Panevėžio rajone įkurtas inovatyvių mokytojų klubas

Panevėžio rajone įkurtas inovatyvių mokytojų klubas

Renata JANKEVIČIENĖ / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Panevėžio rajono švietimo centras ieško efektyvių mokytojų kvalifikacijos tobulinimo būdų bei metodų. Viena iš naujų 2019-ųjų metų idėjų – Inovatyvių mokytojų klubas. Šio klubo tikslas –suburti inovatyviais mokymosi metodais besidominčius mokytojus bei pagalbos mokiniui specialistus.

Pagrindinis dėmesys klubo veikloje bus skiriamas naujų technologijų ir informacijos valdymo kompetencijai. Klubo nariai tarpusavyje dalinsis praktine patirtimi, dalyvaus įvairiapusiškoje veikloje, bus skatinamos įvairios mokymosi formos: edukacinių parodų lankymas, mišrusis mokymasis, renginių bei konkursų, skirtų mokytojams, organizavimas, ilgalaikių programų įgyvendinimas ir kt.

Pagal Inovatyvių mokytojų klubo nuostatus klubui vadovauja Švietimo centro darbuotojas, o mokytojus konsultuoja didžiausią IKT taikymo ugdyme patirtį turintis klubo narys. Džiaugiamės, kad šiais metais klubo narių konsultante sutiko tapti inovatyviausia 2018-ųjų metų kalbų mokytoja Vaida Šiaučiūnė (Panevėžio r. Velžio gimnazija).

BIC

Nors Švietimo centre vykusios apskritojo stalo diskusijos „Inovatyvių mokytojų klubas Panevėžio rajone: poreikio tyrimas“, kurioje dalyvavo Ramygalos, Naujamiesčio ir Velžio gimnazijų bei Miežiškių ir Vadoklių pagrindinių mokyklų mokytojai, praėjo tik kelios dienos, jau daug nuveikta: Vaida Šiaučiūnė sukūrė mokymosi grupę „Edmodo“ tinkle, straipsnio autorė pasidalijo mokomąja medžiaga, pristatančia „Kahoot“, „Pic Collage“, „Word Art“, „Book Creator“, „Flippingbook“ galimybes.

Minėti įrankiai labai paprasti ir puikiai pritaikomi pradiniame, ugdyme. Mokiniams itin patinka kurti šiuolaikiškas knygas „Book Creator“ programėle, kuri suteikia galimybę ne tik rašyti, bet ir įkelti vaizdo įrašus, įgarsinti veikėjų dialogus ar kt.

Naujų idėjų palaikymui svarbus ir mokyklų vadovų dėmesys, džiugu, kad į Švietimo centre vykusią diskusiją atvyko ir 2016 metų inovatyviausias mokyklos vadovas, Panevėžio rajono Velžio gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis.

Šiuo metu rengiama ilgalaikė mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programa, o antrasis inovatyviais mokymo metodais besidominčių mokytojų susitikimas vyks Velžio gimnazijoje.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

1 KOMENTARAS

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.