Panevėžio rajone smalsiausius burs tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai 2016“

Panevėžio rajone smalsiausius burs tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai 2016“

Panevėžio raj. sav. / JP nuotr.

Gegužės 27–29 dienomis žiūrovus Panevėžio rajone burs tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai 2016“. Jau penkioliktąjį kartą Paįstrio kultūros centro iniciatyva įvairiose Panevėžio rajono gyvenvietėse bus parodyta 15 spektaklių. Ne tik komedijos, dramos, tragedijos, vaikiški spektakliai kaustys žiūrovų dėmesį – programą paįvairins koncertai, pasirodymai, Baltijos šalių kūrybinė laboratorija „Mus sujungė teatras“, ugnies šou programa.

Tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje „Tiltai 2016“ buvo kviečiami dalyvauti Lietuvos bei užsienio vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų mėgėjų teatrai su naujausiais įvairių žanrų, krypčių ir stilių spektakliais. Dalyvauti solidų amžių skaičiuojančiame renginyje atrinkta 15 kolektyvų iš įvairių šalies regionų, taip pat Latvijos bei Estijos. Jau šią savaitę prasidėsiantis festivalis, žiūrovų patogumui, parengtas atsižvelgiant į amžių ir galimybę planuoti savo laiką: penktadienio rytą spalvingų pasakojimų stebėti ir klausyti rinksis vaikai bei jaunuoliai; šeštadienį ir sekmadienį spektakliai žada būti kiek rimtesni ir dominti vyresnio amžiaus žmones.

Teigiamų emocijų penktadienį vaikams ir jaunuoliams dovanos trys teatrai. Pirmasis jų – Stalo teatras iš Vilniaus su spektakliu „Daiktų istorijos“ (režisierė Saulė Degutytė). „Šiuolaikiniai vaikai yra persisotinę įvaizdžių, spalvų, t. y. vizualinių dalykų, todėl dažnai pasigendu juose paprasto, ramaus, vaikiško žaidimo,“ – sako pasakėlių autorė Saulė Degutytė. Taip jai kilo idėja prisiminti savo vaikystę, kuomet žaidimų „reikalai“ buvo skurdesni daiktine prasme, tačiau kur kas turtingesnės fantazijos. Stalo teatro pasakėlių pagrindinis tikslas yra propaguoti daiktų teatrą ir žadinti vaikų fantaziją bei unikalumą. Iškart po daiktų žaidimo scenoje – Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro pasaka vaikams Birutės Pūkelevičiūtės „Rimas pas Kęstutį“ (režisierė Danutė Budrytė-Samienė). Pirmąją festivalio dieną vainikuos pačių renginio šeimininkų Paįstrio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Skruzdėlė“ parengtas pokštas Meganes Pesses „Uždarų durų naktis“ (režisierė Daiva Kiršgalvienė). Visi spektakliai truks ne ilgiau nei 45 minutes, taip džiuginant neramias, pažinimo trokštančias vaikų sielas.

BIC

„Simboliška, kad penkioliktajam mėgėjų teatrų festivaliui „Tiltai 2016“ susiburia penkiolika teatrų. Reikėjo daug laiko ir pastangų, kol šis renginys išaugo į tarptautinį. Šiemet laukiame svečių ir iš kaimyninių valstybių: Tapa teatro iš Estijos, kurie pristatys spektaklį Antono Čechovo ,,Meška“ (režisierius Tijtas Altė) ir Ausekla Limbažu teatro iš Latvijos su spektakliu Henriko Ibseno „Peras Giuntas“ (režisierius Didzis Jonovs). Minėtas Estijos teatras – jau tradicinis svečias Paįstryje, mat pats teatro režisierius ankstyvą pavasarį pastaraisiais metais teiraujasi apie būsimą festivalį ir galimybę jame dalyvauti. Jie labai noriai į savo pasirodymų grafiką įtraukią Lietuvą!“ – apie renginį kalbėjo Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė.

Šiais metais tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis atkeliauja net į šešių gyvenviečių kiemus. Pagrindinė programa, kurioje bus rodomi jau minėtieji spektakliai, vyks Paįstrio kultūros centre. Be jau išvardytų kolektyvų, į pasirodančiųjų gretas jungiasi Palangos „Grubiojo“ teatras su spektakliu Kristijono Donelaičio ,,Metai. Žiemos rūpesčiai“ (režisierius Virginijus Milinis), Raseinių kultūros centro mėgėjų teatras ,,Braižas“ su komedija Floriano Kalo „Keturiese vidurnaktį“ (režisierė Jolanta Šimaitienė), taip pat Paįstrio kultūros centro mėgėjų teatras, parodysiantis lyrinę tragikomediją Edmundo Untulio „Neįprasta dovana“ (režisierė Daiva Kiršgalvienė).

Suklusti derėtų ir Bernatonių, Pakaušių, Puodžiūnų ir Pragarėlės kaimų gyventojams. Čia savo darbo rezultatus pristatys dar septyni mėgėjų teatrų kolektyvai: Kauno r. Užliedžių teatras su Valentino Krasnogorovo komedija „Trys gražuolės“ (režisierė Nida Vida Žilinskienė), kurie atsakys į klausimą, kas gi vyksta per brandžių mergaičių vakarėlius?.. Užliedžių teatro aktorės parodys šiuolaikišką, šmaikštų ir labai žemišką spektakliuką. Festivalyje taip pat dalyvaus Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatras Avilys“ su komedija Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės „Pinigėliai“ (režisierė Miranda Vaitkevičienė), Biržų kultūros centras su Boriso Dauguviečio teatro komedija Viktoro Sobčiakovo „Kodėl tu jai neskambini, š..?“ (režisierė Vita Vorienė), Utenos kultūros centras Tauragnų skyriaus mėgėjų teatras su spektakliu Daivos Čepauskaitės „Pupos“ (režisierė Loreta Juškėnienė). Pakaušių kaimo P. Dilio kalvės-malūno klojimo teatre pasirodys Anykščių kultūros centro mėgėjų teatras su drama Kosto Ostrausko „Čičinskas“ (režisierius Jonas Buziliauskas). Dramą apie XVII a. reformatą Vladislovą Sicinskį iš Upytės žemės ir jo painaus likimo vingrybes pakeis Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatras su komedija „Liodviks ėr vėsė kėtė“ (pagal Žemaitės „Tris mylimas“) (režisierius Nerijus Gedminas) bei Kupiškio r. Skapiškio teatras „Stebulė“ su spektakliu pagal Povilą Zuloną „Pasakoja kupiškėnai“ (režisierė Vita Vadoklytė).

Pertraukų metu svečius, žiūrovus, visus susirinkusiuosius linksmins Paįstrio kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai. Šeštadienio vakarą nepaprastą ugnies šokio reginį dovanos Komanda „Fenix“ iš Kupiškio (vadovas Marius Skrupskis). Renginio lankytojams bilieto kaina vienai dienai – 2 eurai. Daugiau informacijos apie festivalį – programoje arba Paįstrio kultūros centro facebook puslapyje. Organizatoriai vis intensyviau ruošiasi artėjančiam renginiui ir tikisi jame sutikti kiekvieną, kuris neabejingas kūrybai, teatrui, emocijos išraiškai bei prasmingai praleistam laikui!

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.