Panevėžio rajone prasidėjo renginiai, skirti Velykoms

Panevėžio rajone prasidėjo renginiai, skirti Velykoms

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Panevėžio rajone prasidėjo renginiai, skirti gražiausiai pavasario šventei – Velykoms.

Išradingumu vėl nudžiugino Raguvos miestelio bendruomenė. Kultūros centro darbuotojai kartu su Trečiojo amžiaus universiteto studentais surengė akciją „Velykinis medis – pavasario šauklys“. Šv. Florijono aikštėje Atgimimo laikais pasodintą ąžuoliuką margučiais papuošti padėjo seniūnijos darbuotojai, Raguvos gimnazijos mokiniai ir mokytojai, lopšelio-darželio „Skruzdėliukas“ vaikučiai, jų tėveliai ir auklėtojai, miestelio bendruomenės atstovai.

Kad aikštė būtų dar šventiškesnė, Raguvos gimnazijos mokiniai joje išrikiavo savo rankomis sukurtų didelių dekoratyvinių margučių alėją.

BIC

Kultūros centro direktorė Kristina Juškienė viliasi, kad iniciatyvių bendruomenės narių dėka per šią prieššventinę savaitę velykinis medis ir margučių alėja dar pasipildys naujais eksponatais.

Laukiant Velykų įvairių renginių gausu visose kultūros įstaigose.

Smilgių kultūros centre iki kovo 31 d. galima pasigrožėti velykinių karpinių paroda.

Upytės tradicinių amatų centre šiandien buvo mokoma margučius marginti vašku. Kultūros centruose iki pat Velykų vyks edukaciniai užsiėmimai, kurių rengėjai visus norinčiuosius supažindins su Velykų papročiais ir simbolika, pamokys įvairiomis technikomis marginti kiaušinius, kurti velykines dekoracijas šventiniam stalui bei aplinkai puošti.

Gustonių bibliotekoje-UDC šiandien vyko edukacinis užsiėmimas „Netradiciniai Velykų šieno indai“. Naujamiesčio bibliotekoje velykinius margučius mokėsi kurti ir savo kūrinių parodą surengė vaikučiai.

Netradicinių margučių gamybos vaikai mokomi ir pagal Neformaliojo vaikų švietimo programas. Kovo 23 d., 15 val. tokie užsiėmimai vyks Ramygalos ir Raguvos bibliotekose.

16 val. edukacinė programa „Margučių marginimas“ organizuojama Liūdynės kultūros centro Velžio padalinyje.

Kovo 24 d. 15 val.  Paįstrio bibliotekoje vaikučius pakvies kūrybinė valandėlė „Iš Velykų Bobutės pintinės“.

Kovo 25 d. Jotainių bibliotekoje bus atidaryta velykinių atvirukų paroda „Velykų varpai sidabriniai“, Liūdynės bibliotekoje –  vaikų dailės darbų paroda „Margučių raštai“.

Tą pačią dieną 15 val. Berniūnų bendruomenės salėje, Berniūnų bibliotekoje, vyks kūrybinė popietė šeimoms  „Margučio kelionė pas senolį“.

Kovo 27 d. Berčiūnų bažnyčioje velykinį koncertą surengs Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos vokalinis ansamblis „Akapella“.

Kovo 28 d. 16 val. Liūdynės kultūros centro Velžio padalinyje Velykų popietės metu bus atidaryta paroda „Miežiškių bažnyčios relikvijos“.

Kovo 29 d. 14 val. Krekenavos kultūros centro Naujarodžių padalinys kviečia į margučių šventę ir popietę su Naujarodžių meno mėgėjais.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.