7.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 18 balandžio, 2024

Panevėžio rajone esančios globos įstaigos atsakingai saugosi nuo viruso

Šis, karantino, laikotarpis išties nelengvas. Tam pritaria ir įvairių Panevėžio rajono socialinių globos namų vadovai. Karantinas neleidžia seneliams, vaikams ir kitiems soc. namų gyventojams džiaugtis gamta, nuoširdžiais pokalbiais tarpusavyje bei lankytojais.

Panevėžio rajono vaikų globos namų, kurie įsikūrę Linkaučių kaime, direktorė Jūratė Pagojienė pasakoja, kad norint apsisaugoti nuo viruso teko drausti vaikams išeiti iš namų teritorijos.

„Stengiamės, kad kuo mažiau išeitų iš teritorijos. Vaikai turi mažai kontakto su svetimais žmonėmis. Iš kaimo teritorijos visiškai neišeina, o iš globos namų teritorijos išeinama tik būtinais atvejais.“

Paklausta, kaip dar saugo globotinius nuo bakterijų, J. Pagojienė sako, kad intensyviai naudoja dezinfekcinį muilą bei skystį, taip pat išdalijo apsaugines kaukes. „Mokiname vaikus, kaip taisyklingai plauti rankas, kaip elgtis karantino sąlygomis ir taip toliau.“

Štai Panevėžio rajono socialinių paslaugų centras taip pat atsakingai saugosi nuo viruso. Direktorius Gintaras Navickas pasakoja, kad ši situacija gera tik tuo, jog Paslaugų centro darbuotojai bendraudami su gyventojais visada naudoja visas apsisaugojimo priemones.

„Mūsų darbuotojai visada privalo turėti apsaugos priemones. Mes apsisaugojimo priemonių turėjome ir patys, bet po truputį atsargos senka, tad padeda Rajono savivaldybė, taip pat kartais gauname aukų iš nežinomų asmenų: veido skydelių, kaukių ir panašiai“, – teigė G. Navickas.

Panevėžio rajono socialinių paslaugų centro darbuotojai apsisaugojimui naudoja veido kaukes, pirštines, akinius, skydelius, šlepetes, kepuraites.

„Globos namuose, kuriuose gyvena seneliai, apsisaugoti lengviau. Seneliai uždaryti namuose, jų niekas nelanko ir patys niekur neina. Valgo tik savo kambaryje. O štai savarankiško gyvenimo namuose sudėtingesnė situacija. Ten gyvena visokie žmonės iš įkalinimo įstaigų ir kt. Negalime priversti apsisaugoti, nes jie patys apsiprekina parduotuvėse ir pan. Darbuotojams įtampos yra, bet patys jie saugosi tikrai atsakingai“ – pasakojo G. Navickas.

Panevėžio rajono socialinių paslaugų centrą sudaro trys padaliniai: Ramygalos, kur gyvena 16 asmenų, Krekenavos, kur apsistoję 15 vienišų senelių bei neįgalių vienišų žmonių, ir Gustonių, kur yra 18 globotinių.

Krekenavos padalinio direktorė Lina Hall pasakojo, kad soc. namuose vadovaujamasi visais Vyriausybės reikalavimais. „Naudojame kaukes, dezinfekcinį skystį, skydelius ir kt. Matuojame temperatūras kasdien tiek darbuotojams, tiek gyventojams. Vyksta ir avalynės dezinfekcija, impregnuojame durų kilimėlius. Valome paviršius, dažnai vėdiname patalpas“, – teigė L. Hall.

Gustonių padalinio vadovas Valentinas Koncė taip pat pasakojo, kad seneliai šiuo metu yra uždaryti socialiniuose namuose ir jokie pašaliniai negali įeiti, išskyrus darbuotojus. „Darbuotojai naudoja apsaugos priemones: kaukes, skydus, kepuraites ir kt. Intensyviai naudojame dezinfekcinį skystį“, – atviravo V. Koncė.

O štai maitinimas šioje įstaigoje vyksta įprastai. „Daugelis mūsų gyventojų – nevaikštantys, tad maitinti reikia kambariuose, o kas dar pajėgia paeiti, eina į valgyklą. Ten bent kiek pabendrauja. Seneliai nelabai supranta, kas tai per virusas, kad negalima kontaktuoti ir panašiai. Tad leidžiame bent tarpusavyje bendrauti, kadangi lankytojai draudžiami“, – pasakojo Gustonių padalinio vadovas.

Jotainių socialinės globos namų direktorius Kęstutis Mikalauskas pasakojo, jog šiuo metu į įstaigą neįleidžiami jokie pašaliniai, taip pat naudojamos visos dezinfekcinės ir apsaugos priemonės, kurios rekomenduojamos Vyriausybės. „Kiekvieną rytą matuojame darbuotojų ir gyventojų temperatūrą. Kol kas visi sveiki, tikimės taip bus ir toliau“, – teigė K. Mikalauskas.

„Kalbant apie maitinimą, tai šiuo metu nemažai nešame į kambarius, tačiau dalis vis tiek eina į valgyklą. Bet radome sprendimą daryti valgymą per kelis srautus, kad būtų išlaikytas atstumas. Pirmoji savaitė buvo sunkesnė, nes seneliams buvo liūdna valgyti be savo įprastų kolegų, bet dabar jau priprato. Kambariuose taip pat dabar valgo daugiau senelių nei seniau. Tai leidžiama tiems, kurie silpnesni. Jei kyla klausimas, kodėl nedarome taip su visais, tai tiesiog baiminamės užspringimo atvejų. Kuomet senelis maitinamas kambaryje, turi būti prižiūrintis asmuo, kuris padėtų valgyti. Štai todėl silpnesni arba nevaikštantys valgo kambaryje, o stipresni keliauja į valgyklą“, – paaiškino Jotainių socialinės globos namų direktorius.

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis teigė, jog apsaugos priemones įstaigoms, tarp kurių ir soc. globos namai, dalija pagal prioritetus.

E. Lunskis.

„Mūsų prioritetai tokie: pirmiausia poliklinikai, tada socialinių paslaugų centrui, seniūnijų socialiniams darbuotojams bei mūsų administracijai. Štai tokiu eiliškumu dalijame priemones. Taip pat, jei kažkas paprašo, pavyzdžiui, neseniai gavome užklausą iš policijos, tad duodame pagal poreikį“, – pasakojo E. Lunskis bei pripažino, jog apsaugos priemones gauna iš valstybės rezervų ir kiekvieną dieną tikrina, kam ko trūksta.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ministrų kabinetas įtraukė COVID-19 į profesinių ligų sąrašą

confident-noyce

Lietuvoje nustatyti 6 koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota

confident-noyce

Lietuvoje nustatyti 5 koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau