Panevėžio rajone Naujųjų metų sutikimas: ir siautulingame vakarėlyje, ir maldos namuose

Autoriusdovilė barvičiūtėFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, FACEBOOK
Panevėžio rajone Naujųjų metų sutikimas: ir siautulingame vakarėlyje, ir maldos namuose.

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet – Naujuosius metus Panevėžio rajono gyventojai sutiko įvairiai. Vieni bendruomenėse, kiti – kultūros įstaigose ar koncertų salėse, treti juos paminėjo su padėkos malda Dievo namuose. Tiesa, trumpam įprastos šventės buvo sustojusios, kai pandeminiai ribojimai draudė masinius susibūrimus. Vis dėlto, kai virusas užgeso, atgijo ir Panevėžio rajono kaimai.

Tęsia tradicijas

2023–iuosius Trakiškio kaimo gyventojai pasitiko be ribojimų ir dar didesnėje minioje, džiugesnėmis nuotaikomis ir svarbiausia – bendruomeniškai. Kultūros namuose vykusi šventė atvira buvo visiems: ir bendruomenės nariams, ir gyventojams, ir svečiams iš miesto. Pasak Trakiškio gyventojų bendruomenės pirmininkės Jolantos Silgienės, Naujųjų metų sutikimas bendruomenėje – tradicinė šventė, keliaujanti metai iš metų.

„Kūčios ir Kalėdos yra labiau šeimos šventė, bet Naujuosius sutikti jau esame įpratę draugų, bendruomenės būryje. Žmonės turi būti bendruomeniški, įsijungti į bendruomeninę veiklą tam, kad bendruomenės gyvuotų ir klestėtų. Kaip žinia, šiemet rajone kelios bendruomenės buvo likviduotos, nenorime užgesti ir mes, todėl siekiame bendruomenės veiklą plėtoti, ne tik bendrai dirbdami, bet ir kartu švęsdami, nes ir šventės suvienija žmones“, – kalbėjo J. Silgienė.

Anot pirmininkės, renginio metu buvo daug įvairių atrakcijų, žaidimų, skambėjo gyva muzika. Veiklos čia turėjo ir jaunimas, ir vyresni.

„Labai stengėmės sukurti šventinę atmosferą, gražiai pasipuošti kultūros namus ir taip pasitikti Naujuosius metus. Ir nesvarbu, kad nebuvo sniego, smagu buvo kartu pabūti, susirinkti prie bendro stalo ir turiningai palydėti senus metus“, – sakė J. Silgienė.

Pasak pirmininkės, pasitikus Naujuosius metus bendruomenė ir toliau kelia tikslus – dirbti dėl savo bendruomenės, įgyvendinti naujus projektus, rengti tradicines šventes.

„Visiems linkiu, kad šie metai būtų taikūs. Būkime sveiki, aktyvūs ir bendruomeniški, nes viskas prasideda nuo mūsų“, – linkėjo J. Silgienė.

J. Silgienė.

Pasiilgę susitikimų

Siautulingai draugų būryje Naujuosius metus sutiko ir Velžio seniūnijos senjorų asociacija „Velžynė“. Jos pirmininkė Snieguolė Maračinskaitė-Revotienė pastebi, kad žmonės labai išsiilgę bendravimo, nori pabūti kartu, atitrūkti nuo darbų ir švęsti, pasilinksminti, padainuoti, pasišokti. Nes per tą laiką, kada dvejus metus bendruomenė negalėjo organizuoti šio ir kitų renginių, žmonės pavargo būti vienatvėje. Dabar jie dega noru ištrūkti iš namų aplinkos ir pabūti su draugais, bendraminčiais.

„Renginys buvo viešas, registravosi kas tik norėjo: ir iš kaimo, ir iš miesto, draugai, giminės, artimieji, pažįstami ir sudalyvavo tie, kas spėjo gauti vietų. Naujuosius metus kartu sutiko daugiau nei 120 žmonių. Mes pasirūpinome sale ir stalais, Kalėdų Senelis buvo palikęs saldainių, o visa kita atsinešė žmonės. Savo maistą, savo gėrimus ir vaišinosi iš savo krepšių“, – pasakojo S. Maračinskaitė-Revotienė.

Panevėžio rajone Naujųjų metų sutikimas: ir siautulingame vakarėlyje, ir maldos namuose.

Senuosius išlydėjo su gyva muzika

Kaip ir kasmet, savo klausytojus, žiūrovus bei draugus pasveikino ir Šilagalio kultūros centro varinių pučiamųjų instrumentų orkestras Brass Band „Sklepučini“. Gruodžio 29-ąją dieną Šilagalio kultūros centre, pilnoje žiūrovų salėje, skambant gyvai muzikai išlydėti senieji metai. Orkestras jau šeštą kartą rengia koncertą „Naujametinis žybsnis“.

„Visą laiką turime pilną salę žmonių. Susirenka ne tik Šilagalio bendruomenė, bet ir gyventojai iš Katinų, Pažagienių, kartais iš Berniūnų, kitų aplinkinių bendruomenių. Mes ir mūsų orkestro draugai žiūrovams paruošiame gerą programą. Šiais metais turėjom ir šokėjus, ir Vaidą Dzežulskį“, – sakė Šilagalio kultūros centro bei orkestro „Sklepučini“ vadovas Vilmantas Vapsa.

Anot vadovo, kolektyvas kiekvienais metais paruošia skirtingą programą. Pavyzdžiui, pernai kultūros centre skambėjo itališka muzika, šiemet – muzika iš kino filmų.

V. Vapsva.

„Visus metus grojame su orkestro uniforma, o naujametiniame koncerte, tai yra vieną kartą per metus, leidžiame sau pasipuošti taip, kaip kas nori, tiek kiek leidžia fantazijos“, – šypsojosi V. Vapsva ir džiaugėsi, kad į tokį koncertą pavyksta surinkti tiek daug žiūrovų.

„Tai parodo, kad mes turime daug draugų. Žmonėms patinka tai, ką mes darome. Be to, šventinis laikotarpis yra tas laikas, kada visi nori pabūti kartu ir pasiklausyti geros muzikos“, – sakė V. Vapsva.

Paklaustas apie šių metų naujus užmojus, V. Vapsva sakė, kad jų numatyta labai daug. „Laukia intensyvus pusmetis. Ruošiamės tiek Lietuvos, tiek Europos čempionatams. Pagrindinis mūsų tikslas – tobulėti, o visa kita, kai save tobulini, ateina savaime“, – kalbėjo V. Vapsva.

Panevėžio rajone Naujųjų metų sutikimas: ir siautulingame vakarėlyje, ir maldos namuose.

Naujuosius sutiko Dievo namuose

Išskirtinai ir įdomiai Naujieji metai buvo sutikti ir Upytėje. Šv. Karolio Boromėjaus bažnyčioje 2022-ieji palydėti su padėkos malda. 23 valandą Dievo namuose šv. Mišias laikęs Krekenavos bazilikos rektorius, Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas dr. Gediminas Jankūnas sako, kad ir tokios Naujųjų metų sutiktuvės žmonėms reikalingos. Tą vakarą į bažnyčią susirinko beveik šimtas tikinčiųjų.

„Tai mano tradicinės sutiktuvės. Visur, kur darbuojuosi, stengiuosi žmonėms sudaryti sąlygas Naujuosius metus sutikti maldoje, šventų Mišių aukoje, bažnyčios saugume ir kartu su bendruomene. 23 val. aukojamos šv. Mišios, kartais su odoracija, kartais – be. Sulaukus Naujųjų metų parapijos namų salėje vaišinamės suneštinėmis vaišėmis“, – pasakojo kunigas G. Jankūnas.

G. Jankūnas.

Anot jo, praėjusiais metais, po pandeminio laikotarpio, tokia šventė vyko Krekenavos bazilikoje, parapijos namuose, o kadangi kunigas yra ir Upytės klebonas, pernai jau buvo nutarta, kad Naujųjų sutiktuvės vyks būtent Upytėje.

„Manau, susirinko apie 70 žmonių. Buvo tokių, kurie neliko šventėje, bet atvažiavo į šv. Mišias ir jau atvažiuoja nebe pirmus metus, nesvarbu, kur jos būtų – ar Upytėje, ar Krekenavoje. Tai reiškia, kad žmonės yra atradę sau tokį patinkantį ir patogų Naujųjų metų sutikimo būdą. Kaip aš juokiuosi, vieni lenda į katilą, kiti lipa į bokštą, treti skolinasi pinigų, kad Naujus metus galėtų sutikti prabangiai. O kai kurie rankasi maldą, buvimą kartu su bendruomene“, – sakė kunigas G. Jankūnas.

Panevėžio rajono gyventojai rinkosi kartu sutikti Naujuosius metus, nes juk ne veltui sakoma – kaip juos sutiksime, tokie jie ir bus. Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė džiaugėsi, kad bendruomenės ne tik kartu dirba, bet ir švenčia.

O. Baltramiejūnienė.

„Tradicijos labai svarbios bendruomenės tvarumui bei stiprumui. Buvimas kartu per didžiąsias metų šventes padeda žmogui suprasti, kad jis priklauso bendruomenei, yra reikalingas ir artimas su šalia gyvenančiais žmonėmis. Bendruomenių susiėjimai stiprina tarpusavio pasitikėjimą, kuria stabilumo, saugumo ir pastovumo jausmą. Ypač šiuo metu, kai visi pavargę nuo pasaulyje tvyrančios įtampos, kaustančios karo baimės, ekonominės krizės, reikia laiko, kada būtų galima užsimiršti bent akimirkai.

 

Puiki proga – Naujųjų sutiktuvės. Buvimas draugų, bendraminčių, bendražygių būryje padeda žmogui atsipalaiduoti ir pailsėti nuo kasdienės rutinos, o pailsėjus juk daug lengviau visa jėga kibti į naujus darbus, įveikti iššūkius, nugalėti baimes.

 

Būkime pilni svajonių, tikėjimo savimi, lydimi ramybės ir vilties. Tegul atėję metai sustiprina norą mylėti, kurti ir dalintis, o pakili švenčių nuotaika telydi visus metus. Viltingų, taikos, laimės ir gausos metų!“

 


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Į Panevėžio rajono tarybą sugrįžta politikos senbuvis

confident-noyce

Išrinktojo Panevėžio rajono mero A. Pociaus laukia sudėtingas laikotarpis

confident-noyce

Naujasis Panevėžio rajono meras A. Pocius: „Bus sudėtinga“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau