21.5 C
Panevėžys
Antradienis, 15 birželio, 2021

Panevėžio rajone Lietuvos paštas atsikrato nereikalingų pastatų

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Bendrovė Lietuvos paštas planuoja artimiausiu metu parduoti dvi pašto patalpas Panevėžio rajone.

Bendrovė Lietuvos paštas planuoja artimiausiu metu parduoti dvi pašto patalpas Panevėžio rajone. Pirmiausia aukcione parduodamos pašto patalpos Berčiūnuose ir planuojama skelbti patalpų pardavimą Paįstrio kaime.

Dar 2019 metų pabaigoje rajone įdiegus mobiliųjų paštininkų paslaugas Lietuvos paštui nebėra poreikio laikyti tuščias patalpas.

Skelbiami aukcionai

Panevėžio mieste, be Centrinio pašto, veikia 5 pašto skyriai, o Panevėžio rajone – trys skyriai.

2021 metais Panevėžio mieste buvo parduotos tik vienos patalpos – Kniaudiškių gatvėje. Šiuo metu ruošiamasi pardavinėti patalpas Berčiūnų kaime – aukcionas vyks birželio 2 dieną. Aukciono metu parduodamas administracinis ir ūkinis pastatai. Pradinė pardavimo kaina šiek tiek per 17 tūkst. eurų. Be to, planuojama skelbti ir patalpų Paįstrio kaime pardavimą.

Bendrovė Lietuvos paštas planuoja artimiausiu metu parduoti dvi pašto patalpas Panevėžio rajone.

Atnaujina pašto tinklą

Bendrovės Lietuvos paštas Komunikacijos departamento vadovė Ugnė Bartašiūtė aiškino, kad norėdami užtikrinti modernias ir patogias pašto paslaugas pastaraisiais metais skiria daug dėmesio pašto tinklo atnaujinimui.

„Miestuose nuolat atnaujiname pašto skyrius, įrengiame juos pagal modernią koncepciją, perkeliame į gyventojams patogesnes vietas, o kaimiškosiose vietovėse per pastaruosius metus pasikeitė pats paslaugų teikimo modelis – daugelyje šių vietovių klientus aptarnauja mobilūs laiškininkai. Jie klientus aptarnauja namuose, todėl nebeliko poreikio turėti fizines paslaugų teikimo vietas“, – teigė U. Bartašiūtė.

Bendrovė Lietuvos paštas planuoja artimiausiu metu parduoti dvi pašto patalpas Panevėžio rajone.

Laikosi įstatymų

Pasak pašnekovės, pakeitus paslaugų teikimo modelį atsirado perteklinio, pagrindinėje įmonės veikloje nenaudojamo nekilnojamojo turto.

„Jį pardavus gautas lėšas investuojame į strateginius bendrovės projektus – paslaugų kokybės kėlimą, darbo sąlygų gerinimą. Visus pašto skyrių pokyčius įgyvendiname laikydamiesi įstatymuose numatytų reikalavimų, kad miesto gyvenamosiose vietovėse atstumas nuo naudotojo gyvenamosios ar buveinės vietos iki stacionariosios ar nestacionariosios paslaugos teikimo vietos būtų ne didesnis kaip 3 km tiesiausiu atstumu, o kaimo gyvenamosiose vietovėse vienos seniūnijos teritorijoje turi būti ne mažiau kaip viena stacionarioji arba nestacionarioji paslaugos teikimo vieta“, – pateikė informaciją Komunikacijos departamento vadovė.

Bendrovė Lietuvos paštas planuoja artimiausiu metu parduoti dvi pašto patalpas Panevėžio rajone.

Pardavimai vieši

Pasiteiravus, kaip parduodamas bendrovei priklausantis nekilnojamasis turtas, U. Bartašiūtė paaiškino:

„Parduodamas viešai, organizuojant aukcionus už rinkos vertę atitinkančią kainą. Jeigu norą įsigyti pastatą išreiškia savivaldybė, jai skiriame prioritetą – tuomet pardavimo procesas vyksta tiesioginių derybų būdu, netaikant bendros viešojo aukciono pardavimo procedūros, tačiau laikantis esminių nekilnojamojo turto pardavimo principų bei remiantis aktualiu nepriklausomu turto vertinimu.“

Bendrovė Lietuvos paštas planuoja artimiausiu metu parduoti dvi pašto patalpas Panevėžio rajone.

Siūlo įsigyti savivaldybėms

Bendrovės Komunikacijos departamento vadovė pateikė pavyzdį, kaip buvo parduotas pašto skyriaus pastatas Biržuose.

„Turime ne vieną pavyzdį, kai bendrovei priklausęs pastatas parduotas savivaldybei. Vienas iš naujesnių – sutartis su Biržų savivaldybe. Ji buvusiame istoriniame pašto pastate, kuris įtraukas į kultūros paveldą, planuoja įrengti muziejų. Jeigu pastatas yra išskirtinis – įtrauktas į kultūros paveldą, esame suinteresuoti, kad jis kuo greičiau turėtų naujus savininkus ir galėtų būti užtikrintos reikiamos investicijos jo atnaujinimui bei prasmingam panaudojimui“, – aiškino U. Bartašiūtė.

Pašto skyriai nebereikalingi: juos pakeitė mobilieji laiškininkai

 

Dar 2019 metų pabaigoje rajone įdiegus mobiliųjų paštininkų paslaugas bendrovei Lietuvos paštas nebėra poreikio laikyti tuščias patalpas ir jas pardavinėja. Panevėžio rajone netrukus bus parduodami du pašto skyriai – Berčiūnuose ir Paįstryje. Kadangi kaimiškose vietovėse per pastaruosius metus pasikeitė paslaugų teikimo modelis – daugelyje šių vietovių klientus aptarnauja mobilūs laiškininkai. Jie klientus aptarnauja namuose, todėl nebeliko poreikio turėti fizines paslaugų teikimo vietas – pastatų. Todėl kaimo gyvenamosiose vietovėse vienos seniūnijos teritorijoje turi būti ne mažiau kaip viena stacionarioji arba nestacionarioji paslaugos teikimo vieta.

 

V. Šležas.

Paįstrio seniūnijos seniūnas Virginijus Šležas: „Apie pašto skyriaus pastato pardavimą neturiu jokios informacijos. Paįstrio pašto skyrius buvo įrengtas atskiriame pastate – visai netoli seniūnijos pastato. Pašto skyrius – dviejų aukštų pastate ir yra pirmajame aukšte. Antras aukštas priklauso privatiems asmenims. Jeigu pašto skyriaus pastatas bus parduodamas, seniūnija neplanuoja jo pirkti. Ką veiktume, jeigu nupirktume? Turime įvairių patalpų, kuriose galime vykdyti veiklą, ir naujų patalpų mums nereikia. Užsiėmimas turime tinkamų patalpų: parapijos salę, kultūros centrą ir Juozo Zikaro gimnazijos salę. Prisipirkti daug gali, bet reikia išlaikyti patalpas, jeigu jau nusipirksi. Į valdiškus pinigus reikia žiūrėti, kaip žiūri į savo – neišlaidauti be reikalo.“

J. Sankaitis.

Naujamiesčio seniūnijos seniūnas Jonas Sankaitis: „Bendrovė Lietuvos paštas nuomos sutartį nutraukė, nes pašto skyriaus Naujamiestyje jau nebėra. Šios patalpos priklauso Panevėžio rajono savivaldybei ir, kai nebėra pašto skyriaus, tenka galvoti, ką su tomis patalpomis daryti. Būtų norinčiųjų nuomoti patalpas, prašau. Kita vertus, ne mes sprendžiame šių patalpų likimo klausimą. Sprendžia Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius. Dabar šios patalpos stovi tuščios, o seniūnija visiškai išsitenka esamose patalpose.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Dėl Kauno ir Klaipėdos paštų ateities – diskusijos su visuomene, kūrybinės dirbtuvės

confident-noyce

Buvusio Vilniaus centrinio pašto pastate įsikurs ISM

confident-noyce

Dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų ateities atsakys galimybių studijos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau