Panevėžio rajone nerimas dėl medicinos darbuotojų rimsta

Panevėžio rajone nerimas dėl medicinos darbuotojų rimsta

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Savaitės pradžioje oficialiu laišku dešimties medikų grupė kreipėsi į kelis politikus bei žiniasklaidos atstovus, atkreipdami dėmesį, kad prasidėjus karantinui dalis medicinos darbuotojų Panevėžio rajone buvo paprašyti išeiti atostogų arba pasiimti biuletenius.

„Šiandien į mane, kaip į Panevėžio rajono savivaldybės narę, kreipėsi susirūpinę panevėžiečiai. Dengiantis karantinu, Panevėžio rajono poliklinikos darbuotojai siunčiami neapmokamų atostogų. Tikrai taip, skunde sakoma, kad grasinimais ir spaudimu dalis medikų keliauja į neapmokamas atostogas ir taip taupomos lėšos. Tačiau panašu, kad ir čia ne visi lygūs, nes dalis medikų dirbti lieka nuotoliniu būdu, o dalis paklūsta ir eina atostogauti, – savo socialinių tinklų paskyroje pirmadienį rašė Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narė Modesta Petrauskaitė. – Todėl kreipiuosi į Panevėžio rajono savivaldybės merą, į Tarybos narius bei poliklinikos administraciją. Gerbiamieji, tam, kad po karantino neliktume be medikų, prašau jūsų neleisti skriausti medikų, kurie ir taip pasiaukodami dirba už anaiptol neadekvačius darbo užmokesčius.“

Trečiadienį nuotoliniu būdu vykusiame komiteto posėdyje Panevėžio rajono savivaldybės gydytoja, vyriausioji specialistė Renata Valantinienė patikino, kad pirmadienį pasklidusi informacija buvo melaginga. Tame pačiame susirinkime meras Povilas Žagunis patikino, kad yra sekama Vyriausybės nurodymų, o savivaldybės įmonėms išplatinta informacija su rekomendacijomis, kaip elgtis karantine.

BIC

Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos vyriausiojo gydytojo pavaduotoja asmens sveikatos priežiūrai Danutė Pajėdienė situaciją telefonu patikslino.

D. Pajėdienė.

„Pastarosiomis savaitėmis medicinos darbuotojų veikla Panevėžio rajone nebuvo sutrikusi. Visi šiuo metu dirba nuotoliniu būdu. Jei kažkam iš gyventojų yra poreikis – tuomet teikiame paslaugas, – sakė D. Pajėdienė. – Kai kuriems darbuotojams pasiūlėme dirbti nuotoliniu būdu, tačiau vyresnio amžiaus asmenys ne visi moka tinkamai dirbti kompiuteriu, kiti noriai ėmė atostogas. Rajone gausu pensinio amžiaus, antro lygio, gydytojų, kurie džiūgavo galimybe neiti į darbą. Jie priklauso rizikos grupei, tad šiuo laikotarpiu jie džiaugėsi galimybe saugoti save ir atostogauti. Jie gauna pensiją, todėl nesibaimina dėl nuolatinio pajamų šaltinio.“

Anot pašnekovės, dabar medicinos paslaugas teikiantys darbuotojai yra aprūpinti dezinfekcinėmis priemonėmis, pirštinėmis, kaukėmis. Poliklinikoje lankytojų srautus valdo specialus įrengtas stebėjimo postas, kuriame pasitinkami žmonės ir išsiaiškinama, kokios pagalbos jiems reikia.

„Administracija yra teigiamai nusiteikusi darbuotojų atžvilgiu, nes suprantame, kad darbuotojų ištekliai yra riboti ir jie labai greitai gali susitraukti. Daug darbuotojų yra vyresnio amžiaus, norime juos pasaugoti nuo galimų kontaktų, – pridūrė vyriausiojo gydytojo pavaduotoja asmens sveikatos priežiūrai. – Dabar turėtume susitelkti.“

Šiuo metu medikams Panevėžio rajone siūloma pasiimti atostogų arba prastovas, kurių dalį padengia LR Vyriausybė. Panevėžio rajono gyventojai raginami prieš vykstant į polikliniką paskambinti ir pasikonsultuoti dėl atvykimo arba individualiais atvejais kreipti į vietos medicinos darbuotojus.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

3 KOMENTARAI

  1. Modestėlei, kad tik pasireklamuot prieš rinkimus :). Jei tokia susirūpinus, reikėjo ne taryboj ir mero klaust, o poliklinikos direktorei paskambint.

  2. Sutinku, kad daugelis medikų rajono poliklinikoje tikrai nėra būtini šiuo laikotarpiu. Jiems net nuotoliniu būdu nėra ką veikti. Jie ir taip labai pelnosi iš žmonių, jeigu darydami plaučių nuotrauką, nedaro jokio aprašo, o jei žmogui jo reikia pateikti kitose įstaigose, reikalauja mokėti 25 Eur. už aprašą. Ir taip daro su dirbančiais mokesčių mokėtojais, kuriems tai turėtų apmokėti ligonių kasos. Nėra tvarkos rajono poliklinikoje.

  3. Ka jus rasinejate cia. Niekas nepriima i ta poliklinika. O jei ko klausi,tai vienintelis atsakymas NIEKO NEZINAU,NIEKUO NEGALIU PADETI. O kaip galima israsyti bet kokiu vaistu, be jokiu tyrimu???

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.