20.8 C
Panevėžys
Pirmadienis, 27 birželio, 2022

Panevėžio rajone nauja socialinė įstaiga – senelių globos namai

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖ
FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Jauna panevėžiečių šeima Eglė ir Andrius Talačkai, sužinoję, kad buvusios mokyklos pastatas parduodamas, susigundė ir jį prieš beveik porą metų nupirko. Planuoja juose įsteigti senelių globos namus.

Prieš kelerius metus uždarius Ėriškių mokyklą, pastatas liko tuščias. Jauna panevėžiečių šeima Eglė ir Andrius Talačkai, sužinoję, kad buvusios mokyklos pastatas parduodamas, susigundė ir jį prieš beveik porą metų nupirko. Planuoja juose įsteigti senelių globos namus.

Nusipirkę apsisprendė, kas bus

Nusipirkę pastatą panevėžiečiai neplanavo, kad juose bus senelių globos namai. Pradžioje galvojo apie nuomą pobūviams, bet matydami senelių globos namų poreikį šalyje, ypač kaimuose, nutarė apgyvendinti senjorus ir sukurti jiems jaukius namus.

„Pati aplinka, pastatas nurodė kryptį, kas galėtų buvusios mokyklos pastate įsikurti. Šalia vandens telkinys, už tvoros bažnyčia. Bendravome su kunigu, kalbėjomės ir su Ėriškių gyventojais, todėl apsisprendėme įrengti senelių globos namus. Tik juos daryti kitokius, kad neprimintų įprastų globos namų. Mūsų vizijoje jie bus šviesūs, jaukūs, kad senjorams primintų tikrus namus“, – pasakojo Eglė.

E. Talačkienė.

Kuria jaukius namus

„Pas mus visi senelių namai asocijuojasi su ligonine ar slauga. Ir manoma, jei jau senelis senelių namuose, tai jau viskas, niekam jis čia nebeįdomus, neberūpi. Mes kaip tik norime parodyti senjorams, kad jie gali oriai gyventi, daug pamatyti. Planuojame, kad jie galėtų pakeliauti, aplankyti, kad ir, tarkim, Trakų pilį, į Vilnių nuvažiuoti, spektaklius aplankyti“, – kūrė išskirtinių senelių globos namų viziją E. Talačkienė.

Globos namų įkūrėjai teigia siekiantys sukurti namų aplinką, kurioje nėra nurodymų, kada valgyti, kada miegoti, kada eiti pasivaikščioti.

Globos namų įkūrėjai teigia siekiantys sukurti namų aplinką, kurioje nėra nurodymų, kada valgyti, kada miegoti, kada eiti pasivaikščioti.

Pasak Andriaus ir Eglės, būsimi senelių globos namai turi tapti tikrais namais garbingo amžiaus sulaukusiems senjorams.

„Netgi sulaukusiam atitinkamo amžiaus norisi gyventi, matyti, girdėti, apturėti džiaugsmą. Seneliai neturėtų užsidaryti tarp keturių sienų ir nieko nematyti. Todėl ir kambarius įrengėme atsižvelgdami, kaip norėtų senjorai. Konsultavomės, klausėme ne architektų, ne dizainerių, o klausėme būsimųjų globos namų gyventojų“, – pasakojo globos namų įkūrėja.

Būsimi senelių globos namai turi tapti tikrais namais garbingo amžiaus sulaukusiems senjorams.

Jau sudarinėja eilę

Pasiteiravus, kada planuoja apgyvendinti pirmuosius senjorus, E. Talačkienė sakė, kad jau pamažu sudaro būsimų gyventojų eilę.

„Tačiau neskubame, nes nenorime senelių globos namų apgyvendinti karantino metu. Norime sulaukti karantino pabaigos – nenorime rizikuoti. Būtų labai nesmagu, kad tik atsidarėme, o globotiniai susirgo. Kadangi turime galimybę šiek tiek lukterėti, baigti dokumentus tvarkyti, o sulaukę karantino pabaigos atversime įstaigos duris“, – tvirtino Eglė, bet konkrečių asmenų neįvardijo, tik sakė, kad keturis žmones jau turi, o pirmajame pastato aukšte jau galėtų gyventi devyni senoliai.

E. Talačkienė aiškino, kad nusipirkus pastatą teko tvarkyti įvairius dokumentus ir keisti buvusios mokyklos paskirtį.

Pakeitė paskirtį

E. Talačkienė aiškino, kad nusipirkus pastatą teko tvarkyti įvairius dokumentus ir keisti buvusios mokyklos paskirtį.

„Visai neseniai mokyklos pastato paskirtis buvo pakeista į gyvenamosios – senelių globos namus. Dabar jau turime beveik įsirengę patalpas pirmajame aukšte, bet remonto darbai vyksta ir antrajame pastato aukšte. Juk reikia įrengti ne tik gyvenamąsias patalpas, bet ir virtuvę, ir valgomąją patalpą, buitines. Turime pastatą pritaikyti gyvenimui, kad jis būtų jaukus ir patogus.

Senelių globos namų steigėja Ėriškiuose sakė, kad į socialinę įstaigą bus priimami gyventojai iš visos Lietuvos.

Sukurs darbo vietas

Senelių globos namų steigėja Ėriškiuose sakė, kad į socialinę įstaigą bus priimami gyventojai iš visos Lietuvos.

„Tai privatūs senelių globos namai ir nepriklauso jokiai savivaldybei. Patys rūpinsimės, teiksime visas paslaugas, kokių tik seneliams reikia. Beje, pradžioje planuojame sukurti tris darbo vietas, o vėliau gal ir daugiau. Be to, ir patys dirbsime, nes tai juk mūsų vizija, kurią norime įgyvendinti“, – nuoširdžiai kalbėjo E. Talačkienė.


8 komentarai

Diana 2020-11-17 13:15 at 13:15

Sveiki, mus domina kaina mėnesiui. Kokiomis sâlygomis priimate. Turime senjorę 80 metų,norime pas Jus užsirezervuoti eilę.
Būtume dėkingi už informaciją,už kontaktinį telefoną.
Pagarbiai Diana Grinienė

Atsakyti
Giedrius 2020-11-17 14:11 at 14:11

Labai gražu ir jauku.Ištikrųjų faini mintis jaunų žmonių ! Reikalingos tokios įstaigos mūsų seniesiems.

Atsakyti
Kristina 2020-11-17 19:02 at 19:02

Sveiki,turiu mama senjore,domina salygos jusu globos namuose,kaina jei galima prasykit kontakta kaip su jumis susisiekti?

Atsakyti
Virginija 2022-05-20 20:58 at 20:58

Laba diena turiu mama senolė domina sąlygos ir kaina mėnesių

Atsakyti
Stefani 2020-11-17 19:15 at 19:15

Labai graži mokykla yra ir Krekenavos sen.Žibartoniuose Tsn nuostabūs gali būt namai senjorams

Atsakyti
Angelina 2020-11-18 20:44 at 20:44

Atrodo jaukūs ir gražūs.Domina Kaina.

Atsakyti
Jurgita 2020-12-11 09:40 at 09:40

Sveiki, kaip gauti jūsų kontaktus?

Atsakyti
Laima Olechnovič 2021-06-24 16:50 at 16:50

Sveiki,noriu mamą užrašyti į eilę.Galima gauti kontaktus?

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio vaikų globos namuose globotinė apkūlė auklėtoją

confident-noyce

Į savanorišką veiklą per karantiną įsitraukė daugiau nei 11 tūkst. žmonių

confident-noyce

Dėl blogėjančios COVID-19 situacijos Panevėžio gydymo ir slaugos įstaigose ribojamas pacientų lankymas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau