Panevėžio rajone gimstamumo rodyklė kilo aukštyn

Panevėžio rajone gimstamumo rodyklė kilo aukštyn

Dovilė BARVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / Pixabay.com, Dovilės BARVIČIŪTĖS nuotr.

Panevėžio rajone kasmet gimsta vis daugiau kūdikių, tačiau augantys gimstamumo rodikliai registruotų mirčių skaičiaus dar neaplenkia. Tai rodo Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus pateikiama praėjusių metų statistika. 2018-aisiais Panevėžio rajone gimė 346 naujagimiai, iš jų penkios poros dvynukų, 184 berniukai ir 162 mergaitės. Užpernai gimė 334 naujagimiai. Praėjusiais metais mirė 487 žmonės, užpernai – 451.

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vyresniosios specialistės Zitos Gasiūnienės duomenimis, tiek pernai, tiek užpernai populiariausi vardai naujagimiams rajone išliko tie patys: Matas, Kajus, Tajus, Lukas, Nojus, Rokas, Lėja, Eglė, Lukrecija, Emilija, Rusnė, Kamilė.

Anot specialistės, tėvai nevengia vaikams rinkti ir lietuviškos kilmės ar senovinius vardus kaip Jonas, Marija, Sofija, Elena, Barbora, Elžbieta, Morta ir kiti. Itin reti, bet taip pat tėvų renkami – Mikolės, Jorio, Kajos, Rebekos, Bernardo ar Vyčio vardai.

BIC

Pernai Panevėžio rajone įregistruota 214 santuokų, tai yra viena santuoka daugiau nei užpernai, tačiau ištuokų būta daugiau. 2018-aisiais išsituokė 84 poros, 2017-aisiais – 63.

Z. Gasiūnienės duomenimis, pernai 12 porų pasinaudojo galimybe susituokti ten, kur jų širdis geidžia – Bistrampolio dvare, Čiūrų, Daukniūnų, Kulbių kaimuose ir kitur.

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vyresniosios specialistės Zitos Gasiūnienės duomenimis, pernai, kaip ir ankstesniais metais, rajone mirčių registruota daugiau nei gimimų.

Nors didžiausias išvažiuojamųjų santuokų ceremonijų bumas būna vasarą, anot specialistės, jų netrūksta apvalius metus. Itin daug, net 23 kartus, išvažiuojamosios ceremonijos vyko 2017-aisiais metais.

Kaip teigė specialistė, šiemet dar neįregistruota nė viena santuoka rajone, tačiau artimiausio jų pakilimo laukiama 2019 metų sausio 19 dieną, tądien tuoksis trys rajono poros.

Stratum

Modelis

AIK

Mano namukas

Lietkabelis

NKC

PIC

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.