27.3 C
Panevėžys
Sekmadienis, 26 birželio, 2022

Panevėžio rajone padaugės bankomatų: paaiškėjo, kur jie bus įrengti

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Miežiškiuose bankomatą planuojama įrengti seniūnijos pastate Taikos g. 1, bet seniūnas Remigijus Budreika sako, kad bankomatą vertėtų įrengti kitoje vietoje – centrinėje gyvenvietės dalyje.

Šalies komerciniai bankai ir kredito unijos bei jiems atstovaujanti Lietuvos bankų asociacija (LBA) aktyviai įgyvendina su Lietuvos banku pasirašytą memorandumą dėl grynųjų pinigų prieinamumo gerinimo.

Šimte Lietuvos vietovių, kuriose iki šiol nebuvo bankomatų, pradedami įrengti ženklu BANKOMATAS.LT bei projektą įgyvendinančių finansų įstaigų logotipais pažymėti bankomatai. Naujuosius bankomatus įrengia bendrovė „Worldline Lietuva“.

Trys bankomatai, pažymėti minėtu ženklu, bus įrengti ir Panevėžio rajone: Miežiškiuose, Naujamiestyje ir Ramygaloje.

Laukia eilės

Kol kas nurodoma, kad Miežiškiuose bankomatas bus įrengtas seniūnijos pastate Taikos g. 1, bet seniūnijos seniūnas Remigijus Budreika sako, kad bankomatą vertėtų įrengti kitoje vietoje.

„Bankomato reikia Miežiškiuose. Bent jau senyvo amžiaus žmonėms, nes jaunimas atsiskaito banko kortelėmis, mobiliuoju telefonu. Esame jau pasirašę bankomato įrengimo projektą ir laukiame savo eilės, kada Miežiškiuose bus pastatytas bankomatas. Kiek žinau, tokie bankomatai bus įrengti Naujamiestyje ir Ramygaloje“, – aiškino R. Budreika.

R. Budreika.

Išgrynina Kredito unijos kasa

Pasak Miežiškių seniūnijos seniūno, iki Panevėžio apie 15 km, todėl ne kiekvienas miežiškietis gali, esant reikalui, važinėti iki miesto, kad galėtų išsigryninti pinigų.

„Tačiau nėra taip, kad žmonės labai pergyventų, jog Miežiškiuose nėra bankomato. Turime Kredito unijos kasą, kuri dirba dvi dienas savaitėje. Kam reikia grynųjų, visuomet gali kreiptis į Kredito unijos kasą. Todėl kartais atrodo, kad to bankomato gal ir nereikia, bet, jeigu jį pastatys, žmonėms bus patogiau“, – svarstė seniūnas.

Miežiškių seniūnas R. Budreika naujienų portalui JP pasakojo, kad buvo derinta vieta, kurioje įrengti bankomatą.

„Kol kas nurodytas seniūnijos adresas, bet numatyta kita vieta. Nurodėme parduotuvių adresus ir, berods, pasirinkta Miežiškių KOOPS prekybos sistemai priklausanti parduotuvė, kuri yra gyvenvietės centre – patogioje vietoje. Šiuo metu bankomato vieta derinama su KOOPS parduotuve. Tik neaišku, ar bankomatas bus įrengtas parduotuvės viduje ar išorėje“, – kalbėjo R. Budreika ir teigė dar tiksliai nežinąs, kada tiksliai bankomatas bus pastatytas.

Kol kas nurodoma, kad Miežiškiuose bankomatas bus įrengtas seniūnijos pastate Taikos g. 1.

„Užtruko bankomatų atgabenimas iš Kinijos. Bankomatus turėjo įrengti iki liepos 1 dienos, bet įrangos atgabenimui sutrukdė karas Ukrainoje. Todėl Lietuvą jie pasieks ne sausumos keliu, bet laivais. Planuojama, kad atsiradus kliūtims, bankomatai bus pastatyti po rugpjūčio 15 dienos“, – mano Miežiškių seniūnas.

Vieniems reikia, kiti abejoja

Miežiškietis Stasys, sutiktas prie Miežiškių seniūnijos, aiškino, kad jam bankomato nereikia.

„Man užtenka Kredito unijos kasos. Kai reikia grynųjų, ateinu iki kasos ir išsigryninu pinigus. Kasa dirba du kartus per savaitę ir to man užtenka“, – pasakojo vyras.

Nenorėjusi prisistatyti moteris aiškino kitaip: „Girdėjau, kad bus įrengtas bankomatas. Manau, kad tai gera mintis – bankomato reikia, o įrenginį turėtų pastatyti Miežiškių centre, prie kokios nors parduotuvės.“

J. Sankaitis.

Pažadai yra

Naujamiesčio seniūnijos seniūnas Jonas Sankaitis įsitikinęs, kad bankomato reikia.

„Bankomatui vieta parinkta prie seniūnijos ir ji buvo suderinta. Priėjimas prie bankomato bus įrengtas iš lauko. Dėl vietos, kur bus įrengtas bankomatas, reikia sudaryti sutartį. Darbai dar neprasidėjo ir konkretaus laiko, kada jie prasidės, pasakyti negaliu“, – aiškino seniūnas ir sakė, kad pažadai įrengti bankomatą yra, tik reikia sulaukti jų.

Ramygaloje bankomatui parinkta gera vieta – „Iki“ parduotuvė Dariaus ir Girėno gatvėje.

Žinia džiaugiasi ir laukia

Ramygalos seniūnijos seniūnas Valdas Chirv prisiminė, kad ramygaliečiai prašė įrengti bankomatą.

„Ramygalos gyventojai ne kartą prašė, kad mieste būtų įrengtas bankomatas. Gal prieš penkerius, o gal ir daugiau metų, žmonių prašymus girdėjau. Todėl žinia džiaugiamės ir laukiame, kada bankomatą pastatys. Žmonėms grynųjų pinigų visada reikia, ar susimokėti už suteiktą paslaugą kirpykloje, ar už dirvos suarimą, ar bažnyčiai paaukoti. Ramygaloje bankomatui parinkta gera vieta – „Iki“ parduotuvė Dariaus ir Girėno gatvėje“, – teigė seniūnas ir sakė, kad bankomatas bus įrengtas po rugpjūčio 15 dienos.

V. Chirv.

Sąlygos visiems vienodos

Planuojamų įrengti bankomatų sąrašas su adresais paskelbtas interneto svetainėje BANKOMATAS.LT ir, vykstant darbams, bus nuolat atnaujinamas, nurodant konkrečių bankomatų veiklos pradžią.

Memorandumą pasirašiusių finansų rinkos dalyvių klientai iš naujų bankomatų galės išsigryninti pinigų tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir iš savo finansų įstaigos: „Swedbank“, AB SEB banko, „Luminor Bank“, AB Šiaulių banko, AS „Citadele banka“ Lietuvos filialo bei LKU kredito unijų grupės – bankomatų.

Pasieks laivu

Pagal pirminį planą, Kinijoje pagaminti bankomatai Europą turėjo pasiekti geležinkeliu, kertant Rusijos Federacijos teritoriją. Rusijai užpuolus Ukrainą, operatyviai spręsta dėl kito įrenginių gabenimo būdo – jie Lietuvą pasieks laivu. Dėl to pailgėjo pristatymo terminas. Visi pagal projektą suplanuoti bankomatai turėtų būti įrengti iki Žolinės. Bendrovė „Worldline Lietuva“ projekto laikotarpiu dirba padidintu pajėgumu.

Šiuo metu šalyje veikia per tūkstantį bankomatų, per 2200 „Perlo“ terminalų, grynųjų pinigų išdavimo paslauga teikiama ir bankų partnerių „Maxima“, „Iki“, „Rimi“ ir kitų parduotuvių kasose bei „Narvesen“, „Lietuvos spaudos“ kioskuose, iš viso – apie 4000 taškų.

NUOMONĖ

 

Kredito unija prisidėjo prie iniciatyvos statyti bankomatus Šimte Lietuvos vietovių, kuriose iki šiol nebuvo bankomatų, jie pradedami įrenginėti ir pažymimi projektą įgyvendinančių finansų įstaigų logotipais. Panevėžio rajone net trijose vietose bus pastatyti bankomatai, pažymėti ženklu BANKOMATAS.LT. Tokie bankomatai atsiras Miežiškiuose, Naujamiestyje ir Ramygaloje. Iš minėtų bankomatų gyventojai galės išsigryninti pinigus, nesvarbu, kokio banko kortelę turi. Naujuosius bankomatus įrengia bendrovė „Worldline Lietuva“. Panevėžio kredito unijos administracijos vadovas ir valdybos pirmininkas Kazimieras Antanynas mano, kad bankomatams galėjo parinkti kitas Panevėžio rajono gyvenvietes, miestelius.

K. Antanynas.

„Įrengti bankomatai nei labai pagerins, nei labai pablogins gyvenimą žmonėms, nes Kredito unija, kurios kasos veikia aštuoniose vietose, teikė pinigų gryninimo paslaugas. Kasos yra ir tose gyvenvietėse – Miežiškiuose, Naujamiestyje ir Ramygaloje, kuriose atsiras bankomatai. Kita vertus, įrengus bankomatus, žmonės galės rinktis, kur norės išsigryninti pinigus. Tik nesuprantama, kodėl bankomatams statyti pasirinktos gyvenvietės, kuriose veikia Kredito unijos kasos.

 

Buvo galima pasirinkti kitas vietas, kuriose nėra kasų. Žinoma, iš bankomatų bus galima pinigų pasiimti ir naktį. Tik klausimas, ar naktinėtojų rajone bus daug. Bankomatų statytojai su Kredito unija statymo vietų nederino, bet prie iniciatyvos prisidėjo, nes Lietuvos centrinė kredito unija yra Lietuvos bankų asociacijos narė ir pasirašė bankomatų įrengimo memorandumą.“

 


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Dešimtmetį Paįstryje trunkantys vandentiekio darbai eina į pabaigą

confident-noyce

Panevėžio rajono bendruomenės sportiškiausios ir kūrybingiausios

confident-noyce

Jotainių amatininkų šventėje žolės pjovimo dalgiais varžybose jėgas išbandė ir Panevėžio rajono meras

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau