3.6 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 19 gegužės, 2022

Panevėžio rajone pašto skyrius keičia mobilieji laiškininkai

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Panevėžio rajone sausio mėnesio pabaiga pažymėta ypatingai – uždaryti du AB Lietuvos paštas priklausantys pašto skyriai Velžyje ir Dembavoje. Nuo sausio 27 dienos čia gyventojams paslaugas teikia mobilieji laiškininkai.

Panevėžio rajone sausio mėnesio pabaiga pažymėta ypatingai – uždaryti du AB Lietuvos paštas priklausantys pašto skyriai Velžyje ir Dembavoje. Nuo sausio 27 dienos čia gyventojams paslaugas teikia mobilieji laiškininkai.

Panevėžio rajone pašto skyrių nebėra Naujamiestyje, Berčiūnuose – jie uždaryti 2021 metais. Norint iškviesti mobilųjį laiškininką tenka skambinti bendruoju Lietuvos pašto telefonu 1842.

Paštas šiuolaikiškai

AB Lietuvos paštas Komunikacijos departamento projektų vadovė Monika Pulokė laikraščiui „Tėvynė“ aiškino, kodėl uždaromi pašto skyriai – esą tai daroma, norint klientams užtikrinti šiuolaikiškas pašto paslaugas.

„Patogių ir šiuolaikiškų pašto paslaugų užtikrinimas klientams – vienas svarbiausių Lietuvos pašto prioritetų, todėl jau kelerius pastaruosius metus investuojame į tinklo atnaujinimą. Tai reiškia ne tik pašto skyrių perkėlimą į naujas pagal modernią koncepciją įrengtas patalpas, bet ir patrauklesnių paslaugų teikimo būdų užtikrinimą. Pokyčiai įgyvendinami ir Panevėžio mieste bei rajone, o naujausias pokytis – nuo sausio 27 dienos Velžio bei Dembavos miestelių gyventojams paslaugas pradėjo teikti mobilieji laiškininkai“, – pristatė pokyčius M. Pulokė.

Bendrovės Komunikacijos departamento projektų vadovė teigė, kad mobilaus laiškininko projektą įstaiga pradėjo įgyvendinti nuo 2017 metų.

Pašto skyriai uždaromi esą tai daroma, norint klientams užtikrinti šiuolaikiškas pašto paslaugas.

„Mobilieji laiškininkai pakeitė pašto skyrius daugelyje šalies kaimiškųjų vietovių. Jose paprastai pašto skyrius dirba trumpai, tokiuose skyriuose klientų srautas nėra didelis, o patys pastatai neretai prastos būklės. Atsižvelgdami į tai gyventojams užtikriname žymiai patogesnį paslaugų teikimo būdą – visas įprastas pašto paslaugas mobilusis laiškininkas jiems suteikia namuose“, – tvirtino ji.

Išsikvieskite telefonu

Anot M. Pulokės, mobilųjį laiškininką galima išsikviesti bendruoju Lietuvos pašto telefonu 1842.

„Išsikvietus mobilųjį laiškininką dėl siuntos išsiuntimo ar prenumeratos užsakymo, pas jį taip pat galima sumokėti mokesčius, įsigyti prekių. Svarbu pastebėti, kad mobilusis laiškininkas, kaip ir įprastas laiškininkas, į namus pristato prenumeratą, korespondenciją bei siuntas – jo funkcijos nesikeičia. Be to, mobilieji laiškininkai turės ir pastovėjimo vietas. Tos vietos – Velžyje prie seniūnijos, o Dembavoje – prie buvusio pašto skyriaus“, – informavo Lietuvos pašto atstovė ir teigė, kad klientai tose vietose laukiami antradieniais–šeštadieniais nuo 10.00 val. iki 10.30 val.

Pašto skyriai uždaromi esą tai daroma, norint klientams užtikrinti šiuolaikiškas pašto paslaugas.

Patalpas parduos

Pasiteiravus, kas bus su pašto skyrių patalpomis, kuriose nebevykdoma veikla, M. Pulokė paaiškino:

„Velžio pašto pastatas priklauso Lietuvos paštui, o Dembavos pašto – tik dalis. Bendrovei priklausantį nekilnojamąjį turtą siekiame valdyti kuo efektyviau, todėl patalpas, kurios nebus naudojamos pagrindinėje veikloje, sieksime parduoti.“

Galimi nežymūs nesklandumai

Išgirdusi klausimą, ar uždarius pašto skyrius nenukenčia paslaugos teikimas gyventojams, nes pastaruoju metu gana dažnai redakcija gauna skundų apie prastą pašto darbą: vėluoja laikraščių pristatymas, sudėtingiau rajono gyventojams pasiekti išlikusius pašto skyrius, M. Pulokė ramino ir teigė, kad numatyti ir kiti pokyčiai. Jie, esą, pagerins paslaugos teikimą.

Pašto skyriai uždaromi esą tai daroma, norint klientams užtikrinti šiuolaikiškas pašto paslaugas.

„Numatyti kiti modernūs pokyčiai – visi miesto bei rajono laiškininkai bus aprūpinti naujais tarnybiniais automobiliais. Laiškininkai apylinkėje galės judėti greičiau, su savimi pasiimti didesnį kiekį siuntinių, tad ir gavėjų aplankyti daugiau. Kadangi laiškininkai klientus aptarnaus vairuodami automobilius, bus keičiamos apylinkės, keisis ir laiškininkų maršrutai. Atsižvelgiant į šiuos pokyčius, pereinamuoju laikotarpiu, kol laiškininkai apsipras su naujomis apylinkėmis, galimi nežymūs nesklandumai, tačiau ilgainiui klientai bus aptarnaujami greičiau“, – aiškino ji ir sakė, kad gali keistis prenumeratos pristatymo laikas, tačiau bet kuriuo atveju prenumerata bus pristatoma tą pačią dieną, kai tik ji pasieks paštą.

A. Viržaitis.

Žinia netikėta

Velžio seniūnijos seniūnas Andrius Viržaitis neslėpė, kad jam buvo netikėta, kai sužinojo, jog jo vadovaujamos seniūnijos poroje gyvenviečių – Velžyje ir Dembavoje – nebeliks pašto skyrių.

„Apie pašto skyrių uždarymą sužinojau prieš savaitę iki uždarant. Paskambino kažkoks Panevėžio regiono atstovas, atvažiavo ir pranešė, kad skyriai bus uždaryti. Dar paklausė, ar galės atsiųsti viešinimui informaciją apie skyrių uždarymą. Pasakiau, kad gali, bet tos informacijos taip ir nesulaukiau. Tik uždarius skyrių, šalia Velžio seniūnijos, pastatė pašto dėžę korespondencijai siųsti“, – aiškino seniūnas ir teigė, kad kol kas dėl uždarytų pašto skyrių jam niekas nesiskundė, tik girdėjęs gandus, jog dėl prarasto darbo guodėsi buvusių pašto skyrių darbuotojos.

Pašto skyriai uždaromi esą tai daroma, norint klientams užtikrinti šiuolaikiškas pašto paslaugas.

Patalpų nepirks

Informavus seniūną, kad Lietuvos paštas, įstaigai priklausančias patalpas pardavinės, A. Viržaitis aiškino, kad pirkti patalpų nesiruošia – šias funkcijas atlikti gali tik Panevėžio rajono savivaldybės administracija.

„Velžyje pašto skyrius buvo daugiabučio namo pirmajame aukšte, su atskiru įėjimu. Gal kas nors susidomės ir nupirks, nes, manau, kad patalpas pardavinės aukciono būdu. Dembavoje pašto skyrius buvo įrengtas atskirame pastate ir jis visas priklausė Lietuvos paštui. Jį taip pat parduos. Beje, apie tų skyrių uždarymą kalbos ėjo kokius dvejus metus, bet tik šiemet žengė šitą žingsnį“, – sakė seniūnas A. Viržaitis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžietės senjorės kova dėl savo pensijos: „Lietuvos paštas“ ją pristatė tik įsikišus JP žurnalistams

confident-noyce

Lietuvos paštas apie atleidimą įspėjo 592 darbuotojus

confident-noyce

Oficialu: Panevėžio rajono „valstiečiai“ į merus siūlo Smilgių seniūno kandidatūrą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau