13 C
Panevėžys
Antradienis, 11 gegužės, 2021

Panevėžio rajone vyks Jaunimo reikalų tarybos rinkimai

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
S. Budreikienė.

Panevėžio rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba kviečia aktyvius panevėžiečius prisijungti prie jaunimo politikos formavimo komandos ir dalyvauti rinkimuose į Panevėžio rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybą. Apie Tarybos veiklą ir artėjančius rinkimus kalbėjomės su Panevėžio rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatore Sandra Budreikiene.

– Kas yra Jaunimo reikalų taryba ir ką ji veikia?

– Jaunimo reikalų tarybą sudaro dvylika atstovų – šeši Savivaldybės tarybos ir šeši jaunimo atstovai. Ši Taryba atstovauja jaunimui, įgyvendina jaunimo politiką Panevėžio rajone, sprendžia įvairius jaunimui svarbius klausimus. Taip pat teikia savo siūlymus Savivaldybės tarybai ir Savivaldybės administracijai. Čia dirbantis jaunimas turi būti iniciatyvus, energingas, entuziastingas ir domėtis Panevėžio rajono jaunimo ateitimi ir veikla.

– 2019 metais išrinkta Jaunimo reikalų taryba kartu dirbti turėjo vieną kadenciją, tai yra iki 2023 metų. Kodėl rinkimai vyksta dabar?

– Deja, atsitiko taip, kad Taryboje ne visi dirbo aktyviai, tad rinkimuose perrinksime tris neaktyvius jaunimo atstovus naujais.

– Kas gali kandidatuoti į Tarybą?

– Kandidatuoti gali 14–29 metų jaunuoliai, kurie yra: jaunimo organizacijų nariai; su jaunimu dirbančių organizacijų nariai; mokinių savivaldos, veikiančios savivaldybės teritorijoje, nariai; save išsikėlę pavieniai asmenys. Kandidatas į Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narius gali būti kiekvienas Panevėžio rajono savivaldybėje gyvenantis jaunuolis, kuris iki balandžio 20 dienos pateiks užpildytą kandidato į Jaunimo reikalų tarybos atstovus ir parašys trumpą motyvacinį laišką.

– Kada ir kaip bus renkami jaunimo atstovai?

– Šiais metais dėl pandemijos rinkimai organizuojami nuotoliniu būdu elektroninėmis priemonėmis. Jaunimo atstovai į Panevėžio rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybą bus renkami viešo visuotinio jaunimo organizacijų, su jaunimu dirbančių organizacijų, mokinių savivaldų, veikiančių Panevėžio rajono savivaldybės teritorijoje, atstovų susirinkimo metu – balandžio 22 dieną.

Jaunimo atstovai į Jaunimo reikalų tarybą visuotiniame susirinkime renkami slaptu balsavimu.

Kiekvienas kandidatas viešo visuotinio susirinkimo metu turės galimybę prisistatyti, tam bus skiriama iki 5 minučių.

Jei kiltų klausimų, rašykite arba skambinkite nurodytais kontaktais: Panevėžio rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė (vyr. specialistė) Sandra Budreikienė, tel.: (8-45) 454028, 8620 13105, el. p. [email protected].


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžietė siuvėja I. Vapsvienė: „Kuriame malonumą ir džiaugsmą vilkėti sielai mielą rūbą“

confident-noyce

Panevėžio rajono TAU – nešvaistanti organizacija

confident-noyce

Buvusiose Kurganavos mokyklos patalpose – socialinis paslaugų centras „Vilties sodas“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau