Panevėžio rajone veikiančios žemės ūkio bendrovės vadovui – įtarimai dėl nesumokėtų mokesčių...

Panevėžio rajone veikiančios žemės ūkio bendrovės vadovui – įtarimai dėl nesumokėtų mokesčių atnaujinta

JP / JP nuotr.

R. Girštautas.

Panevėžio apygardos prokuratūra kartu su FNTT Panevėžio apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą ir į teismą perdavė baudžiamąją bylą dėl mokesčių nemokėjimo. Kaltinimai dėl nesumokėtų į valstybės biudžetą beveik 65 tūkst. eurų mokesčių pareikšti vienos Panevėžio rajone veikiančios žemės ūkio bendrovės vadovui Rimui Girštautui.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Į FNTT pareigūnų akiratį patekusi Panevėžio rajone registruota žemės ūkio bendrovė užsiima grūdų auginimu ir įvairių krovinių pervežimu. Vidutinė metinė bendrovės apyvarta siekia daugiau nei 100 tūkst. eurų.

BIC

Ikiteisminio tyrimu metu pareigūnai nustatė, kad ši žemės ūkio bendrovė 2013–2016 metais mokesčių administratoriui teikė deklaracijas apie mokėtiną pridėtinės vertės (PVM), gyventojų pajamų (GPM) ir pelno mokesčius, tačiau jų nesumokėjo. Skaičiuojama, kad per kelerius metus bendrovė į valstybės biudžetą nesumokėjo 64 tūkst. 227 eurų mokesčių.

Net ir po to, kai Valstybinė mokesčių inspekcija šios bendrovės vadovui R. Girštautui nusiuntė priminimą apie pareigą sumokėti mokesčius ir galimą baudžiamąją atsakomybę, jie nebuvo sumokėti.

Tai ne pirmas kartas, kai minėta žemės ūkio bendrovė delsė sumokėti mokesčius. 2013 metais bendrovės vadovui taip pat buvo priminta apie tai, kad vengiama sumokėti daugiau kaip 20 tūkst. eurų mokesčių. Tąsyk tik pradėjus ikiteisminį tyrimą privalomi mokesčiai buvo sumokėti.

Panevėžio rajone Dembavoje registruotos žemės ūkio bendrovės „Karužiškiai“ vadovas R. Girštautas į mobiliojo telefono skambučius neatsakė. Paskambinus į pačią bendrovę, atsiliepusi bendrovės darbuotoja paaiškino, kad direktorius šiandien nebuvo pasirodęs darbe. Esą ji nežinanti, kur jis gali būti.

R. Girštautas 2000–2015 metais buvo Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narys.

Panevėžio apygardos prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė naujienų portalui JP paaiškino, kad pareigūnai žemės ūkio bendrove susidomėjo 2016 metų pabaigoje.

„Domėtis pradėta tuomet, kai Valstybinė mokesčių inspekcija informavo, jog bendrovė pateikė deklaracija, bet nesumokėjo mokesčių. Tyrimą atliko FNTT kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra. Byla perduota į teismą ir dabar bylą nagrinės teisėjai“, – apibendrino R. Stundžienė.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.