglų kalbos bei lietuvių kalbos ir literatūros.

„Manau, kad pernykštis bandymas egzaminus sudėlioti į šeštadienius nepasiteisino. Viena iš priežasčių – darbo apmokėjimas, nes tą šeštadienį turi dalyvauti vykdytojas ir tie, kurie organizuoja egzaminus, turi būti įdarbinti, jiems mokamas dvigubas atlyginimas. Turi dirbti ir vairuotojas, nes mūsų rajone abiturientai į egzaminų centrus yra vežami. Lėšų atžvilgiu egzaminai kainuoja gerokai brangiau. Savaitgaliais reikia ilsėtis, tiek darbuotojams, tiek abiturientams“, – mano I. Čingienė.

Numatoma, kad 2019 metų pagrindinės sesijos valstybiniai brandos egzaminai prasidės balandžio mėnesį užsienio kalbos valstybinio brandos egzamino kalbėjimo dalimi. Ši anglų kalbos egzamino dalis vyks balandžio 24–26 dienomis, rusų kalbos – balandžio 25–26 dienomis, prancūzų ir vokiečių – balandžio 26 dieną. Pagrindinės sesijos paskutinis valstybinis brandos egzaminas – geografijos – numatytas birželio 20 dieną. Pakartotinė brandos egzaminų sesija vyks birželio 21–liepos 11 dienomis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Siūlo įvesti tarpinius vertinimus brandos atestatui gauti, tris privalomus egzaminus

confident-noyce

Panevėžio rajono abiturientai pasirinko brandos egzaminus

confident-noyce

Panevėžio miesto abiturientai pasirinko brandos egzaminus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau