Panevėžio rajone korepetitorių verslas – nepopuliarus

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, BNS
Pandemija koreguoja daugelį dalykų, ir, perėjus prie nuotolinio mokymosi, dalis abiturientų ieško papildomų pamokų, kad galėtų tinkamai pasiruošti brandos egzaminams. Kai kurie abiturientai ieško korepetitorių, o kiti tenkinasi savų gimnazijų mokytojais.

Pandemija koreguoja daugelį dalykų, ir, perėjus prie nuotolinio mokymosi, dalis abiturientų ieško papildomų pamokų, kad galėtų tinkamai pasiruošti brandos egzaminams. Kai kurie abiturientai ieško korepetitorių, o kiti tenkinasi savų gimnazijų mokytojais.

Ruoštis egzaminams reikia, nes dėl pandemijos taikyto nuotolinio mokymo brandos egzaminų užduotys lengvinamos nebus. Taip paskelbė Nacionalinė švietimo agentūra. Nuspręsta, kad nors nuotolinis mokymasis galimai paveikė mokymosi rezultatus, turinio prasme sutarta užduočių nelengvinti

Veiklą vykdo legaliai

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija pateikė statistinius duomenis, kad Panevėžio mieste ir rajone šiais metais korepetitorių veiklą vykdė 581 asmuo, o pernai tokių asmenų buvo 776. Korepetitorių veiklą jie vykdė išsiėmę verslo liudijimą arba individualios veiklos pažymą.

Panevėžio rajone korepetitoriais 2020 metais dirbo 179 asmenys, iš jų 141 dirbo su individualios veiklos pažymomis, o 38 – su verslo liudijimais. Šiais metais iki kovo 23-ios dienos tokių, teikiančių korepetitoriaus paslaugas, rajone buvo 127 asmenys.

Šiais metais iki kovo 23-ios dienos tokių, teikiančių korepetitoriaus paslaugas, rajone buvo 127 asmenys.

Konsultuoja papildomai

Nors užsiimančių tokia veikla Panevėžio rajone yra, bet rajono gimnazijų abiturientai nesamdo korepetitorių. Taip aiškina Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Sigita Jasiūnienė.

„Nors rajone yra 7 gimnazijos, bet abiturientų yra tik šešiose. Naujamiesčio gimnazijoje abiturientų nėra. Konsultacijos arba papildomas ugdymas vyksta visų gimnazijų dvyliktokams. Kai kuriose mokyklose toks ugdymas yra nuotolinis. Priežastys paprastos – ne visi mokytojai ir abiturientai pasiskiepiję. Papildomomis konsultacijomis džiaugiasi visų gimnazijų moksleiviai“, – sakė S. Jasiūnienė.

Korepetitorių neieško

Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės, kai kuriose gimnazijose yra sudaryti konsultacijų grafikai.

„Konsultacijos vyksta laikantis visų saugumo taisyklių. Beje, kai kuriose rajono gimnazijose konsultacijos planuojamos vykdyti gegužės mėnesį prieš egzaminų laikotarpį. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skyrė lėšų konsultacijoms tų mokinių, kurie ugdomi šalies savivaldybių mokyklose pagal bendrojo ugdymo programas ir kurie patiria sunkumų dėl nuotolinio mokymo. Ministerija kiekvienam mokiniui skyrė po 4 eurus. Panevėžio rajono šešių gimnazijų abiturientų papildomam mokymui teko 11 tūkstančių 236 eurai“, – informavo S. Jasiūnienė ir teigė, kad rajono gimnazistai korepetitorių neieško, nes pakanka geranoriškų mokytojų konsultacijų.

Raguvos gimnazijos direktorė Asta Sakalauskienė patvirtino, kad jos vadovaujamos mokyklos gimnazistai korepetitorių neieško.

Populiariau mieste

Raguvos gimnazijos direktorė Asta Sakalauskienė patvirtino, kad jos vadovaujamos mokyklos gimnazistai korepetitorių neieško.

„Panevėžio rajone korepetitorių poreikio nebuvo. Tai daugiau mieste vykdoma veikla. Raguvos gimnazija nutolusi nuo Panevėžio apie 30 kilometrų ir finansiškai neapsimoka korepetitoriams važinėti. Rajono gimnazistams pakanka gimnazijų mokytojų pagalbos papildomam ugdymui. Mes užtikriname papildomą ugdymą pagal programas. Be to, patys gimnazistai suinteresuoti kuo geriau pasirengti brandos egzaminams“, – aiškino A. Sakalauskeinė.

Anot Raguvos gimnazijos direktorės, papildomos konsultacijos gimnazistams – populiarios.

„Valstybė yra skyrusi tikslines dotacijas šalinti per pandemiją atsiradusias mokslo spragas. Vienam gimnazistui papildomam ugdymui arba konsultavimui skirta 14,62 euro“, – informavo švietimo įstaigos vadovė.

R. Baltušis.

Lėšos iš kokybės krepšelio

Velžio gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis teigė, kad korepetitoriai nėra populiarūs jo vadovaujamoje švietimo įstaigoje.

„Papildomam ugdymui turime kokybės krepšelio lėšas ir gavome porai metų 140 tūkstančių eurų. Iš šių lėšų ir apmokame už gimnazistų papildomą ugdymą. Be to, mokytojai labai geranoriškai nusiteikę ir suteikia pagalbą gimnazistams, kurie nori gerai išlaikyti brandos egzaminus“, –  teigė R. Baltušis.

G. Sarafinas.

Yra ir nemokančių mokesčių

Žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas teigė, kad per metus parduodama apie 2,3 tūkst. verslo liudijimų mokymo veiklai vykdyti, bet tai nereiškia, jog visi jų turėtojai dirba korepetitoriais. Spėjama, kad legaliai dirbančių korepetitorių Lietuvoje – maždaug tūkstantis.

Tiesa, yra tokių, kurie mokesčių taip ir nemoka – padeda už pinigus pasiruošti vienam arba dviem moksleiviams. Jie nemano, kad reikia tokiam papildomam ugdymui gauti leidimą. Šis verslas veši trijuose keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Kitose šalies savivaldybėse korepetitoriai iš to neuždirba.

Anglų kalbos korepetitoriai https://intellectus.lt/korepetitoriai/


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Žinia, jog nepažįstami vyrai Panevėžyje kalbina vaikus ir siūlo jiems sėsti į automobilį – nepasitvirtino

confident-noyce

Panevėžio rajono savivaldybė pateikė taupymo planą: mažins šildymą, gatvių apšvietimą

confident-noyce

Klaipėdoje ir Vilniuje pradėjo veikti ukrainietiška mokykla, ministerija leidimo nedavė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau