13.2 C
Panevėžys
Antradienis, 21 gegužės, 2024

Panevėžio rajone žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas nukeliamas

Autoriusraimonda mikučionytėFotoživilė večiorkutė, bns

Žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo pradžia nukeliama dviem savaitėm vėliau – į gegužės 2 dieną, nes nėra gautas Europos Komisijos (EK) formalus Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano keitimo patvirtinimas.

Kalbamės su Panevėžio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Zita Bakaniene ir aiškinamės, kodėl žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas nukeltas.

Z. Bakanienė.

– Kodėl nukeliama žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo pradžia dviem savaitėm – į gegužės 2 dieną?

– Žinoma, būtų geriau, jei deklaracijos įvyktų anksčiau, bet ūkininkai gali nuo balandžio 15 dienos elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų laukų ribas ir pradėti pildyti paraiškas. Tačiau tų paraiškų nebus galima tvirtinti, nes ne visi teisės aktai yra patvirtinti ir, matyt, yra numatyti kokie tai pakeitimai. Be to, nėra gautas EK formalus Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano keitimo patvirtinimas.

– Žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaracijos vyksta kasmet? Kiek tokių plotų deklaruojama Panevėžio rajone?

– Panevėžio rajone daugiausia deklaruojama žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotų. 2023 metais Panevėžio rajone buvo deklaruota per 109 tūkst. ha žemės ūkio naudmenų ir pasėlių. Šiais metais tų plotų neturėtų sumažėti, ir manome, kad bus deklaruoti panašūs plotai. Tačiau viskas priklauso, kad ne visas valstybines žemes galima deklaruoti, nes negalima sudaryti trumpalaikių sutarčių dėl valstybinės žemės naudmenų.

– Strateginio plano keitimai buvo atlikti siekiant palankesnių sąlygų ūkininkams. Vienas jų, susijęs su daugiamečių pievų ir ganyklų referencinio dydžio perskaičiavimu. Kas tai yra?

– Tai yra tie metai, nuo kurių skaičiuojamas fiksuotas deklaruotas daugiamečių pievų plotas, o praėjus tam tikram laikotarpiui, jeigu plotai sumažėjo, reikalinga tuos plotus atstatyti. Tačiau šiais metai visos šalies mastu priimta, kad šiais metais sumažėjusių plotų nereikės atstatyti. Tiesiog nėra gautas iš EK šiai priemonei pritarimas ir visas pasėlių deklaravimas nusikėlė į vėlesnį derinimo laikotarpį.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ŽŪM: smulkiesiems ūkiams padidintos lėšos ir pratęstas paraiškų rinkimo laikotarpis

confident-noyce

Deklaruoti pajamas laiko dar yra iki gegužės 2 dienos

confident-noyce

Panevėžio apskrityje turto deklaracijas dar turi pateikti 3,7 tūkst. gyventojų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau