Panevėžio rajone paminėta Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena

Panevėžio rajone paminėta Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena – rado atgarsį ir Panevėžio rajono savivaldybėje.

Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis dalyvavo Panevėžyje prie memorialo „Liūdinti žydų motina“ vykusiame minėjime, padėjo gėlių. Renginio metu prisiminta per 700 metų siekianti Lietuvos žydų istorija – neatsiejama Lietuvos istorijos dalis, pagerbtos holokausto aukos, memorialo papėdėje padėtos gėlės ir uždegtos atminimo žvakutės. Kai kurie renginio dalyviai žydų papročiu padėjo simbolinius akmenėlius – tai ženklas, kad niekas nepamiršta.

BIC

Po minėjimo renginio dalyviai ir svečiai vyko į Kurganavos miške esančią didžiausią Panevėžio rajone masinių žydų žudynių vietą.

Miežiškių seniūnijoje netoli Biliūnų kaimo esantis istorinis ir memorialinis paminklas – masinių žudynių vieta ir kapai – saugo kraupią žydų tautos istoriją. Ją primena įamžinta genocido aukų mirties vieta, kur palaidoti 7 523 žydų tautybės gyventojų palaikai. Tarp aukų – 1 312 vyrų, 4 602 moterys ir 1 609 vaikai – Panevėžio, Krekenavos, Piniavos, Raguvos, Ramygalos, Troškūnų ir kitų Panevėžio apskrities valsčių gyventojai.

Atminimo vietoje pagerbtas žuvusiųjų atminimas, padėtos gėlės, akmenukai, uždegtos žvakutės. Prisiminimais pasidalijo Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkas Genadijus Kofmanas.

Aplankytos ir kitos holokausto aukų palaidojimo vietos Panevėžio rajone – kapas ir skulptūrinis memorialas Staniūnų miškelyje (Velžio seniūnija) bei kapai Žaliojoje girioje netoli Vilkapjūvių kaimo (Karsakiškio sen.).

Sausio 27-ąją Tarptautine holokausto aukų atminimo diena Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja paskelbė 2005 metų lapkričio 1 d. priimtoje rezoliucijoje. Šią dieną 1945 metais buvo išlaisvinta Aušvico (Osvencimo) koncentracijos stovykla Lenkijoje. Šioje rezoliucijoje atmetamas holokausto neigimas, smerkiama diskriminacija ir prievarta religiniu ar etniniu pagrindu.

Lietuva turi ir kitą datą, kai pagerbia per holokaustą žuvusius žydus – rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, pagerbiant Vilniaus geto likvidavimo 1943 metais aukas.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.