-12 C
Panevėžys
Trečiadienis, 20 sausio, 2021

Panevėžio rajone – pasiruošimas vakcinacijai nuo COVID-19

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Panevėžio rajono savivaldybėje renkami duomenys apie veikiančias sveikatos priežiūros, slaugos paslaugas teikiančias, socialines įstaigas bei aiškinamasi šių įstaigų darbuotojų ir gyventojų poreikius skiepytis COVID-19 vakcina.

Nuo šiol vakcina nuo koronaviruso Lietuvą tam tikromis partijomis pasieks kiekvieną pirmadienį tris mėnesius, specialistai renka gyventojų duomenis ir rengiasi visuotinei vakcinacijai nuo COVID-19. Tam ruošiasi ir Panevėžio rajonas. Savivaldybėje renkami duomenys apie veikiančias sveikatos priežiūros, slaugos paslaugas teikiančias, socialines įstaigas bei aiškinamasi šių įstaigų darbuotojų ir gyventojų poreikius skiepytis COVID-19 vakcina.

Vakcinacijai ruošiasi

Specialistai pabrėžia, jog tinkamas pasiruošimas iš anksto padės lengviau vykdyti vakcinaciją, vos tik šalį pasieks šių įstaigų darbuotojams ir gyventojams skirtos vakcinos.

Panevėžio rajono savivaldybės gydytoja Renata Valantinienė „Tėvynei“ pasakojo, kad tikrai ruošiamasi vakcinacijai ir kol kas viskas vyksta sklandžiai.

„Šiuo metu laukiame vakcinų ir sudarinėjame prioritetinių žmonių grupių sąrašus. Kol kas turime tik preliminarius skaičius, pačių sąrašų – dar ne. Jie sudaromi atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos nurodytas prioritetines žmonių grupes“, – teigė Savivaldybės medikė.

R. Valantinienė.

Skiepys prioritetines grupes

Pasak R. Valantinienės, pirmiausia bus skiepijamos prioritetinės grupės pagal SAM įsakymą.

„Darbuotojai, dirbantys mobiliuose punktuose ir karščiavimo klinikose, pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos bei palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiantys darbuotojai. Bus skiepijami socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai, socialinės paslaugas asmens namuose teikiantys darbuotojai“, – pristatė skiepijamųjų sąrašus gydytoja ir sakė, kad vakcinaciją atliks Panevėžio rajono savivaldybės poliklinika.

Panevėžio rajone bus skiepijami 7,7 tūkstančio asmenų, o vakcinacija prasidės jau kitą savaitę.

Prasidės kitą savaitę

Panevėžio rajono savivaldybės medikė aiškino, kad Panevėžio rajone privačių asmens sveikatos priežiūros įstaigų nėra, o į klausimą, ar užteks medikų, kurie galės atlikti vakcinaciją, tvirtino, jog turėtų užtekti.

„Panevėžio rajone bus skiepijami 7,7 tūkstančio asmenų, o vakcinacija prasidės jau kitą savaitę“, – aiškino R. Valantinienė.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų teigimu, per pirmąjį šių metų ketvirtį ketinama paskiepyti visus šalies medicinos darbuotojus.

Paskiepys visus medikus

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų teigimu, per pirmąjį šių metų ketvirtį ketinama paskiepyti visus šalies medicinos darbuotojus.

Gavus naujas vakcinų siuntas, atsižvelgiant į apraše numatytas prioritetines grupes, planuojama skiepyti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojus ir pacientus bei socialinių įstaigų darbuotojus ir gyventojus, vaistinių darbuotojus, vyresnius nei 65 metų amžiaus asmenis, gretutinėmis ligomis sergančius asmenis, artimo ar ilgalaikio socialinio kontakto negalinčius išvengti ar visuomenei svarbias funkcijas vykdančius darbuotojus (viešąją tvarką palaikančius, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, muitinės, sienos apsaugos sistemoje dirbančius asmenis, kariškius, švietimo įstaigų, energetikos, maisto pramonės darbuotojus).

Vakcinai pasiekus visas prioritetines grupes, skiepytis bus kviečiami ir visi norintys gyventojai.

Panevėžio rajone veiklą vykdo Jotainių socialinės globos, Gustonių socialinės globos, Krekenavos socialinės globos, Vadoklių nestacionarių socialinių paslaugų ir Ramygalos socialinės globos namai. Pagal numatytą tvarką vakcinacijos juose prasidės kitą savaitę.

Skiepys ir globos namų gyventojus

Be to, džiugią žinią paskleidė Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė. Kitą savaitę Lietuvą pasieks vakcinos siuntos, skirtos slaugos ir globos namų gyventojams.

Tačiau, pasak J. Grebenkovienės, šie žmonės nuo koronaviruso bus skiepijami tik po to, kai jiems bus atlikti antikūnų testai. Be kita ko, ji neatmeta galimybės, kad be privalomo testavimo nebus vakcinuojamos ir kitos grupės.

Panevėžio rajone veiklą vykdo Jotainių socialinės globos, Gustonių socialinės globos, Krekenavos socialinės globos, Vadoklių nestacionarių socialinių paslaugų ir Ramygalos socialinės globos namai. Pagal numatytą tvarką vakcinacijos juose prasidės kitą savaitę.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina yra pirmoji ir kol kas vienintelė, kurią leista naudoti Europos Sąjungoje.

A. Skorupskas.

Toliau skiepijami medikai

Antradienį į Panevėžio ligoninę buvo pristatyta antroji vakcinos siunta – 1950 dozių.

„Vadovaujantis su SAM suderintais vakcinos paskirstymo ir skiepijimo planais, tą pačią dieną visa gauta vakcina buvo paskirstyta Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėms, atsižvelgiant į šių ligoninių pateiktus vakcinos poreikius. Tos pačios dienos pavakare vakcina iškeliavo į Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Utenos, Ignalinos, Visagino, Molėtų, Zarasų, Anykščių ligonines ir į Rokiškio psichiatrijos ligoninę“, – „Tėvynei“ sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas.

Jau trečiadienį Respublikinėje Panevėžio ligoninėje nuo koronaviruso toliau buvo skiepijami COVID–19 padalinių, GMP darbuotojai, karščiavimo ir mobiliose komandose dirbantieji, kiti darbuotojai, užtikrinantys išvardintų padalinių darbą ir turintys didelę riziką susirgti koronavirusu.

Skiepijimo tvarka

 

Pirmąjį 2021 metų ketvirtį numatyta skiepyti medikus ir savanorius, dalyvaujančius COVID-19 ligos gydyme, didžiausios rizikos pacientus, mobiliųjų punktų ir karščiavimo klinikų, slaugos, palaikomojo gydymo ir socialinės globos įstaigų darbuotojus ir gyventojus.

 

Pirmąjį šių metų ketvirtį taip pat planuojama skiepyti laboratorijų, atliekančių COVID-19 tyrimus, darbuotojus, specialistus, atliekančius protrūkių epidemiologinę diagnostiką ir vykstančius į COVID-19 židinius, kitus asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojus, neturinčius tiesioginio sąlyčio su COVID-19 liga sergančiais pacientais, vaistinių darbuotojus.

 

Paskiepijus išvardytas asmenų grupes, asmenys bus skiepijami tokia tvarka: 80 m. ir vyresni, 75–79 m., 70–74 m., 65–69 m. amžiaus asmenys.

 

Antrąjį – trečiąjį šių metų ketvirtį bus pradėti skiepyti ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir specialiųjų poreikių asmens ugdymo specialistai, asmenys, turintys kitus rizikos veiksnius, visuomenei svarbias funkcijas atliekantys darbuotojai, kiti asmenys.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Baltijos šalių vadovai kviečia ES lyderius spartinti visuomenės vakcinaciją

confident-noyce

Svarbiausi antradienio įvykiai: draudimas į Lietuvą atvykti Rusijos estrados žvaigždei ir koronaviruso situacija

confident-noyce

Nuo COVID-19 pilnai paskiepyta 1,6 tūkst. Santaros klinikų, per 450 Kauno ligoninės medikų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau