Panevėžio rajone – mažesnės šilumos kainos

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išanalizavusi VšĮ Velžio komunalinio ūkio pateiktą šilumos bazinės kainos dedamųjų projektą, nepripažino pagrįstomis beveik 55 tūkst. Eur sąnaudų, kaip būtinų centralizuoto šilumos tiekimo veiklai vykdyti, ir vartotojams apskaičiavo 6,31 ct/kWh šilumos bazinę kainą, t. y. beveik 5 proc. mažesnę, palyginus su įstaigos projekte nurodyta.

VšĮ Velžio komunalinis ūkis šilumą tiekia Panevėžio rajono vartotojams, įstaigos kuro balanse didžiausią dalį sudaro biokuras (49 proc.) ir gamtinės dujos (43 proc.).

2013-2015 m. VšĮ Velžio komunalinis ūkis atliko investicijų už 26,9 tūkst. Eur (iš jų 22,5 tūkst. Eur sudaro Panevėžio rajono savivaldybės lėšos). Didžiausia investicija – Upytės kaimo katilinės katilo degiklių rekonstrukcija.

2015-2018 m. planuojama pakeisti Paįstrio ir Smilgių kultūros centrų katilus, taip pat numatytas Smilgių ir Senamiesčio kaimo katilinių bei Vadoklių, Geležių ir Naujamiesčio mokyklų katilinių dūmtraukių remontas. Iš viso šiems darbams ketinama skirti 70,56 tūkst. Eur, kol kas šių investicijų nėra suderinusi Panevėžio rajono savivaldybės taryba.

VKEKK posėdyje taip pat konstatavo, kad šilumos kainos dedamųjų galiojimo metu (nuo 2013 m. gegužės 1 d. iki 2015 m. kovo 31 d.) dėl faktinių ir į šilumos kainą įskaičiuotų kuro kainų skirtumo susidariusios nepadengtos kuro sąnaudos yra 16,02 tūkst. Eur. Panevėžio rajono savivaldybės taryba šias sąnaudas turi įvertinti nustatydama šilumos kainos dedamąsias pirmiesiems šilumos bazinės kainos dedamųjų galiojimo metams.

VKEKK nustatytos naujos šilumos kainos dedamosios įsigalios Panevėžio rajono savivaldybės tarybai nustačius šilumos kainos dedamąsias pirmiesiems bazinės kainos galiojimo metams.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau