Panevėžio rajone tvarkomi buvusių naftos bazių teršalai

Panevėžio rajone tvarkomi buvusių naftos bazių teršalai

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Panevėžio rajono savivaldybėje tęsiamas naftos produktais užterštų teritorijų tvarkymas, siekiant jas padaryti nekenksmingas aplinkai ir žmonių sveikatai.

Savivaldybės taryba pritarė projekto „Užterštos naftos produktais teritorijos Panevėžio raj. sav., Miežiškių sen., Miežiškių mstl., sutvarkymas“ rengimui pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonę „Užterštų teritorijų tvarkymas“.

Miežiškių miestelio vakarinėje dalyje 1970 m. įkurta naftos bazė veikė maždaug iki 1992-ųjų, ją eksploatavo Miežiškių tarybinis ūkis. Bazėje buvo sandėliuojamas benzinas, dyzelinis kuras, tepalai.

BIC

Atlikus detalųjį ekogeologinį tyrimą nustatyta, kad naftos bazės teritorijoje grunto ir gruntinio vandens tarša naftos angliavandeniliais neatitinka kokybės reikalavimų, nustatytų jautrioms taršai kategorijos teritorijoms.

Užterštos teritorijos išvalymo bei sutvarkymo darbams atlikti bus tikslinamas taršos lygis, atliktas būklės tyrimas ir parengtas teritorijos tvarkymo planas, kuriame bus konkretizuota tvarkymo apimtis, numatyti bei detalizuoti tvarkymo būdai, sudarytas užterštos teritorijos tvarkymo grafikas, nustatyti reikalavimai tvarkymo darbų kokybės kontrolei. Tam savivaldybės taryba iš 2019 m. aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos nutarė skirti 4 4000 Eur.

Planuojamos sutvarkyti teritorijos plotas – iki 0,25 ha.

Projektą numatoma finansuoti Europos Sąjungos ir Savivaldybės biudžeto lėšomis. Preliminari projekto vertė apie 200 tūkst. Eur, iš jų 190 tūkst. Eur Europos Sąjungos lėšos (95 proc.), 10 tūkst. Eur – Savivaldybės biudžeto lėšos (5 proc.).

Projekto vertė bus patikslinta parengus tvarkymo planą su atliekamų darbų išlaidų paskaičiavimu.

Tai jau trečias sovietmečio palikimo – buvusių naftos bazių teritorijų – tvarkymo projektas Panevėžio rajono savivaldybėje. Naftos produktais užteršta teritorija šiuo metu tvarkoma taip pat Miežiškių seniūnijoje Trakiškio kaime, jau sutvarkyta – Krekenavos seniūnijoje Žibartonių kaime.

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.