Panevėžio rajone rastos laikomos pavojingos atliekos

Panevėžio rajone rastos laikomos pavojingos atliekos

JP / AAD nuotr.

Praėjusią savaitę Pakruojo rajone reaguojant į gautą informaciją buvo atliktas neplaninis patikrinimas, per kurį rastos 222 statinės su neaiškios kilmės skysčiais. Pirminiais duomenimis, statinėse laikomi naftos produktai. Nustatyta, kad analogiškos kilmės naftos produktų atliekos tokiose pat talpose buvo dar laikomos ir Panevėžio rajone.

Kaip paaiškėjo atliekant tyrimą, šios atliekos galimai priklauso bendrovei „BNB Capital“. Pagal Aplinkos apsaugos agentūros išduotą Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą (TIPK), bendrovė veiklą gali vykdyti tik Petrašiūnų kaime, o minėtos 222 statinės rastos kitoje vietoje.

Patikrinus leidime nurodytą teritoriją, rasta dar 91 plastikinė talpa su naftos produktų regeneravimo atliekomis ir 15 tuščių talpų, kurios, kaip nustatyta, buvo sandėliuojamos nesilaikant TIPK reikalavimų.

BIC

Taip pat tyrimo metu paaiškėjo, kad įmonė galimai pažeisdama aplinkosaugos reikalavimus laiko atliekas dar vienoje vietoje. Ketvirtadienį patikrinus turimą informaciją nustatyta, kad analogiškos kilmės naftos produktų atliekos tokiose pat talpose dar laikomos ir Panevėžio rajone. Ten iš viso rastos 132 talpos.

Už atliekų laikymą nesilaikant TIPK leidime nustatytų sąlygų įmonei ir atsakingiems įmonės asmenims bus taikomos poveikio priemonės bei teikiamas privalomasis nurodymas atliekas perduoti atliekų tvarkytojams.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.