15 C
Panevėžys
Trečiadienis, 23 rugsėjo, 2020

Panevėžio rajone įvyko kasmetiniai Mero pusryčiai

Bistrampolio dvare vyko kasmetiniai Mero pusryčiai, skirti geriausiems Panevėžio rajono abiturientams. Šiais metais meras negalėjo dalyvauti iškilminguose pusryčiuose, tačiau buvusiems mokiniams dėmesio netrūko, nes jų pasveikinti susirinko būrys rajonui nusipelniusių žmonių.

Rajoną puošia du šimtukai

Į pusryčius Bistrampolio dvare buvo pakviesta dvidešimt abiturientų – septyniais mažiau nei pernai. Šių moksleivių nors vienas egzaminas buvo įvertintas 86 ar daugiau balų. Šiais metais net dvi mokinės buvo įvertintos šimtukais už anglų kalbos žinias. Tai Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos moksleivė Aistė Lukoševičiūtė ir Velžio gimnazijos mokinė Eglė Pilkauskaitė. Vos vieno balo iki maksimalaus įvertinimo pritrūko Velžio gimnazijos mokinei Urtei Šataitei.

Aukštus įvertinimus taip pat gavo Leonardas Januška iš Smilgių gimnazijos, laikęs net šešis egzaminus, Akvilė Bučaitė iš Naujamiesčio gimnazijos, Gabrielė Bujokaitė, Karolina Januškaitė, Austėja Kulbokaitė ir Džiugas Ožekauskas iš Raguvos gimnazijos, Rūtenis Mikailionis iš Ramygalos gimnazijos, Lukas Krasauskis, Diana Naudžiūtė, Deividas Narbutas iš Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos ir Ridas Andrunavičius, Titas Ilonis, Salvijus Jasiūnas, Rokas Neliubšis, Ieva Ramanauskaitė, Benedikta Žukaitė bei Vakarė Kucaitė iš Velžio gimnazijos.

Įteikė medų, vėliavą ir Bibliją

Pasveikinti abiturientų susirinko būrys žmonių – Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius, Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, jaunimo ir savivaldos reikalų komiteto nariai, Seimo narių padėjėjai, Rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistės bei šio skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus, taip pat 2018-ųjų Metų mokytoja Ingrida Bučinskienė ir Metų kultūros darbuotoja Renata Kopūstienė.

Susirinkusieji nustebino geriausius abiturientus įvairiomis dovanomis – medumi, istorinėmis vėliavomis, kvietimais į MO muziejų, rankų darbo angelu, momentiniais fotoaparatais ir net Biblija. Dar vieną dovaną – muzikinius kūrinius, dovanojo Tiltagalių kultūros centro meno vadovas Igoris Švedko.

„Svarbiausia turėti tikslą“

Mero pavaduotojas A. Pocius sveikino visus moksleivius savo ir mero vardu bei atkreipė dėmesį, kad svarbiausia – atsipalaiduoti:

„Tai yra tik paprasti pusryčiai. Tai nėra kažkokie apdovanojimai. Palinkėti yra labai lengva, nes jei norite aukštai pakilti, turite skristi kaip erelis – prieš vėją. Realizuokite save, kad būtumėte laimingi.“

Metų mokytoja I. Bučinskienė pripažino, jog anksčiau baigti mokyklą buvo lengviau, o šiuo metu abiturientams turėtų būti svarbiausia kažko siekti: „Turėkite tikslą. Nesvarbu – mažą ar didelį, nes tik tikslo siekiantis žmogus yra greitas. Sakoma, jog net lėčiausiai einantis žmogus yra greitesnis už tinginiaujantį be tikslo.“

Pateikė statistiką

Rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Čingienė pažymėjo, jog dažniausiai stresas būna didžiausiu priešu laikant egzaminus. Pateikdama egzaminų rezultatus, ji pabrėžė, kad statistika yra ganėtinai džiugi:

„Panevėžio rajono egzaminų išlaikymas yra 92,6 proc, o šalies – 92,7. Atsiliekame tik viena dešimtąja. Manau, kad tai geras rodiklis.“

Šiais metais egzaminus laikė 147 abiturientai, o populiariausiu liko anglų kalbos egzaminas (119), lietuvių kalba ir literatūra (99), matematika (95) bei istorija (66). Panevėžio rajone nebuvo pasirinkti rusų, vokiečių bei prancūzų kalbos egzaminai.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Valdovų rūmuose apdovanoti sėkmingiausiai brandos egzaminus išlaikę abiturientai

confident-noyce

Panevėžio abiturientai šiais metais sulaukė rekordinio skaičiaus šimtukų

confident-noyce

Net 6 Velžio gimnazijos abiturientai už brandos egzaminus gavo šimtukus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau